Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 14:06 Autor: Jakub Biel

"Robimy to dla wszystkich". Akcja sprzątania ogrodu w centrum miasta

Akcja sprzątania fundacji HumanDOC pod ogródek społeczny [fot. Marcin Boczek]
Akcja sprzątania fundacji HumanDOC pod ogródek społeczny [fot. Marcin Boczek]
Powstanie ogródka społecznego – taki cel postawili przed sobą przedstawiciele Fundacji HumanDoc, którzy zaprosili mieszkańców do sprzątania terenu znajdującego się przy ul. Krakowskiej w Opolu. Miejsce, które dotychczas było opuszczone ma według planów przedstawicieli fundacji stać się przyjazną przestrzenią, gdzie w miłej atmosferze będą mogły spędzać czas dzieci wspierane przez HumanDoc.
- Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla dzieciaków przy ul. Krakowskiej i zaniedbane otoczenie budynku, w którym to robimy, zmotywowało nas do działania - mówi Anna Stężały, Fundacja HumanDoc. - Zrobiliśmy "małe śledztwo". Okazało się, że ogród należy do miasta. Napisaliśmy prośbę do miasta o możliwość udostępnienia i korzystania z tego ogrodu po to, aby był on dostępny dla nas i dla wszystkich mieszkańców. Miasto zgodziło się i tak oto sprzątamy.

A wyzwanie przed członkami fundacji i mieszkańcami chętnymi do społecznej pracy było dość spore. - No niestety, okazało się, że ten ogródek był bardzo długo używany jako miejsce do prawdopodobnie różnego rodzaju libacji i tego typu spotkań. W związku z tym postanowiliśmy poprosić mieszkańców o pomoc – dodaje Anna Stężały.

Ten czyn społeczny byłby niemożliwy, gdyby nie pomoc Zakładu Komunalnego, który udostępnił członkom fundacji kontener, gdzie mogą trafiać zebrane wielkogabarytowe śmieci.
Anna Stężały
Anna Stężały

Wiadomości z regionu

2024-05-29, godz. 22:03 "Różnorodność jest siłą i zasobem". Szymon Hołownia w Opolu Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia przyjechał dzisiaj (29.05) do Opola. Wsparł Różę Thun, która startuje w eurowyborach z listy Trzeciej Drogi w okręgu… » więcej 2024-05-29, godz. 20:00 Strażacy świętowali w Prudniku. Wręczono odznaczenia i awanse Dzień Strażaka obchodzono oficjalnie oraz piknikowo w Prudniku. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i nagrody rzeczowe. Za oddaną służbę… » więcej 2024-05-29, godz. 19:00 Opolscy policjanci gotowi do sezonu nad jeziorami turawskimi Policja oficjalnie rozpoczęła sezon wodny nad jeziorami turawskimi. Funkcjonariusze zapowiadają patrole na wodzie, nad wodą i wytężone kontrole trzeźwości… » więcej 2024-05-29, godz. 18:00 Metamorfoza DPS-u w Prudniku. Będą komfortowe warunki pobytu seniorów i niepełnosprawnych Więcej udogodnień i pomieszczeń dla pensjonariuszy - to efekt gruntownej modernizacji Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę… » więcej 2024-05-29, godz. 17:15 Jednak weto. Prezydent Andrzej Duda zadecydował w sprawie uznania języka śląskiego Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym i przekazał ustawę Sejmowi do ponownego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:52 Dramatyczna sytuacja pracowników walcowni z Zawadzkiego. "Szukamy rozwiązań" Sytuacja w Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem jest dramatyczna. Do końca września prace straci ponad 400 osób. Dziś (29.05) z częścią załogi zakładu, jego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Do rodziny Odry Opole dołączyło sześć kolejnych lokalnych klubów Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice - te kluby sportowe stały się oficjalnymi partnerami Odry… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Podczas remontu pałacu w Wysokiej odkryto unikatowe malowidła cenionego artysty z XVIII wieku Wyjątkowe odkrycie w pałacu w Wysokiej. Podczas prac remontowych w głównym salonie zabytkowego obiektu natrafiono na malowidła ścienne Fratiska Sebastiniego… » więcej 2024-05-29, godz. 15:30 Uczniowie opolskiej "dziewiątki" nie zapomną o gen. Andersie Gen. Władysław Anders od dziś będzie lepiej znany uczniom opolskiego liceum nr 9. Na ścianie placówki odsłonięto poświęconą mu tablicę, a młodzież… » więcej 2024-05-29, godz. 13:20 Wjechał ciężarówką w słup i ogrodzenie domu w Kopicach, a następnie uciekł Mieszkańców jednej z posesji w Kopicach (gm. Grodków) obudził dziś hałas. W przydrożny słup, ogrodzenie posesji i dom tuż po 6:30 uderzył samochód ciężarowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »