Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-21, 12:45 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Oddział neurologiczny szpitala w Kędzierzynie-Koźlu odwieszony. Trwa szukanie lekarzy

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu został częściowo odwieszony. Dyrekcja placówki informuje, że na razie zabezpieczono 16 łóżek, co oznacza, że tylko tylu pacjentów szpital jest w stanie przyjąć. Nadal jednak zawieszona jest część udarowa. Trwa szukanie lekarzy.
Przypomnijmy, że oddział przestał przyjmować pacjentów 15 kwietnia. Powodem były braki kadrowe, przez które szpital nie był w stanie zapewnić odpowiedniej opieki chorym.

- Realizujemy już przyjęcia pacjentów neurologicznych, natomiast pacjenci w ostrym stanie udarowym nadal trafiają do szpitala w Opolu i częściowo do Nysy - mówi Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala.

- Po tej sytuacji, jak część osób złożyło wypowiedzenie, to udało nam się pewne role tego personelu zmienić. Walczymy o to, żeby odtworzyć również tę część pododdziału udarowego. Intensywnie poszukujemy również tego docelowego kandydata na kierownika, ordynatora oddziału, a z drugiej strony też szukamy asystentów, którzy mieliby nas wesprzeć.

- Obecnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi kandydatami na kierownika oddziału i też z lekarzami, bo tych pewnie będzie kilku - dodaje dyrektor.
Jarosław Kończyło

Wiadomości z regionu

2024-06-19, godz. 14:23 Oszukiwał na podatkach i ukrył się w Gdańsku. Znaleźli go opolscy "łowcy głów" Przez niemal rok ukrywał się w Gdańsku 45-letni finansista ścigany listem gończym. Wpadł w ręce 'łowców głów' z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opo… » więcej 2024-06-19, godz. 14:12 Niespokojnie na opolskich drogach. Wypadki w Opolu i Staniszczach Małych Do kilku groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło po południu na Opolszczyźnie. » więcej 2024-06-19, godz. 13:35 "Pływadła" już w ten weekend na Odrze. Do pokonania ponad 40 kilometrów Przed nami jubileuszowa, 25. edycja Pływadeł. Na zbudowanych przez siebie jednostkach, uczestnicy spływu tradycyjnie przepłyną Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2024-06-19, godz. 12:10 Pobili i uciekli, ale nie za daleko. Szybkie zatrzymanie w powiecie strzeleckim Za pobicie staną przed sądem dwaj mieszkańcy Strzelec Opolskich. Zostali zatrzymani kilkanaście minut po zdarzeniu. Ich ofiarą padł 33-latek, a zgłoszenie… » więcej 2024-06-19, godz. 11:52 Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole o zadaniach na nową kadencję - W historii województwa nie było tak, byśmy nie obsadzili wszystkich pięciu miejsc w zarządzie - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wicemarszałek… » więcej 2024-06-19, godz. 10:56 Omdlenia, zasłabnięcia, udary. Podczas upałów rośnie liczba wezwań karetek O 25% wzrasta liczba wezwań służb medycznych w czasie upałów. Gdy od rana żar leje się z nieba opolskie pogotowie ma pełne ręce roboty. Medycy są wzywani… » więcej 2024-06-19, godz. 10:27 Od lipca rusza nabór wniosków do programu "Dobry Start". To wsparcie na wyprawkę szkolną Od lipca rozpoczyna się kolejna odsłona programu 'Dobry Start'. - Na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat rodzice i opiekunowie będą mogli dostać… » więcej 2024-06-19, godz. 10:21 Napisał, że jest jej synem... Kolejne oszustwo na telefon 7 tysięcy złotych straciła mieszkanka Brzegu, która padła ofiarą oszusta telefonicznego » więcej 2024-06-19, godz. 10:07 NIK o procedurach zamówień w szpitalach przy zakupie żywności dla pacjentów Delegatura NIK w Opolu przeprowadziła kontrolę ws. żywienia pacjentów w opolskich szpitalach i krytycznie oceniła procedury zamówień stosowane przy zakupie… » więcej 2024-06-19, godz. 07:39 Janusz Kowalski odchodzi z Suwerennej Polski Na portalu X poseł Janusz Kowalski przekazał informację o złożeniu rezygnacji z członkostwa w Suwerennej Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »