Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-11, 15:10 Autor: Adam Wołek

Wrocławska w Opolu w remoncie. Utrudnienia są i będą [ZDJĘCIA]

Zaczęły się utrudnienia na ulicy Wrocławskiej za sprawą remontu nawierzchni. [fot. Sławomir Mielnik]
Zaczęły się utrudnienia na ulicy Wrocławskiej za sprawą remontu nawierzchni. [fot. Sławomir Mielnik]
Ruszył remont ulicy Wrocławskiej w Opolu. Drogowcy rozpoczęli od wyspy rozdziału na wysokości stacji paliw.
Ten etap potrwa około dwóch tygodni. Kierowców czeka szereg zmian w organizacji ruchu.

- Pierwsze już wprowadziliśmy - mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Mariusz Chałupnik. - Został wyłączony z użytkowania lewy pas do jazdy prosto, jadąc od strony CH Karolinka na całej długości wyspy rozdziału. Trzeba się zatem poruszać pasem prawym, tym co później zanika.

Remont będzie prowadzony od skrzyżowania z Domańskiego i Partyzancką do krzyżówki z Nysy łużyckiej i Niemodlińską.

- Zdajemy sobie sprawę. że fragment w kierunku pl. Piłsudskiego również wymaga prac, ale to melodia przyszłości - dodaje Mariusz Chałupnik. - Na razie patrzymy w kierunku przygotowania dokumentacji projektowej. Na ten moment nie możemy powiedzieć zbyt dużo na temat tego fragmentu. Po wykonaniu dokumentacji będziemy wiedzieć więcej.

Remontem objęty będzie 4-kilometrowy fragment. Prace potrwają 3 miesiące, będą kosztować około 2,5 miliona złotych.
Mariusz Chałupnik
Mariusz Chałupnik

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »