Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-15, 13:30 Autor: Joanna Gerlich

Kozielski szpital zawiesił przyjmowanie pacjentów na oddziale neurologicznym

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu zawiesza przyjmowanie pacjentów na oddział neurologii [fot. Joanna Gerlich]
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu zawiesza przyjmowanie pacjentów na oddział neurologii [fot. Joanna Gerlich]
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu zawiesza przyjmowanie pacjentów na oddział neurologii [fot. Joanna Gerlich]
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu zawiesza przyjmowanie pacjentów na oddział neurologii [fot. Joanna Gerlich]
Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu od dziś (15.04) nie przyjmuje nowych pacjentów. Powodem są braki kadrowe, przez które placówka nie jest w stanie zapewnić chorym odpowiedniej opieki.
- Jeżeli byśmy chcieli powiedzieć, ilu lekarzy pracuje na oddziale, to różnie do tego można podejść - mówi Jacek Mazur, zastępca dyrektora ds. medycznych SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. - Ilościowo można powiedzieć, że jest sześciu lekarzy, ale jak każdy pracuje po jednym dniu, no to mamy jeden etat. To nie jest takie proste. Tym bardziej, że osoby, które są zatrudnione na pełnym etacie - dwie całkowicie wypadły. Jedna z powodu macierzyństwa, druga z powodów zdrowotnych. Trzecia osoba zatrudniona na pełnym etacie w związku z tym, że dyżuruje intensywnie, schodzi po dyżurze, w związku z tym też go nie ma połowę czasu pracy - dodaje.

Obecnie na oddziale przebywa 28 pacjentów, którzy do końca leczenia mają zapewnioną opiekę w szpitalu. Co jednak z osobami, które od dziś będą potrzebować fachowej pomocy?

- Jeżeli chodzi o ustalenia dotyczące takich pacjentów ostro dyżurowych, to część z tych pacjentów przekazywana będzie do oddziału neurologii w Opolu, część do oddziału neurologii w Nysie. Pozostałych pacjentów, stricte neurologicznych mają zaopatrywać jednostki SOR, czyli szpitalnego oddziału ratunkowego oraz oddziału chorób wewnętrznych - mówi dr Klaudia Plinta, kierowniczka oddziału neurologii w kozielskim szpitalu.

- Nie wyobrażamy sobie tego, by oddział miał być na dłużej oddziałem zawieszonym – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. - Zachęcamy państwa lekarzy z całej Polski, lekarzy z naszego regionu, żeby skontaktowali się z nami, z dyrekcją szpitala, która jest absolutnie otwarta na wszelkie rozmowy. My dysponujemy też dla tych osób dobrymi warunkami finansowymi, z drugiej strony możemy też pomóc pod kątem relokowania tych osób – dodaje.

Dodajmy, że SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu jest drugim co do wielkości szpitalem w naszym województwie i zapewnia opiekę dla 280 tys. mieszkańców.
Jacek Mazur
Klaudia Plinta
Jarosław Kończyło

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 11:44 Śmiertelne potrącenie pieszego na DK 41 w Prudniku. Są utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy, mamy ruch wahadłowy na dk 41 w Prudniku. Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej w Opolu, dziś (23.05) około godz. 10:50 doszło tam do śmiertelnego… » więcej 2024-05-23, godz. 11:17 Rejs dookoła Islandii. Przed załogą jachtu "Opole" duże wyzwanie Opole dookoła Islandii - w taki rejs wybiera się kapitan Andrzej Kopytko wraz z załogą. » więcej 2024-05-23, godz. 11:10 Adam Żurek - pełniącym obowiązki dyrektora Elektrowni Opole Mirosław Pietrucha nie jest już dyrektorem Elektrowni Opole. Na stanowisko wrócił Adam Żurek. Na stronie internetowej spółki widnieje informacja, że jest… » więcej 2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »