Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-10, 12:20 Autor: Adam Wołek

"Na pewno trzeba i warto tu być". Kraina Zdrowia Dzieci w Opolu

"Kraina Zdrowia Dzieci" w opolskim CWK [fot. Sławomir Mielnik]
"Kraina Zdrowia Dzieci" w opolskim CWK [fot. Sławomir Mielnik]
Profilaktyczna akcja "Kraina zdrowia dzieci" trwa w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.
Impreza jest skierowana do dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Młodzi ludzie mają szansę skorzystać z porad specjalistów, do których na co dzień ustawiają się kolejki.

- To ogromna akcja, jestem pod wrażeniem - powiedział prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak. - Fantastyczna impreza. Patrząc po frekwencji, organizatorzy trafili w sedno potrzeb społeczeństwa. Na pewno trzeba i warto tu być i skorzystać z oferty opolskiego NFZ. Na pewno nie po raz ostatni.

- Jestem pod wrażeniem. Działanie prozdrowotne i profilaktyczne jest ważne - dodał marszałek regionu Andrzej Buła. - Taka kolejka cieszy, bo NFZ kojarzy nam się przede wszystkim z pieniędzmi, jakie przeznacza na leczenie, a tu mamy przykład jak zajmować się zdrowiem nie tylko w papierach. To ważne dla nas i pracowników NFZ.

- Wachlarz usług jest bardzo szeroki - mówi Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego NFZ. - Stawiamy na rehabilitację wad postawy. Młodzież po pandemii ma z tym problemy.

- Są tez problemy z psychiką ze względu na dwa lata życia w zamknięciu. Do tego stresy szkolne czy związane z mediami społecznościowymi - powiedział psychiatra Jarosław Bachryj. - Ogromne kolejki, ale zdążyłam w przeciągu godziny do wszystkich specjalistów, których miałam w planie - cieszyła się pani Karolina, mieszkanka Strzelec Opolskich.

Kraina zdrowia potrwa do 17:00, Radio Opole objęło na nią patronat medialny. Stamtąd też Marzena Śmierciak poprowadzi audycję "Ze zdrowiem ci do twarzy".
Filip Nowak
Andrzej Buła
Barbara Pawlos, Jarosław Bachryj, pani Karolina

Wiadomości z regionu

2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej 2024-02-23, godz. 19:01 "Ziemia Strzelecka" gotowa na wybory. Niebawem spotkania z mieszkańcami Kampania wyborcza w Strzelcach Opolskich nabiera rozpędu. W tamtejszym ośrodku kultury Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Strzelecka zaprezentował kandydatów… » więcej 2024-02-23, godz. 17:00 Dwa lata od wybuchu wojny. W Opolu zaplanowano wiec poparcia dla Ukrainy W sobotę (24.02) przypada druga rocznica od rozpoczęcia pełnoskalowej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Blisko 15 milionów Ukraińców musiało opuścić swoje… » więcej 2024-02-23, godz. 16:31 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-23, godz. 16:30 "Młodzi dla powiatu" wystawią kandydatów na radnych w Strzelcach Opolskich Są młodzi, aktywni w lokalnych społecznościach i chcą - jak mówią - wprowadzić do władzy 'świeżą krew'. Grupa mieszkańców powiatu strzeleckiego postanowiła… » więcej 2024-02-23, godz. 15:52 Po spotkaniu rolników z wojewodą. Są dane o imporcie zboża, ale gospodarze nie wierzą w te liczby Dwie godziny trwało spotkanie przedstawicieli opolskich rolników z wojewodą Moniką Jurek i wicewojewodą Piotrem Pośpiechem. Po zakończeniu rozmów protestujący… » więcej 2024-02-23, godz. 15:24 Kępiński/Kowalonek wystąpią w Studiu M Radia Opole. Transmisja na antenie i w internecie! Duet elektroniczny Kępiński/Kowalonek wystąpi wieczorem w Studiu M Radia Opole. Artyści zaprezentują utwory z albumu pt. 'Kintsugi', który łączy elementy… » więcej 2024-02-23, godz. 15:07 Spotkanie z mundurem w Kędzierzynie-Koźlu. "Chcemy, by mieszkańcy nas poznali" W miasteczko służb mundurowych zamieniła się hala sportowa 'Śródmieście' w Kędzierzynie-Koźlu. Przez budynkiem stanęły samochody funkcjonariuszy, a… » więcej 2024-02-23, godz. 14:24 Zabrakło mu wódki, więc pojechał po nią do sklepu... traktorkiem ogrodowym Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 52-latek, który został zatrzymany przez policjantów strzeleckiej drogówki. Mężczyzna traktorkiem ogrodowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »