Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-05-15, 10:00 Autor: Daniel Klimczak

Nysie muzeum przygotowuje się do nocy muzeów. Tym razem odbędzie się ona w internecie

Muzeum Powiatowe w Nysie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Muzeum Powiatowe w Nysie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Plakat promujący wydarzenie [rys. Muzeum Powiatowe w Nysie]
Plakat promujący wydarzenie [rys. Muzeum Powiatowe w Nysie]
Nyskie muzeum zaprasza na pierwszą w historii tej instytucji wirtualną noc muzeów. To propozycja dla wszystkich, którzy chcieli uczestniczyć w planowanej na maj tradycyjnej wersji wydarzenia, ostatecznie odwołanego z powodu epidemii koronawirusa.
Wirtualne spotkanie będzie odbywać się na facebookowym profilu instytucji. Jak zapowiada kierownik działu promocji, edukacji i wydawnictw Muzeum Powiatowego w Nysie Adriana Zalewska-Wąsowicz, na każdego czekać będzie sporo atrakcji.

- Należy po prostu zasiąść przed komputerem i śledzić posty, które będziemy zamieszczać z częstotliwością co najmniej jeden na pół godziny. Jesteśmy w trakcie przygotowywania naszych wejść. Niektóre będą zawierały więcej opisów, inne więcej zdjęć. Będą również wspomnienia z poprzednich nocy muzeów - wskazuje.

Najważniejszymi materiałami będą jednak zapowiedzi wystaw, które ze względu na zagrożenie COVID-19 trzeba było przełożyć na późniejszy termin.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (16.05) o godzinie 18:00 i potrwa co najmniej do 23:00. W tym czasie będzie można również zadawać pytania, na które muzealnicy będą starali się odpowiadać na bieżąco.

Dodajmy, że na noc muzeów w tradycyjnej formie trzeba będzie poczekać najprawdopodobniej do września.
Adriana Zalewska-Wąsowicz

Kultura i rozrywka

2020-09-26, godz. 09:00 Już tylko 2 koncerty dzielą nas od zakończenia 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Drugą serię koncertów festiwalowych otworzył piątkowy (25.09) występ opolskich filharmoników pod dyrekcją Przemysława Neumanna w kościele parafialnym… » więcej 2020-09-25, godz. 18:45 Krakowska poezja zagościła w Opolu Krakowska poetka, animatorka kultury i autorka tekstów piosenek spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Małgorzata Michalska… » więcej 2020-09-25, godz. 14:00 Kina narzekają na brak widzów. Wpływ na to ma pandemia koronawirusa i letnia pogoda Polski Instytut Sztuki Filmowej przygotował zestawienie, według którego w lipcu w polskich kinach było aż o 90% mniej widzów niż w roku ubiegłym. Sierpień… » więcej 2020-09-25, godz. 11:45 Studio piosenki Metro w Opolu czeka na wokalistów i zaprasza na przesłuchanie Działające w Opolu studio piosenki Metro w najbliższą sobotę czeka na przyszłych wokalistów. Celem przesłuchania jest wyłonienie utalentowanych wokalnie… » więcej 2020-09-25, godz. 11:11 Resoraki wystąpiły w Studiu M [GALERIA] Pochodzący z Wrocławia zespół Resoraki wystąpił w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. Grupa zaprezentowała materiał ze swoich dwóch płyt… » więcej 2020-09-25, godz. 09:32 Opolskie Archiwum Państwowe nagrodzone w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku” w kategorii „Edukacja i mult… Opolska placówka wraz z katowicką stworzyły stronę internetową - powstancyslascy.pl. Konkurs zorganizowało Muzeum Historii Polski. » więcej 2020-09-24, godz. 19:31 O kobiecej sile i waleczności - spotkanie z Ewą Kassalą W ramach akcji 'Zaczytane Opolskie' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie z Ewą Kassalą. Pisarka w swojej twórczości bardzo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:44 Archiwum Państwowe w Opolu nagrodzone za projekt poświęcony Powstańcom Śląskim W Pałacu na Wodzie w Królewskich Łazienkach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2019. » więcej 2020-09-24, godz. 14:31 Symfonie Witolda Maliszewskiego w Filharmonii Opolskiej. Projekt wspiera PGE Muzyka Witolda Maliszewskiego wróci do Filharmonii Opolskiej. Dzięki pomocy finansowej PGE GiEK zrealizowany zostanie projekt 'Maliszewski odkodowany'. » więcej 2020-09-24, godz. 07:13 Praga osobista Mariusza Szczygła. Spotkanie w WBP O 'Osobistym przewodniku po Pradze' Mariusz Szczygieł opowiedział w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wśród 60 opisanych w książce obiektów nie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***