Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-28, 16:00 Autor: Joanna Gerlich

Zespół Szkół Specjalnych w Zawadzkiem szykuje się do jubileuszu 50-lecia

Uczniowie przygotowują film [fot. Joanna Gerlich]
Uczniowie przygotowują film [fot. Joanna Gerlich]
Artur Walkowiak pokazuje miejsce, gdzie będzie winda [fot. Joanna Gerlich]
Artur Walkowiak pokazuje miejsce, gdzie będzie winda [fot. Joanna Gerlich]
ZSZ w Zawadzkiem [fot. Joanna Gerlich]
ZSZ w Zawadzkiem [fot. Joanna Gerlich]
ZSZ w Zawadzkiem [fot. Joanna Gerlich]
ZSZ w Zawadzkiem [fot. Joanna Gerlich]
ZSZ w Zawadzkiem [fot. Joanna Gerlich]
ZSZ w Zawadzkiem [fot. Joanna Gerlich]
Do obchodów 50. urodzin przygotowuje się społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem. To szkoła, o której od zeszłego roku zrobiło się głośno z powodu akcji „Dyrektor biega po windę”.
- Jak zaczynałem tę akcję to mówiłem już o jubileuszu naszej szkoły i że winda byłaby fajnym prezentem - mówi Artur Walkowiak, dyrektor szkoły. - Ale w ramach tych przygotowań mamy też sporo różnych akcji. Jest bieg „Piątka na pięćdziesiątkę”, który będzie 20 kwietnia w Staniszczach Małych przy gospodarstwie Giprol. Mamy też konkurs plastyczny dla szkół i przedszkoli. Też mamy takie mniejsze akcje, teraz będzie 9 marca „Bieg kolorowych skarpetek”. Tutaj też angażują się morsy z Zawadzkie i Pawłonkowa. Podsumowaniem będzie koncert jubileuszowy, który odbędzie się 9 maja w Kinoteatrze – dodaje.

- Jesteśmy podzieleni na kilka grup, ja jestem odpowiedzialna z koleżankami za dekoracje i nagranie filmu - mówi Justyna Gireń, nauczycielka. - To jest taki specjalny film, ponieważ naszymi artystami są uczniowie. Gestami Makatona pokazujemy piosenkę pt. „Ty jesteś powodem”. Powolutku przygotowujemy się i będziemy nagrywać już lada dzień. Samorząd został powołany pierwszy raz w historii naszej szkoły, czyli przez 50 lat nie było – dodaje.
Artur Walkowiak
Justyna Gireń

Wiadomości z regionu

2024-04-20, godz. 20:15 Festiwal roślin w Opolu. "Każdy znajdzie coś dla siebie" [ZDJĘCIA] Kwiaty, rośliny ozdobne czy małe drzewka owocowe oraz sprzęt wykorzystywany w ich pielęgnacji. To wszystko można kupić na 'Festiwalu roślin' w opolskim… » więcej 2024-04-20, godz. 18:00 Psie piękności w Mosznej. Trwa 42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych [ZDJĘCIA] Ponad 2800 psów z ponad 280 ras można oglądać podczas odbywającej się w Mosznej dwudniowej 42 Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Święto miłośników… » więcej 2024-04-20, godz. 18:00 Młodzi medycy w Opolu. Trwa zgromadzenie stowarzyszenia IMSFA Ponad dwustu przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych lekarzy z całej Polski IFMSA zjechało do Opola. » więcej 2024-04-20, godz. 16:30 Nowi żołnierze WOT ślubowali. "Zawsze gotowi, zawsze blisko" 140 nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (20.04) ślubowanie podczas uroczystego apelu na nyskim rynku. » więcej 2024-04-20, godz. 16:00 Po śliskiej kostce i asfalcie. Wymagający wyścig kolarski ze Zdzieszowic na Górę św. Anny 150 zawodników wzięło udział w indywidualnym górskim wyścigu szosowym na czas na trasie Zdzieszowice - Góra św. Anny. Do pokonania mieli ok. 3,7 km, cały… » więcej 2024-04-20, godz. 15:00 Przymrozki i oblodzenie w regionie. Jest ostrzeżenie IMGW Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami i oblodzeniem dróg, a także opadami śniegu i burzami. » więcej 2024-04-20, godz. 14:57 Wypadek na obwodnicy Otmuchowa. Na miejscu działają służby ratunkowe Są utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa - to droga krajowa nr 46. Tuż po 14:00 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. » więcej 2024-04-20, godz. 14:00 W opolskim zoo urodził się takin złoty. To gatunek zagrożony wyginięciem Takin złoty przyszedł na świat w zoo w Opolu kilkanaście dni temu. To niezwykle rzadki gatunek w ogrodach zoologicznych. » więcej 2024-04-20, godz. 14:00 W ciszy wyborczej o wyborach do Parlamentu Europejskiego. Krzysztof Śmiszek zbierał podpisy dla Lewicy Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek z Lewicy odwiedził Opole. Parlamentarzysta w czasie ciszy wyborczej zachęcał do udziału w wyborach... do Europarlamentu… » więcej 2024-04-20, godz. 13:00 Mistrzowie pierwszej pomocy. Mocne scenki i pozoranci pod wpływem alkoholu, którzy mylą tropy Dziewięć drużyn rywalizuje w VII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o puchar dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Uczniowie szkół ponadpodstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »