Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-12, 12:31 Autor: Jakub Biel

Posadź drzewo z Nadleśnictwem Opole. Akcja SadziMY przyciągnęła tłumy

Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Akcja SadziMY w Opolu [fot. Jakub Biel]
Buk, jarząb czy dąb – to tylko część sadzonek drzew, które trafią do opolan w ramach kolejnej edycji akcji SadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia drzew. Na stulecie istnienia Lasów Państwowych, leśnicy przygotowali milion sadzonek.
- Wrażenie robi ogromne zainteresowanie naszą akcją - mówi Grzegorz Kałuża z Nadleśnictwa Opole.

- Szósty rok z kolei. Akcja organizowana przez Lasy Państwowe. Rozdajemy sadzonki dla ludzi. Jeżeli ktoś ma jakąś działeczkę, gdzie może posadzić, to właśnie po to jest ta akcja. Mamy kilka gatunków, są to głównie gatunki liściaste, czyli dąb szypułkowy, grab, buk, jarząb szwedzki, śliwa ałycza i sosna.

Chętni na odbiór sadzonek, jeszcze przed uruchomieniem punktu Nadleśnictwa Opole na placu Wolności w Opolu, ustawili się w długiej kolejce po odbiór drzewek, które niedługo pojawią się w ich ogrodach czy na działkach.


- Dzisiaj jest wiąż i buk.
- Dlaczego warto?
- Dlatego, że to są drzewa długowieczne. Dlatego, że tutaj na naszych glebach fajnie się przyjmują.

- Pomysł padł, bo rano jechałem autem i w Radiu Opole była audycja, że rozdają tutaj i akurat zobaczyłem, także dzięki wielkie.

- Ja mam maluteńką działeczkę, więc nie dla siebie, ale syn ma dużą i myślę, że one pójdą do syna i będą się rozwijać, bo jest dużo miejsca.

Plac Wolności w Opolu to nie jedyne miejsce, gdzie możemy otrzymać sadzonki. Każdy, kto chce może zgłosić się również do siedziby Nadleśnictwa Opole, tam również można otrzymać drzewko w ramach akcji SadziMY.
Grzegorz Kałuża
Uczestnicy akcji SadziMY

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 11:44 Śmiertelne potrącenie pieszego na DK 41 w Prudniku. Są utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy, mamy ruch wahadłowy na dk 41 w Prudniku. Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej w Opolu, dziś (23.05) około godz. 10:50 doszło tam do śmiertelnego… » więcej 2024-05-23, godz. 11:17 Rejs dookoła Islandii. Przed załogą jachtu "Opole" duże wyzwanie Opole dookoła Islandii - w taki rejs wybiera się kapitan Andrzej Kopytko wraz z załogą. » więcej 2024-05-23, godz. 11:10 Adam Żurek - pełniącym obowiązki dyrektora Elektrowni Opole Mirosław Pietrucha nie jest już dyrektorem Elektrowni Opole. Na stanowisko wrócił Adam Żurek. Na stronie internetowej spółki widnieje informacja, że jest… » więcej 2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »