Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-11, 16:13 Autor: Anna Kurc

II miejsce za film w języku hiszpańskim. Sukces uczniów opolskiej "Dwójki".

Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie [fot. II LO w Opolu]
Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie [fot. II LO w Opolu]
Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie. Sukces uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu na zawodach Filmów Krótkometrażowych po hiszpańsku !ELE en corto!
- Udział w konkursie to dla uczniów dodatkowa forma nauki - twierdzi Katarzyna Zając, nauczycielka języka hiszpańskiego w II LO w Opolu. - Hiszpańskiego w szkole uczymy nie tylko klasycznie, rozwiązując ćwiczenia, słuchając. Staramy się zanurzyć w kulturze. Kilka razy uczestniczyliśmy już w konkursie, dwukrotnie mieliśmy wyróżnienia. Oceniane filmy są pod względem gry aktorskiej, języka hiszpańskiego, wymowy, montażu a także oddaniu sedna tematu - dodaje.

Zadaniem uczestników konkursu było nakręcenie, w maksymalnie pięcioosobowej grupie, około siedmiominutowego filmu. - Tematyka miała być związana z Hiszpanią - mówią uczniowie "Dwójki".

- Film był o chłopaku, który był niezbyt grzecznym synem. Był przerzucany od jednego człowieka do drugiego, żeby znaleźć swoją ścieżkę w życiu - wyjaśnia Alicja Kowalczyk.

- Lázaro de Tormes to była książka, która powstała w szesnastym stuleciu. Ta książka była zabroniona - dodaje Pavli Struchkov.

- W momencie nagrywania filmu uczyliśmy się hiszpańskiego dopiero miesiąc - mówi Hania Łyzoń.

Organizatorem konkursu było Biuro Radcy do spraw Edukacji Ambasady Hiszpanii. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu jest jedną z 14 szkół średnich w kraju objętych patronatem tej placówki dyplomatycznej.

W opolskim liceum funkcjonuje klasa dwujęzyczna oraz klasa zerowa, w której młodzież ma tygodniowo 18 godzin języka hiszpańskiego.
Katarzyna Zając
Uczniowie II LO w Opolu

Wiadomości z regionu

2024-03-03, godz. 13:11 Wypadek polskiego busa w Niemczech. Kilka osób zostało rannych Dziewięć osób zostało rannych w Niemczech w wypadku z udziałem polskiego busa. Nad ranem na autostradzie A4 samochód wjechał w tył ciężarówki. » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Kamienice, kościół i szkoła przejdą renowacje. Opolski ratusz przyznał dotacje Kolejne opolskie kamienice, a także kościoły zostaną odrestaurowane. Urząd Miasta w Opolu przeznaczył na ich konserwację 215 tysięcy złotych. W konkursie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. Zyskała też Sparta Krzywizna Ponad 2 miliony złotych kosztują remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. » więcej 2024-03-03, godz. 12:30 Gogolin: ponad dwa miliony złotych na remonty dróg gminnych Ponad dwa miliony złotych przeznaczy w tym roku samorząd Gogolina na remonty i budowę dróg w gminie. W planach jest między innymi przebudowa ul. Polnej w… » więcej 2024-03-03, godz. 11:30 Ruszyła akcja "Stop pożarom traw". Wypalanie nieużytków jest groźne i zakazane Na przełomie zimy i wiosny powraca coroczny problem wypalania traw. Strażacy apelują, aby tego nie robić. Rozpoczęli też akcję 'Stop pożarom traw', w której… » więcej 2024-03-03, godz. 08:00 Dwa wahadła na remontowanej DK45. Zmiany już od wtorku Jak zapowiada GDDKiA od wtorku (5.03) wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu na remontowanej krajówce nr 45, między Krapkowicami a Rogowem Opolskim. Na… » więcej 2024-03-03, godz. 07:30 Nie lubisz psów i kotów? W CWK można wybierać pośród jaszczurek, patyczaków i żółwi Jaszczurki, węże, kameleony, gekony czy żółwie można oglądać lub kupić przez weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Trwają tam Targi Terrarystyczne… » więcej 2024-03-02, godz. 21:42 Charytatywny wymiar sportu. Kibice zbierali pieniądze dla "Betanii" W trakcie spotkania 22. kolejki Fortuna 1. Ligi między Odrą Opole a Wisłą Kraków odbyła się akcja charytatywna opolskiego klubu i hospicjum 'Betania' w… » więcej 2024-03-02, godz. 17:44 Giełda minerałów w Opolu. "Kluczowa jest wiara, że one wpływają na nasz organizm" Meteoryty, kamienie szlachetne, ale też wróżby. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu trwa dwudniowa Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniało… » więcej 2024-03-02, godz. 16:00 Pisanki czy kroszonki? Tradycje są różne, ale konkurs wojewódzki uwzględnia obie kategorie Rysowanie czy skrobanie? 80 osób, przede wszystkim pań, wzięło udział w 32. Wojewódzkim Konkursie Plastyki Obrzędowej 'Opolskie Kroszonki i Pisanki'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »