Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-01, 19:45 Autor: Witold Wośtak

Pogoda nie ułatwiała rywalizacji w 40. Krapkowickim Biegu Ulicznym. Wygrali Kenijczycy [ZDJĘCIA]

40. Krapkowicki Bieg Uliczny [fot. Adam Dubiński]
40. Krapkowicki Bieg Uliczny [fot. Adam Dubiński]
40. Krapkowicki Bieg Uliczny [fot. Adam Dubiński]
40. Krapkowicki Bieg Uliczny [fot. Adam Dubiński]
40. Krapkowicki Bieg Uliczny [fot. Adam Dubiński]
40. Krapkowicki Bieg Uliczny [fot. Adam Dubiński]
Rekordowy pod względem frekwencji okazał się 40. Krapkowicki Bieg Uliczny. W startach dzieci i młodzieży, biegu głównym na 10 kilometrów oraz marszu nordic walking wzięło udział ponad 700 osób.
Najszybszy w biegu głównym mężczyzn okazał się Kenijczyk Kipkorir Ezekiel z czasem 32 minuty 12 sekund, a wśród kobiet Kenijka Chebet Sheila (36 minut 21 sekund). Od dwóch lat trasa jest poszerzona o Most Północny, dawny most kolejowy.

- Trasa jest bardzo wymagająca - ocenia Tomasz Ślęzak, współorganizator i naczelnik wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.

- Przygotowaliśmy pagórkowatą trasę z podbiegami, dość długimi zbiegami. Oczywiście bardzo ważna jest tu również pogoda z tego względu, że przynajmniej dzisiaj jest dość ciepło. Mamy 23-24 stopnie Celsjusza i biegacze narzekają, że jednak mogłoby być troszkę chłodniej. Jest słonecznie, więc miło dla oka, ale dla biegania niestety nie do końca miło.

Zapytaliśmy uczestników biegu na 10 kilometrów, jak oceniają słoneczną pogodę oraz trasę.

- O ile fizycznie człowiek czuł się bardzo dobrze, o tyle słoneczko niesamowicie paliło w głowę. To był mały problem, żeby wytrzymać moment i dobiec do samego końca. Mój czas to godzina, a to była moja pierwsza "dycha", więc również oceniam to jako coś niesamowitego - mówi Patrycja Wedler.

- Jestem z kolegą w kategorii wiekowej 60 plus, ale dajemy radę jeszcze. Taka pogoda jest jednak dla organizmu bardzo trudna. Człowiek poci się i traci dużo różnorakich soli mineralnych - słabnie po prostu - dodaje Ireneusz Ryzner z Kędzierzyna-Koźla.

- Początkujący biegacze często patrzą na pierwszych - na czołówkę. Oni próbują narzucić sobie podobne tempo, ale tak nie da się. Każdy musi mieć swoje tempo. Na takim dystansie w zasadzie nie ma ścigania. Tak mogą robić jedynie zawodowcy - zaznacza Edward Dobrzański, również biegacz z Kędzierzyna-Koźla.

Radio Opole było patronem medialnym 40. Krapkowickiego Biegu Ulicznego.
Tomasz Ślęzak
Biegacze

Wiadomości z regionu

2024-12-25, godz. 16:50 Kolejny most do odbudowy w Głuchołazach. Gmina przygotowuje przetarg Do przebudowy mostu świętego Wojciecha nad rzeką Biała Głuchołaska przygotowuje się gmina Głuchołazy. Przeprawa została uszkodzona podczas wrześniowej… » więcej 2024-12-25, godz. 16:40 Gęste mgły na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie IMGW Przed gęstą mgłą ostrzega mieszkańców województwa opolskiego IMGW we Wrocławiu. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2024-12-25, godz. 16:00 Grodkowskie wodociągi kończą wymianę wodomierzy. Ich odczyt odbywa się bez wizyty inkasenta Inkasenci kontrolujący wodomierze nie będą już odwiedzać mieszkańców gminy Grodków. Dobiega końca akcja wymiany tradycyjnych urządzeń na takie, które… » więcej 2024-12-25, godz. 15:20 "Złodzieje nie robią sobie świąt". Policja przestrzega przed włamywaczami Święta to czas wyjazdów, a więc i opuszczania naszych domów czy mieszkań. Takie opuszczone mieszkanie to łakomy kąsek dla złodziei. Opolska policja przypomina… » więcej 2024-12-25, godz. 14:51 Święta aktywnie - gdzie można spędzić czas w Opolu? Nie wszystkie obiekty sportowe w Opolu będą zamknięte podczas świąt. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przygotował ofertę dla tych, którzy wolny… » więcej 2024-12-25, godz. 14:00 Wyjątkowy prezent dla dzieci. Dzisiaj premiera słuchowiska Radia Opole Fundacja Scena Audio zrealizowała słuchowisko 'Wlazłkotek', które będzie miało swoją premierę na antenie Radia Opole. Tekst napisał nasz były kolega… » więcej 2024-12-25, godz. 13:30 Ozdoby na choince miały dawniej ogromne znaczenie Podłaźniczka - to dzisiejszy odpowiednik choinki. Było to drzewko sosny lub świerku, które wieszano pod sufitem izby czubkiem skierowanym do dołu. Znane… » więcej 2024-12-25, godz. 12:40 Barszcz, pierogi, uszka. Bez tych potraw nie wyobrażamy sobie świąt Barszcz, makowiec czy pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko od święta, ale przede wszystkim w Wigilię i Boże Narodzenie te dania smakują wyjątkowo… » więcej 2024-12-25, godz. 12:20 Powodzianie z Głuchołaz spotkali się na wspólnej wigilii Na wspólnej wieczerzy wigilijnej spotkali się powodzianie z Głuchołaz. W sali gimnastycznej PSP nr 2 w Głuchołazach przygotowano dla nich świąteczne potrawy… » więcej 2024-12-25, godz. 11:30 Odpoczynek i konsumpcja. Tak należy spędzać pierwszy dzień Bożego Narodzenia Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w dawnej tradycji był dniem spokojnym. Był to czas, kiedy wypoczywano i spożywano posiłki. Jak zaznacza Bogdan Jasiński… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »