Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-05, 17:30 Autor: Anna Kurc

Sportowe zmagania osób z niepełnosprawnościami. Mikołajkowe Igrzyska „Bez barier” w Dobrzeniu Wielkim.

Igrzyska „Bez barier” [fot. Jarosław Madzia]
Igrzyska „Bez barier” [fot. Jarosław Madzia]
Występy artystyczne, konkurencje sportowe oraz spotkanie z mikołajem. Takie atrakcje czekały na uczestników Mikołajkowych Igrzysk "Bez barier". W hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim spotkało się dziś (5.12) prawie pół tysiąca osób z niepełnosprawnościami z 32 placówek z całej Opolszczyzny.
Głównym organizatorem wydarzenia było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu.

- W sporcie zawsze musi być rywalizacja. Naszym motywem przewodnim są zbliżające się święta - mówi Gerard Halama, prezes stowarzyszenia. - Jesteśmy dziś na zawodach rekreacyjno-sportowych i w sumie jest pięć konkurencji. Wyłaniamy z każdej konkurencji mistrzów. Są dwie rzutowe, trzy konkurencje są biegowe. Jedna z konkurencji to przenoszenie paczek świątecznych, druga to rajd z mikołajem - dodaje Halama.

Igrzyska to współpraca i zaangażowanie wielu osób - pracowników szkoły, wolontariuszy i opiekunów osób niepełnosprawnych.

- Ci ludzie pragną zabawy, są szczęśliwi, kiedy mogą się wykazać. Uśmiech niepełnosprawnych na twarzy - daje to takie szczęście - twierdzi wolontariuszka Irena Gołębiowska.

- Nasi uczniowie są wolontariuszami, pomagają w organizacji imprezy. Angażujemy się nie tylko w ten sposób, że użyczamy tej hali. Całe zaplecze logistyczne staramy się zabezpieczyć - mówi Piotr Worobiec, dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

- Przyjeżdżamy tutaj co roku. Uczniowie bardzo cenią te zawody - dodaje
Arkadiusz Jerzyński z Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie.

Dzisiejsze spotkanie było dwudziestym wydarzeniem z cyklu "Imprez bez barier".
Gerard Halama
Uczestnicy, wolontariusze, organizatorzy

Wiadomości z regionu

2024-03-03, godz. 19:00 Zgłoś własne zadanie. 200 tys. na tegoroczne Inicjatywy Społeczne Miasta Gogolin 200 tys. złotych przeznaczył samorząd Gogolina na tegoroczną edycję Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina. To program podobny do budżetu obywatelskiego… » więcej 2024-03-03, godz. 18:30 Uwaga rodzice! W poniedziałek rusza rekrutacja dzieci do opolskich szkół podstawowych W poniedziałek (04.03) ruszy rekrutacja uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych w Opolu. Potrwa równo miesiąc, do 4 kwietnia. Dotyczy ona dzieci urodzonych… » więcej 2024-03-03, godz. 17:15 "Staram się wychowywać dzieci w duchu sportowym i patriotycznym". Bieg ''Tropem Wilczym'' w Głubczycach Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Głubczycach w biegu ''Tropem Wilczym'' poświęconym pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego… » więcej 2024-03-03, godz. 17:00 Pomoc dla opolskich seniorów. MOPR uruchamia "Korpus Wsparcia Seniorów" Poprawa poczucia bezpieczeństwa, zapewnienie tzw. 'opieki na odległość' czy opasek bezpieczeństwa - to trzy główne założenia programu 'Korpus Wsparcia… » więcej 2024-03-03, godz. 15:51 ''Trzeba o tym mówić i pamiętać''. W Babicach upamiętniono zamordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się uroczystości ku czci blisko ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2024-03-03, godz. 14:26 Uczcili pamięć żołnierzy wyklętych. Za nami kolejny bieg "Tropem Wilczym" w Opolu Ponad 350 zawodników wystartowało w Opolu w 8. edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 'Tropem Wilczym'. Uczestnicy mieli do pokonania tradycyjnie dwie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:11 Wypadek polskiego busa w Niemczech. Kilka osób zostało rannych Dziewięć osób zostało rannych w Niemczech w wypadku z udziałem polskiego busa. Nad ranem na autostradzie A4 samochód wjechał w tył ciężarówki. » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Kamienice, kościół i szkoła przejdą renowacje. Opolski ratusz przyznał dotacje Kolejne opolskie kamienice, a także kościoły zostaną odrestaurowane. Urząd Miasta w Opolu przeznaczył na ich konserwację 215 tysięcy złotych. W konkursie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. Zyskała też Sparta Krzywizna Ponad 2 miliony złotych kosztują remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. » więcej 2024-03-03, godz. 12:30 Gogolin: ponad dwa miliony złotych na remonty dróg gminnych Ponad dwa miliony złotych przeznaczy w tym roku samorząd Gogolina na remonty i budowę dróg w gminie. W planach jest między innymi przebudowa ul. Polnej w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »