Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-19, 14:23 Autor: Witold Wośtak

Oszukiwał na podatkach i ukrył się w Gdańsku. Znaleźli go opolscy "łowcy głów"

Zatrzymany 45-latek [fot. archiwum opolskiej policji]
Zatrzymany 45-latek [fot. archiwum opolskiej policji]
Przez niemal rok ukrywał się w Gdańsku 45-letni finansista ścigany listem gończym. Wpadł w ręce "łowców głów" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
W ubiegłym roku mieszkaniec powiatu kluczborskiego usłyszał wyrok za oszustwa podatkowe. Miał trafić do więzienia na prawie półtora roku.

W międzyczasie śledczy prowadzili inną sprawę, w którą był zamieszany 45-latek. Wobec tego prokurator postanowił tymczasowo aresztować mężczyznę, ale ten nie reagował na wezwania i opuścił miejsce zamieszkania.

- Już pierwsze ustalenia nie pozostawiały wątpliwości, że poszukiwany wyjechał z Opolszczyzny - mówi sierżant sztabowy Marta Białek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Biorąc pod uwagę dobrą sytuację finansową 45-latka, mógł on nawet wyjechać z kraju. Kryminalni wykluczali jednak kolejne lokalizacje w Europie. Poszukiwania wróciły więc na terytorium Polski. Po kilku miesiącach pracy śledztwo doprowadziło "łowców głów" na Pomorze. Policjanci wytypowali Gdańsk - to tam miał zaszyć się poszukiwany listem gończym mężczyzna. Ustalenia poszukiwaczy okazały się bezbłędne. 45-latek został zatrzymany w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu.

Zatrzymany mężczyzna trafił prosto do więziennej celi, czeka go teraz następne postępowanie karne.
Marta Białek
Zatrzymany 45-latek [fot. archiwum opolskiej policji]

Wiadomości z regionu

2024-07-21, godz. 09:35 Za dochód ze sprzedaży wigilijnych świec opolska Caritas organizuje wakacyjne wyjazdy dzieci Blisko 60 różnych wakacyjnych projektów dla dzieci z regionu udało się zorganizować dzięki pieniądzom pozyskanym w grudniu ze sprzedaży wigilijnych świec… » więcej 2024-07-21, godz. 09:29 Młodzi chcą otwierać własne firmy. Wielu myśli o nowych mediach i sztucznej inteligencji 'Zauważamy rosnącą przedsiębiorczość wśród ludzi młodych'. Tak Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu, mówi o zauważalnym wzroście… » więcej 2024-07-21, godz. 09:28 Umowa z wykonawcą już podpisana. W Strzelcach Opolskich powstanie pełnowymiarowa hala sportowa Jest przełom w sprawie budowy hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Starostwo powiatowe podpisało umowę… » więcej 2024-07-20, godz. 20:30 Ostrzeżenie IMGW. Niedziela i poniedziałek pod znakiem wysokich temperatur Ostrzeżenie o upałach wydano dla całej Opolszczyzny. Gorąco będzie w niedzielę i poniedziałek. » więcej 2024-07-20, godz. 18:00 Ciężarówką też można driftować, jeśli silnik ma 1000 koni. Pokaz na Master Truck Show [ZDJĘCIA] Ryk silnika, 'palenie gum' i dużo dymu. Pokaz driftu ciężarówką cieszył się dużym zainteresowaniem podczas drugiego dnia 20. zlotu Master Truck Show na… » więcej 2024-07-20, godz. 17:28 Koniec roku akademickiego na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu. 300 osób odebrało dyplomy 300 absolwentów Uniwersytetu WSB Merito w Opolu odebrało dzisiaj (20.07) dyplomy ukończenia studiów podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego 20… » więcej 2024-07-20, godz. 15:45 Srebrny Krzyż Zasługi dla Andrzeja Wachowskiego za organizację Master Truck Show. Zlot trwa Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę odebrał podczas oficjalnego otwarcia 20. Master Truck Show Andrzej Wachowski. » więcej 2024-07-20, godz. 14:30 Ponad tysiąc osób skorzystało z punktów pomocy dla ofiar przestępstw w regionie Po przerwie związanej z audytem w Ministerstwie Sprawiedliwości mieszkańcy regionu mogą ponownie korzystać z bezpłatnej pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem… » więcej 2024-07-20, godz. 13:00 Akademik Sokrates stanie się bursą dla uczniów szkół średnich z Opola Budynek 'Sokrates' należący do Politechniki Opolskiej zostanie przekształcony w bursę dla uczniów z Opola. Jak informuje prof. Marcin Lorenc, rektor opolskiej… » więcej 2024-07-20, godz. 12:30 Wakacje bez bomb i alarmów dla ukraińskich dzieci zorganizowali strażacy ochotnicy w Turawie Kilkunastu ukraińskich chłopców z obwodów przyfrontowych przyjechało do Turawy na zaproszenie polskich strażaków ochotników. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »