Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-07, 18:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolskie starostwo dotuje wydarzenia w powiecie. Pieniądze przekazano na imprezy kulturalne i sportowe

Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Koncerty, wycieczki, jarmarki, imprezy biegowe czy turnieje piłki ręcznej. Stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i kluby otrzymały dotacje ze starostwa powiatowego w Opolu na organizację imprez z zakresu kultury, sztuki oraz sportu.
- Pieniądze przekazaliśmy 20 podmiotom - mówi Monika Kluf, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Opolu. - Podziwiamy konsekwencję organizatorów wydarzeń, które już odbywają się cyklicznie, jak i pomysłodawców wydarzeń nowych. Staramy się w momencie, kiedy wybieramy tych, do których trafią dotację, aby było to jak najszersze spektrum zadań.

Z dotacji skorzystają między innymi organizatorzy biegu "Wzgórzowa trzynastka", wycieczki dla członków Polskiego Związku Niewidomych czy memoriału Dariusza Brzozowskiego w piłce ręcznej chłopców.

- Zależy nam na tym, aby z tej dotowanej przez nas oferty mogło skorzystać jak najwięcej osób - dodaje Kluf. - Organizatorzy imprez zyskują coraz większe doświadczenie w rozwijaniu swoich propozycji dla mieszkańców powiatu opolskiego. Oczywiście zarówno dla dorosłych i dzieci. Są oferty skierowane stricte do na przykład miłośników wędkarstwa w różnym wieku. Tak samo jest przecież z bieganiem.

Dotacje zostały przekazane na organizację imprez w 2019 roku. Łącznie opolskie starostwo rozdysponowało blisko 50 tysięcy złotych.
Monika Kluf
Monika Kluf

Kultura i rozrywka

2020-09-19, godz. 14:00 Głogówek: Agata Szymczewska powraca na Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena! Wiolonczelista Bartosz Koziak wspólnie z pianistką Agnieszką Kozło wystąpili w drugim dniu 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Artyści… » więcej 2020-09-19, godz. 09:30 Opole: "rozświetlone" obrazy w Bonk Art Gallery Pochodzący z Sosnowca Jacek Rykała, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prezentuje swoje obrazy w nowej galerii działającej na opolskim Rynku. Wystawa… » więcej 2020-09-18, godz. 19:29 XV tom Kresowej Atlantydy pokazuje Wilno, którego już nie ma. Spotkanie w ogrodzie WBP w Opolu [ZDJĘCIA] Dwa tomy 'Kresowej Atlantydy' powstały w ciągu roku. W tym roku mieliśmy już książkę o Stanisławowie, a w piątek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej… » więcej 2020-09-18, godz. 16:19 W Opolu wystartował Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych W opolskiej Talentowni ruszyły Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych. To impreza skierowana przede wszystkim do dzieci, młodzieży, ale również rodziców. Ma dać… » więcej 2020-09-18, godz. 13:47 Szykuje się smakowita niedziela w Zopowych. Tam właśnie zaplanowano Festiwal Staropolskich Smaków Festyn rodzinny, dmuchańce dla dzieci i kiermasz produktów regionalnych oraz rękodzieła czekają na wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie (20.09) odwiedzą… » więcej 2020-09-18, godz. 11:40 Katarzyna Kobylarczyk o książce "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany" - Trzeba podchodzić z wielkim szacunkiem do rozmówcy, który powierza nam swoją historię - mówi Katarzyna Kobylarczyk, autorka książki 'Strup. Hiszpania… » więcej 2020-09-17, godz. 18:15 O Wilnie w XV tomie "Kresowej Atlantydy". WBP zaprasza na spotkanie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją Prof. Stanisław Sławomir Nicieja zaprezentuje XV tom 'Kresowej Atlantydy'. » więcej 2020-09-17, godz. 15:42 Katyń - wciąż nie wiemy wszystkiego. CMJW upamiętniło 17 września 1939 [ZDJĘCIA] - Dochodzenie do prawdy w kwestii zbrodni katyńskiej ciągle trwa - przypomniała dziś w Opolu dr Ewa Kowalska z Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu… » więcej 2020-09-17, godz. 07:30 "Beethoven na zachętę" - koncert edukacyjny rozpoczyna 28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku 'Beethoven na zachętę' - pod takim hasłem kryje się koncert edukacyjny, rozpoczynający dzisiaj (17.09) 28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w… » więcej 2020-09-16, godz. 15:54 "Przystanek Historia" uroczyście otwarty w opolskim Centrum Aktywizacji Społecznej. Chodzi o pokazanie XX-wiecznych losów… Oficjalnie zainaugurowano działalność 'Przystanku Historia' przy ulicy Krakowskiej w Opolu. To miejsce jest poświęcone historii Polski XX wieku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***