Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-24, 13:05 Autor: Adam Wołek

Są wakacje, są i remonty. Duże utrudnienia na ul. Wrocławskiej w Opolu

Remont ulicy Wrocławskiej w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Remont ulicy Wrocławskiej w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Remont ulicy Wrocławskiej w Opolu fot. MZD
Remont ulicy Wrocławskiej w Opolu fot. MZD
Remont ulicy Wrocławskiej w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Remont ulicy Wrocławskiej w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Remont ulicy Wrocławskiej w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
Remont ulicy Wrocławskiej w Opolu [fot. Sławomir Mielnik]
- Czas realizacji remontu ul. Wrocławskiej nie jest przypadkowy. W wakacje jest mniejszy ruch - mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Mariusz Chałupnik.
Drogowcy rozpoczęli drugi etap prac na remontowanym odcinku traktu.

- Na początek frezowanie nawierzchni - informuje Chałupnik. - Etap potrwa do końca tygodnia. Wymieniony zostanie asfalt od skrzyżowania z ulicami Domańskiego i Partyzancką począwszy, a kończąc za mostem nad kanałem Ulgi. Całość tego remontu ma potrwać do 3 miesięcy.

Dodajmy, że wzdłuż ul. Wrocławskiej, na odcinku od skrzyżowania z Nysy Łużyckiej do wjazdu do oczyszczalni ścieków prace prowadzi WiK. Wyłączony jest prawy pas Wrocławskiej w kierunku Partyzanckiej.
Mariusz Chałupnik

Wiadomości z regionu

2024-07-22, godz. 20:30 Wciąż nieznana jest data otwarcia krytego basenu w Namysłowie. Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Październik jest obecnie realnym terminem oddania do użytku krytej pływalni w Namysłowie. Po południu w magistracie zorganizowano spotkanie informacyjne z… » więcej 2024-07-22, godz. 19:30 Opole: w czasie upałów zużywamy więcej wody. Ale przerwy w dostawach nam nie grożą W lipcu w Opolu wzrosło zużycie wody, ale do rekordu jeszcze daleko. Obecnie dobowo mieszkańcy stolicy regionu zużywają 25 tysięcy m3 wody. Paweł Kawecki… » więcej 2024-07-22, godz. 18:30 Wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali Starą Stobrawę. Bo rzeka to nie śmietnik Rękawiczki, gumiaki i worki na śmieci - wyposażeni w te atrybuty mieszkańcy Kluczborka, młodzież oraz dzieci, ruszyli z nurtem Starej Stobrawy, aby oczyścić… » więcej 2024-07-22, godz. 18:00 Czy w Kluczborku powstaną elektrownie wiatrowe? Urząd zaprasza mieszkańców na konsultacje Czy wiatraki obok miodu staną się wizytówką Kluczborka i gminy? To niewykluczone. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego… » więcej 2024-07-22, godz. 17:15 "Nie mieliśmy dotąd takiego problemu". Beczkowozy nadal zaopatrują mieszkańców gminy Biała w wodę pitną Mieszkańcy 11 miejscowości w gminie Biała muszą korzystać z wody dostarczanej beczkowozami. Woda w ich kranach jest wciąż niezdatna do spożycia. W dwóch… » więcej 2024-07-22, godz. 16:01 Pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni. Wewnątrz były butle z gazem Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni w gminie Bierawa (pow. kędzierzyńsko-kozielski). Nie było osób pos… » więcej 2024-07-22, godz. 15:04 Radar meteo na Górze św. Anny oficjalnie otwarty. "Pozwoli na lepsze i szybsze przewidywanie zmian pogody" [ZDJĘCIA] Radar meteorologiczny przy autostradzie A4 na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty. To jeden z 10 takich radarów należących do sieci POLRAD. Urządzenie zapewnia… » więcej 2024-07-22, godz. 14:38 "Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu". Wakacyjna akcja policji na basenie w Głubczycach W ramach akcji 'Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą' i 'Bezpieczne wakacje' na basenie miejskim w Głubczycach, policjanci z komendy powiatowej przypominali… » więcej 2024-07-22, godz. 14:04 Cztery lata na budowę 23 kilometrów S11 od Gotartowa do Siemianic w Wielkopolsce Za cztery lata ma być gotowy niemal 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 między Siemianicami w województwie wielkopolskim a Gotartowem obok Kluczbo… » więcej 2024-07-22, godz. 13:55 W Polsce posiedział w więzieniu, teraz samolotem wróci do ojczyzny Z więzienia do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, a wkrótce do ojczyzny. W taką podróż wysyłają 32-letniego Mołdawianina opolscy pogranicznicy. Przyczyn… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »