Radio Opole » Dobrze być w formie
2024-02-07, 07:30 Autor: Szczepanik Marek / PAP

Opolski NFZ zaprasza do Krainy Zdrowia Dzieci

Opolski oddział NFZ [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolski oddział NFZ [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolski oddział NFZ zaprasza rodziców z całego województwa do Krainy Zdrowia Dzieci 2024. Jak powiedziała PAP Barbara Pawlos, rzeczniczka oddziału, jest to jedyna tego typu impreza w skali kraju.
W najbliższą sobotę, 10 lutego, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu opolski NFZ zaprasza rodziców i dzieci w wieku od 0 do 18 lat do Krainy Zdrowia, gdzie będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji i porad lekarzy pediatrów oraz specjalistów kilku dziedzin.

"Zapraszamy na bezpłatne, bez skierowania i rejestracji, badania lekarskie. Do dyspozycji dzieci i ich rodziców będzie kilkadziesiąt gabinetów lekarskich. Do udziału zapraszamy dzieci bez objawów infekcji. Całe wydarzenie zorganizowane będzie w atmosferze przyjaznej dzieciom, które będą także mogły skorzystać z występów i gier dla najmłodszych. Pokazy sportowe, animatorzy, dekoracje i inne atrakcje pozwolą całym rodzinom spędzić przyjemnie czas" - powiedziała Barbara Pawlos.

"Kraina Zdrowia Dzieci" po raz pierwszy została zorganizowana przez opolski NFZ - w jego siedzibie - we wrześniu 2021 roku. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Powodzenie akcji było na tyle duże, że kolejne edycje zdecydowano się zorganizować w miejscach o większej powierzchni i dostosowanych do organizacji imprez na większą skalę.
W programie przewidziano m.in. zajęcia na temat rehabilitacji po cesarskim cięciu, fizjoterapii uroginekologicznej, porady laktacyjne i dotyczące opieki nad noworodkiem, porady laryngologiczne, dermatologiczne, kardiologiczne i alergologiczne. Na wszystkich czekać będą zajęcia edukacyjne promujące zdrowy styl życia oraz animacje dla najmłodszych.

Dobrze być w formie

2024-05-23, godz. 07:00 Eksperci: poziom zabezpieczenia danych w instytucjach ochrony zdrowia jest bardzo niski Poziom zabezpieczenia danych w większości instytucji ochrony zdrowia jest bardzo niski - ocenili eksperci ChronPesel.pl. Wskazali, że placówki medyczne słabo… » więcej 2024-05-22, godz. 07:00 Otwarto Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca Otwarto pierwsze w Polsce Centrum Wsparcia i Edukacji Pacjenta z Niewydolnością Serca. Na Kardiolinii pacjenci oraz ich bliscy mogą uzyskać wszystkie przydatne… » więcej 2024-05-21, godz. 07:00 Coraz więcej dzieci i młodzieży potrzebuje pomocy psychologicznej i psychiatrycznej W opiece psychiatrycznej dzieci i młodzieży kluczowe znaczenie dla skuteczności terapii ma koordynacja udzielanej pomocy. Specjaliści przekonują, że szczególną… » więcej 2024-05-20, godz. 07:00 Ogólnopolski Dzień Bliźniąt Przychodzą na świat raz na 80 porodów, a w niedzielę miały swoje święto - Ogólnopolski Dzień Bliźniąt. » więcej 2024-05-17, godz. 10:06 Ponad 12 milionów Polaków ma nadciśnienie tętnicze Ponad 12 milionów Polaków ma nadciśnienie tętnicze - szacują lekarze, z tego 40 procent nie zdaje sobie sprawy, że choruje. Przy okazji obchodzonego dziś… » więcej 2024-05-17, godz. 07:00 Maj - trudny czas dla alergików, jak odróżnić alergię od przeziębienia Wiosna to trudny czas dla alergików. Według szacunków w Polsce nawet 12 milionów osób cierpi z powodu różnego rodzaju alergii i uczuleń. W tym roku przyroda… » więcej 2024-05-16, godz. 07:00 Akademia Czerniaka rozpoczęła trzynastą akcję edukacyjno-profilaktyczną Specjaliści podkreślają, że w ostatnich latach wzrosła liczba rozpoznanych czerniaków - wyjątkowo agresywnych nowotworów złośliwych skóry. Rocznie w… » więcej 2024-05-15, godz. 07:00 NFZ uruchomił mapę punktów pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży Narodowy Fundusz Zdrowia stworzył interaktywną mapę punktów pomocy opieki psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. » więcej 2024-05-14, godz. 07:00 Dania: nowa metoda leczenia pacjentów uczulonych na chemioterapię Centrum Alergii w Szpitalu Uniwersyteckim w Odense w Danii opracowało nową metodę leczenia pacjentów onkologicznych uczulonych na chemioterapię. » więcej 2024-05-13, godz. 07:00 Twoje dziąsła są ważne - dbaj o nie Pod hasłem „Dwoje dziąsła są ważne, dbaj o nie” obchodzony był Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł. Kampania edukacyjno-informacyjna kierowana jest do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »