Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-19, 10:17 Autor: Justyna Maćkowiak

Potrzeba 300 tysięcy złotych. Dyrektor szkoły w Zawadzkiem biega, żeby zebrać pieniądze na budowę windy

Agata Kaczka i Artur Walkowiak (fot. Kacper Śnigórki)
Agata Kaczka i Artur Walkowiak (fot. Kacper Śnigórki)
Agata Kaczka i Artur Walkowiak (fot. Kacper Śnigórki)
Agata Kaczka i Artur Walkowiak (fot. Kacper Śnigórki)
fot. Facebook
fot. Facebook
fot. Facebook
fot. Facebook
"Dyrektor biega po windę dla swoich dzieciaków" - to akcja prowadzona na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem. - Chcemy dotrzeć do przyjaciół szkoły, aby nam pomogli w zebraniu pieniędzy na budowę windy. Szkoła w tym roku ma 50-lecie i to byłby prezent urodzinowy - powiedział w Radiu Opole Artur Walkowiak, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem.
- Biegam od kilkunastu lat, mam ponad 30 tys. kilometrów w nogach. Inspirowali mnie inni biegacze. Dyrektor z Warszawy biegał dla jakiejś akcji przez 10 dni. Ale pomyślałem sobie, że takie wyzwanie i moje zaparcie tych 10 km do budowania windy, to też będzie wyzwanie dla innych biegaczy - wyjaśnia Artur Walkowiak.

- Winda jest bardzo potrzebna zarówno nam, jak i naszym podopiecznym - przyznaje nauczycielka Agata Kaczka. - W naszej szkole coraz więcej uczniów posiada niepełnosprawności sprzężone, w tym ruchowe i jest potrzeba kilkukrotnego wprowadzania, wjeżdżania, przenoszenia uczniów pomiędzy piętrami. Zajmuje się tym dyrektor, my nauczyciele oraz pracownicy administracji.

Na wybudowanie windy potrzeba około 300 tysięcy złotych. Szczegóły akcji w mediach społecznościowych pod hasłem "Dyrektor biega po windę dla swoich dzieciaków".
Artur Walkowiak
Agata Kaczka

Wiadomości z regionu

2024-02-26, godz. 15:28 Konfederaci i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem do wyborów Bezpartyjni Samorządowcy i Konfederacja łączą siły przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Ugrupowania przedstawiły dziś wspólnych kandydatów na radnych… » więcej 2024-02-26, godz. 15:19 Opolska Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego. Jej kandydaci na prezydenckich listach Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w nadchodzących wyborach, a kandydaci reprezentujący to ugrupowanie polityczne wystartują z list komitetu urzędującego… » więcej 2024-02-26, godz. 15:14 Awantura domowa z użyciem noża. Dwie osoby trafiły do szpitala Dwie osoby ucierpiały w zdarzeniu w Zwanowicach w powiecie brzeskim. Miało tam dojść do awantury domowej z użyciem nożna, w której uczestniczyli kobieta… » więcej 2024-02-26, godz. 14:18 Ponad 40 zarzutów oszustwa. Ruszył proces Janusza T. i Joanny M. Kilkaset tysięcy złotych - to straty kilkudziesięciu osób, które mógł oszukać Janusz T. » więcej 2024-02-26, godz. 13:00 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-26, godz. 11:45 Zaklinował się na przejeździe kolejowym. Świadkowie zdarzenia zatrzymali pociąg Wjechał na przejazd kolejowy i utknął. Do tego zdarzenia doszło w Zielęcicach koło Brzegu, gdzie 68-letni kierowca pomylił drogę i zaklinował auto na… » więcej 2024-02-26, godz. 11:30 Piłka ręczna: to prawdopodobnie ostatni sezon Mateusza Jankowskiego w Gwardii - Dużo wspomnień, dużo fajnych chwil, ale najprawdopodobniej moja przygoda z piłką ręczną w Opolu dobiega końca - mówił w Porannym Programie Radia Opole… » więcej 2024-02-26, godz. 10:50 Mężczyzna ranny podczas pielęgnacji drzew. Na miejscu specjalistyczna grupa wysokościowa Wypadek przy pracy w Opolu. Na ulicy Spacerowej trwały działania pielęgnacyjne zieleni na wysokości. » więcej 2024-02-26, godz. 09:37 "Ukraińcy pamiętają o pomocy i liczą na dalsze wsparcie". Honorowy konsul Ukrainy gościem Radia Opole - Wybuch wojny mnie zaskoczył. Nikt nie spodziewał się, że Rosja rzeczywiście może zaatakować Ukrainę - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole honorowa… » więcej 2024-02-26, godz. 08:00 Pożar autobusu MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Nie ma osób poszkodowanych Pożar autobusu komunikacji miejskiej na ul. Czechowa w Kędzierzynie-Koźlu. Po godzinie 6.30 zapalił się układ hamulcowy w pojeździe. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »