Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-08-01, 16:30 Autor: Witold Wośtak

Oleskie drogi powiatowe do remontu. Część prac już się zakończyła

Remont drogi, zdjęcie ilustracyjne [fot. ZDP w Opolu]
Remont drogi, zdjęcie ilustracyjne [fot. ZDP w Opolu]
Ponad 13 kilometrów dróg powiatowych remontuje oleskie starostwo. Większość modernizacji zakończyła się w ostatnim czasie bądź prace prowadzone są obecnie.
Gotowy jest odcinek drogi między Radawiem, Zębowicami, Szemrowicami, Warłowem a Dobrodzieniem za prawie 900 tysięcy złotych z dotacją 50 procent. To ponad 2300 metrów. Niedawno zakończył się remont ponad 3 kilometrów na odcinku Borki Wielkie - Kucoby za 3,4 miliona złotych.

- Teraz trwa przebudowa ulicy Fabrycznej w Praszce za ponad 1,2 miliona złotych z prawie milionem dotacji - mówi Roland Fabianek, wicestarosta oleski.

- To jest remont drogi dla pieszych oraz przejść na drodze powiatowej 1916. To dzieje się teraz. Część ścieżek rowerowych została wybudowana, a część studzienek jest przygotowana do położenia ostatniej warstwy asfaltu na odcinku 600 metrów.

Ponad 3 miliony złotych kosztowała zakończona przebudowa ponad 4,3 kilometra drogi od Myśliny do Dobrodzienia. - Trwa też remont drogi z Praszki, przez Szyszków do Gorzowa Śląskiego - dodaje Fabianek.

- To jest prawie 2800 metrów. Droga jest realizowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Tym remontem są objęte odcinki wiejskie w gminie Praszka i Gorzów Śląski, natomiast w najbliższym czasie złożymy wniosek na brakującą część, swego rodzaju łącznik w gminie Praszka. Ten odcinek wpisuje się w obszar miejski i nie można było go ująć w tym projekcie.

Ten remont jest wart ponad 2,3 miliona złotych z dotacją na poziomie półtora miliona.
Roland Fabianek 1
Roland Fabianek 2

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej 2024-12-25, godz. 12:20 Powodzianie z Głuchołaz spotkali się na wspólnej wigilii Na wspólnej wieczerzy wigilijnej spotkali się powodzianie z Głuchołaz. W sali gimnastycznej PSP nr 2 w Głuchołazach przygotowano dla nich świąteczne potrawy… » więcej 2024-12-25, godz. 11:30 Odpoczynek i konsumpcja. Tak należy spędzać pierwszy dzień Bożego Narodzenia Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w dawnej tradycji był dniem spokojnym. Był to czas, kiedy wypoczywano i spożywano posiłki. Jak zaznacza Bogdan Jasiński… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »