Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-06, 16:30 Autor: Roman Juranek

Kolejny etap naboru w ramach budżetu obywatelskiego Nysy. Jakie projekty zakwalifikowano?

Piotr Bobak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Piotr Bobak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dwa projekty: modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Poznańskiej oraz oświetlenie wsi Jędrzychów przeszły do dalszego etapu naboru do budżetu obywatelskiego Nysy. Dzisiaj (06.12) oficjalne ogłoszenie wyników poprawnie zweryfikowanych wniosków.
W sumie mieszkańcy zgłosili 12 projektów. Było 9 nieskutecznych odwołań od decyzji komisji. Czemu aż tyle wniosków odpadło?

- Projekty miały być inwestycyjne, do wykonania w roku budżetowym i w całości - tłumaczy sekretarz gminy Piotr Bobak. - I stąd też wnioski zostały odrzucone z tego powodu, że dotyczyły zadań, których realizacja nie mogłaby się skończyć formalnie w danym roku budżetowym. Były wnioski, które dotyczyły etapowania zadań i były też wnioski takie w których nie przewidziano do końca wszystkich wydatków.

- Wartość projektu nie mogła być wyższa niż 150 tys złotych - dodaje Piotr Bobak.

Mimo tylko dwóch zakwalifikowanych projektów, głosowanie odbędzie się, choć wydaje się, że nie będzie większych problemów uzyskaniem dobrego wyniku.

- To nie jest tak, że te wnioski, które uzyskały pozytywną opinię będą na pewno finansowane. Dlatego, że regulamin mówi o tym, że każdy z tych wniosków musi otrzymać co najmniej 100 głosów. Wydaje się, że jest to możliwe do zrealizowania. Przeznaczymy na te wnioski kwotę 300 tys. złotych.

Nadwyżka pozostałych pieniędzy zostanie przeznaczona na inne zadania. - Potrzeb w gminie jest wiele - podsumował Piotr Bobak.

Teraz do 14 grudnia twórcy projektów będą reklamowali swoje wnioski, a głosowanie rozpocznie się 16 grudnia. Wyniki poznamy 26 stycznia.
Piotr Bobak
Piotr Bobak

Wiadomości z regionu

2024-02-26, godz. 15:28 Konfederaci i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem do wyborów Bezpartyjni Samorządowcy i Konfederacja łączą siły przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Ugrupowania przedstawiły dziś wspólnych kandydatów na radnych… » więcej 2024-02-26, godz. 15:19 Opolska Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego. Jej kandydaci na prezydenckich listach Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w nadchodzących wyborach, a kandydaci reprezentujący to ugrupowanie polityczne wystartują z list komitetu urzędującego… » więcej 2024-02-26, godz. 15:14 Awantura domowa z użyciem noża. Dwie osoby trafiły do szpitala Dwie osoby ucierpiały w zdarzeniu w Zwanowicach w powiecie brzeskim. Miało tam dojść do awantury domowej z użyciem nożna, w której uczestniczyli kobieta… » więcej 2024-02-26, godz. 14:18 Ponad 40 zarzutów oszustwa. Ruszył proces Janusza T. i Joanny M. Kilkaset tysięcy złotych - to straty kilkudziesięciu osób, które mógł oszukać Janusz T. » więcej 2024-02-26, godz. 13:00 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-26, godz. 11:45 Zaklinował się na przejeździe kolejowym. Świadkowie zdarzenia zatrzymali pociąg Wjechał na przejazd kolejowy i utknął. Do tego zdarzenia doszło w Zielęcicach koło Brzegu, gdzie 68-letni kierowca pomylił drogę i zaklinował auto na… » więcej 2024-02-26, godz. 11:30 Piłka ręczna: to prawdopodobnie ostatni sezon Mateusza Jankowskiego w Gwardii - Dużo wspomnień, dużo fajnych chwil, ale najprawdopodobniej moja przygoda z piłką ręczną w Opolu dobiega końca - mówił w Porannym Programie Radia Opole… » więcej 2024-02-26, godz. 10:50 Mężczyzna ranny podczas pielęgnacji drzew. Na miejscu specjalistyczna grupa wysokościowa Wypadek przy pracy w Opolu. Na ulicy Spacerowej trwały działania pielęgnacyjne zieleni na wysokości. » więcej 2024-02-26, godz. 09:37 "Ukraińcy pamiętają o pomocy i liczą na dalsze wsparcie". Honorowy konsul Ukrainy gościem Radia Opole - Wybuch wojny mnie zaskoczył. Nikt nie spodziewał się, że Rosja rzeczywiście może zaatakować Ukrainę - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole honorowa… » więcej 2024-02-26, godz. 08:00 Pożar autobusu MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Nie ma osób poszkodowanych Pożar autobusu komunikacji miejskiej na ul. Czechowa w Kędzierzynie-Koźlu. Po godzinie 6.30 zapalił się układ hamulcowy w pojeździe. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »