Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-17, 11:15 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Daria Pawlak zastąpi tymczasowo Floriana Cieciora na stanowisku wójta Chrząstowic

Daria Pawlak zastąpi tymczasowo wójta Chrząstowic Floriana Cieciora [fot. M.Matuszkiewicz]
Daria Pawlak zastąpi tymczasowo wójta Chrząstowic Floriana Cieciora [fot. M.Matuszkiewicz]
W gminie Chrząstowice nastąpiła czasowa zmiana na stanowisku wójta. W wyborach samorządowych 7 kwietnia zwyciężył tam Florian Ciecior, jednak 27 kwietnia przed ślubowaniem uległ on poważnemu wypadkowi, wskutek czego nie może pełnić swojej funkcji. Jego obowiązki przejęła Daria Pawlak, dotychczasowa zastępczyni. Akt wyznaczenia został wydany przez Prezesa Rady Ministrów.
- Rada, podczas której pan wójt miał złożyć ślubowanie odbyła się 30 kwietnia. Przez zaistniałą sytuację wojewoda opolska wyznaczyła mnie na wójta i będę nim aż do czasu jego powrotu - mówi Daria Pawlak.

- Kontynuuje zadania pana Floriana Cieciora, także dalej działamy prężnie i realizujemy jego politykę, zamierzenia i działania przez niego rozpoczęte. Rozpoczynam też nowe i mam nadzieję, że jak pan Florian wróci do nas, do pracy, to będziemy kontynuować współpracę nad tymi zadaniami, które będą się już toczyły.

Dodajmy, że na razie nie wiadomo, jak długo Daria Pawlak będzie piastować stanowisko wójta. W czasie jej nieobecności obowiązki przejmie sekretarz gminy.
Daria Pawlak

Wiadomości z regionu

2024-07-24, godz. 20:00 Rower elektryczny z dofinansowaniem. Od nowego roku ruszy program "Mój rower elektryczny" Dotacje do zakupu rowerów elektrycznych sięgną 300 mln złotych. Tak przewiduje projekt programu „Mój rower elektryczny”, który wejdzie w życie w 2025… » więcej 2024-07-24, godz. 19:44 Jacht z nastolatkami przewrócił się na Jeziorze Nyskim Akcja ratunkowa na Jeziorze Nyskim. Jak czytamy w mediach społecznościowy WOPR Nysa, pod numer alarmowy zadzwonił obywatel Czech, który poinformował o wywróconym… » więcej 2024-07-24, godz. 18:44 Fundacja "Mam Marzenie" pomaga spełniać życzenia chorych dzieci Tysiąca złotych brakuje do zrealizowania marzenia 17-letniej Ani z Opola, która chciałaby polecieć balonem w tureckiej Kapadocji. To tylko jedno z kilkuset… » więcej 2024-07-24, godz. 17:15 Jest problem z pozyskaniem unijnego dofinansowania na modernizację przygranicznych mostów Kwestie własnościowe i porozumień międzypaństwowych komplikują samorządowcom z Prudnika i Głuchołaz modernizację dróg oraz mostów na pograniczu polsko-czeskim… » więcej 2024-07-24, godz. 17:13 Brzeg ma problem z segregacją śmieci w blokach i kamienicach. Ruszyły kontrole Kontrole wiat śmietnikowych przy blokach i kamienicach rozpoczął Urząd Miasta w Brzegu. W zabudowie jednorodzinnej poziom sortowania odpadów jest zadowalający… » więcej 2024-07-24, godz. 17:07 Lubi się bawić i tulić. Nyskie starostwo szuka domu dla... Mizia Nyskie starostwo szuka domu dla ... Mizia. Kot kilka tygodni temu przybłąkał się na teren urzędu i już tam pozostał. Ma tam swój tymczasowy domek, ale… » więcej 2024-07-24, godz. 17:00 Opolski ratusz przygotowuje się do budowy nowej tężni. Tym razem na osiedlu Armii Krajowej Budowę tężni solankowej na osiedlu Armii Krajowej planuje Urząd Miasta Opole. W tej sprawie ogłoszono przetarg na sporządzenie projektu, a później ratusz… » więcej 2024-07-24, godz. 16:00 Będzie nowy komfort dojazdu i dojścia do Brzeskiego Centrum Medycznego. Rusza remont Diametralnie zmieni się otoczenie Brzeskiego Centrum Medycznego po zakończeniu modernizacji wartej ponad 10,5 miliona złotych. » więcej 2024-07-24, godz. 15:04 Basen zewnętrzny na Wodnym oKKu w Kędzierzynie-Koźlu ponownie otwarty W samo południe basen zewnętrzny na Wodnym oKKu w Kędzierzynie-Koźlu został ponownie udostępniony dla mieszkańców. Przez kilka ostatnich dni obiekt był… » więcej 2024-07-24, godz. 15:01 Pielgrzymi z Niemiec i Francji przemierzają Szlak św. Jakuba prowadzący przez Opolszczyznę [ZDJĘCIA] Kilkudziesięcioro pielgrzymów z Nadrenii-Palatynatu i Kraju Saary z Niemiec oraz z Francji przyjechało na Opolszczyznę, aby wędrować Szlakiem św. Jakuba… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »