Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-05, 18:30 Autor: Anna Kurc

"Działają i przynosi im to radość". Gala wolontariatu w opolskim ekonomiku

Gala wolontariatu [fot. Jarosław Madzia]
Gala wolontariatu [fot. Jarosław Madzia]
Pomagają innym, organizują akcje charytatywne. Wolontariusze, bo o nich mowa, dziś (5.12) obchodzą swoje święto. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu stał się okazją do podziękowania tym najbardziej zaangażowanym w bezinteresowną pomoc. Po raz 18. z organizowano tam "Galę wolontariatu".
- Mamy około 45 aktywnych społeczników - mówi Anna Kornek, opiekun szkolnego klubu wolontariatu.

- Trzeba uczniów zachęcać do wolontariatu. Uczniowie, kiedy wypracują 30 godzin, to oczywiście dostają taki wpis na świadectwie, że działali aktywnie w wolontariacie szkolnym. Taka dusza wolontariusza, to jest dusza skromna, która po prostu działa i to jej przynosi radość. Wolontariat to też wspaniała okazja do tego, żeby się rozwinąć, zdobyć nowe kompetencje, żeby się nauczyć pracy w zespole. Tworzą taka fajną, zgraną grupę - dodaje Kornek.

Wolontariusze zrzeszeni są w tak zwanej grupie "W", której koordynatorem jest Damian Wójciak.

- Grupa "W" to jest taka potoczna nazwa klubu wolontariatu w naszej szkole. Tak nadaliśmy, żeby było coś innego niż wszystko jest, tak sztywno jest po prostu: "klub wolontariatu" albo "szkolny klub wolontariatu". Wolontariat dla mnie to jest moment, kiedy dzięki pomocy innym, w zamian dostaję bezinteresowny uśmiech, że to nie jest za sprawą żadnych pieniędzy, rzeczy materialnych, tylko szczera, niesiona pomoc, od serca i poświęcony ku temu czas - wyjaśnia Wójciak.

Dodajmy, że w opolskim ekonomiku odbywają się takie akcje charytatywne, jak koncert "Otwarte serce" czy "Pola nadziei".
Anna Kornek
Damian Wójciak
Gala wolontariatu w ZSE w Opolu

Wiadomości z regionu

2024-03-03, godz. 19:00 Zgłoś własne zadanie. 200 tys. na tegoroczne Inicjatywy Społeczne Miasta Gogolin 200 tys. złotych przeznaczył samorząd Gogolina na tegoroczną edycję Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina. To program podobny do budżetu obywatelskiego… » więcej 2024-03-03, godz. 18:30 Uwaga rodzice! W poniedziałek rusza rekrutacja dzieci do opolskich szkół podstawowych W poniedziałek (04.03) ruszy rekrutacja uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych w Opolu. Potrwa równo miesiąc, do 4 kwietnia. Dotyczy ona dzieci urodzonych… » więcej 2024-03-03, godz. 17:15 "Staram się wychowywać dzieci w duchu sportowym i patriotycznym". Bieg ''Tropem Wilczym'' w Głubczycach Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Głubczycach w biegu ''Tropem Wilczym'' poświęconym pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego… » więcej 2024-03-03, godz. 17:00 Pomoc dla opolskich seniorów. MOPR uruchamia "Korpus Wsparcia Seniorów" Poprawa poczucia bezpieczeństwa, zapewnienie tzw. 'opieki na odległość' czy opasek bezpieczeństwa - to trzy główne założenia programu 'Korpus Wsparcia… » więcej 2024-03-03, godz. 15:51 ''Trzeba o tym mówić i pamiętać''. W Babicach upamiętniono zamordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się uroczystości ku czci blisko ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2024-03-03, godz. 14:26 Uczcili pamięć żołnierzy wyklętych. Za nami kolejny bieg "Tropem Wilczym" w Opolu Ponad 350 zawodników wystartowało w Opolu w 8. edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 'Tropem Wilczym'. Uczestnicy mieli do pokonania tradycyjnie dwie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:11 Wypadek polskiego busa w Niemczech. Kilka osób zostało rannych Dziewięć osób zostało rannych w Niemczech w wypadku z udziałem polskiego busa. Nad ranem na autostradzie A4 samochód wjechał w tył ciężarówki. » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Kamienice, kościół i szkoła przejdą renowacje. Opolski ratusz przyznał dotacje Kolejne opolskie kamienice, a także kościoły zostaną odrestaurowane. Urząd Miasta w Opolu przeznaczył na ich konserwację 215 tysięcy złotych. W konkursie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. Zyskała też Sparta Krzywizna Ponad 2 miliony złotych kosztują remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. » więcej 2024-03-03, godz. 12:30 Gogolin: ponad dwa miliony złotych na remonty dróg gminnych Ponad dwa miliony złotych przeznaczy w tym roku samorząd Gogolina na remonty i budowę dróg w gminie. W planach jest między innymi przebudowa ul. Polnej w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »