Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-23, 19:15 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Okazało się, że kocham ten sport". Festiwal boksu w Nysie

Festiwal Boksu Olimpijskiego w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Festiwal Boksu Olimpijskiego w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Festiwal Boksu Olimpijskiego w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Festiwal Boksu Olimpijskiego w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Festiwal Boksu Olimpijskiego w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Festiwal Boksu Olimpijskiego w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Festiwal Boksu Olimpijskiego w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Festiwal Boksu Olimpijskiego w Nysie [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Po raz pierwszy nyska hala zamieniła się w bokserski ring. Za nami Festiwal Boksu Olimpijskiego. Do rywalizacji stanęło 375 osób, a wśród nich dzieci, młodzież i dorośli. Na ringu można było zobaczyć opolskich zawodników, ale nie tylko. Do Nysy przyjechali między innymi zawodnicy z Warszawy.
- To już nasza druga edycja festiwalu. Pierwsza miała miejsce w stolicy Polski, a druga tu teraz na Opolszczyźnie. Frekwencja bardzo udana, limit mieliśmy na 300 miejsc, a tu prawie o 100 osób więcej - mówi Robert Mateusiak, prezes Fundacji "Tradycja Olimpijska" i organizator wydarzenia.

- Kategorie były 7-10 lat, 10-13 lat, 14-17 lat i kategoria dla dorosłych. Ponad 100 zawodników przyjechało z Polski, a 260 dzieciaków z Nysy. Mamy nadzieję, że Nysa boksem będzie stała. Tradycje gdzieś tam wcześniej były, a my chcemy po całej Polsce jeździć, promować takie wydarzenia i przede wszystkim odciągnąć trochę dzieciaków od komputerów i od telefonów.

- Poziom był naprawdę wysoki, bo było wielu dobrych zawodników, tym bardziej cieszę się, że mi się udało - dodaje Anna Kurus, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 14-17 lat.

- Akurat miałam sparing z dziewczyną z Legii Warszawa. Była 7 kilogramów cięższa ode mnie, ale myślę, że bardzo dobrze mi poszło. Mam 17 lat i ważę 48 kilogramów. To niewiele jak na bokserkę, wszyscy są z reguły zdziwieni jak to mówię, ale jakoś tak wyszło, że tata zachęcił mnie, żeby pójść na zajęcia i stwierdziłam, że to dobry pomysł, poszłam okazało się, że kocham ten sport.

Co ciekawe, każdy z uczestników otrzymał rękawice bokserskie i pamiątkową koszulkę, a najlepsi oczywiście zostali nagrodzeni pucharami oraz medalami.
Robert Mateusiak
Anna Kurus

Wiadomości z regionu

2023-12-11, godz. 19:00 "To tradycja naszej szkoły". W III LO w Opolu świętują dni patronki - Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć - pod takim hasłem w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu odbywają się dni patronki… » więcej 2023-12-11, godz. 18:00 ZDW wydał już połowę kwoty przeznaczonej na akcję "Zima" w regionie Ponad 2 miliony złotych - tyle wydał już Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu na akcję 'Zima' w naszym regionie. To połowa zabezpieczonej na ten cel kwoty… » więcej 2023-12-11, godz. 17:00 Samorząd kusi przyszłych lekarzy. To już 4. edycja stypendiów regionalnych 2 tysiące złotych brutto przez 9 miesięcy roku akademickiego, aż do zakończenia studiów. Takie wsparcie finansowe dla studentów kierunków medycznych przygotował… » więcej 2023-12-11, godz. 16:55 Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w Kluczborku wzrosną. Podwyżki będą jednak mniejsze niż w tym roku Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w gminie Kluczbork będą wzrastać. Mieszkańcy zapłacą więcej od kwietnia przyszłego roku. Jednak największą… » więcej 2023-12-11, godz. 16:42 Strażacy ochotnicy z Wyszkowa Śląskiego muszą jeszcze poczekać na obiecany wóz bojowy Po kilku dniach niepewności wyjaśniła się sprawa samochodu dla druhów z nyskiej gminy. I nie są to dobre dla nich wiadomości. » więcej 2023-12-11, godz. 16:14 Za używane ciuchy sfinansują pomoc doświadczającym przemocy. Akcja HumanDoc w Opolu Robiąc świąteczne porządki można pomóc ofiarom przemocy. Zbiórkę używanej odzieży oraz tekstyliów domowych organizuje w Opolu Fundacja HumanDoc. Na… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 II miejsce za film w języku hiszpańskim. Sukces uczniów opolskiej "Dwójki". Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie. Sukces uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu na zawodach Filmów… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 Obwodnica Namysłowa na ministerialnej liście podstawowej Trakt omijający Namysłów w ciągu DK39 został wpisany na ministerialną listę 'Programu budowy 100 obwodnic'. » więcej 2023-12-11, godz. 15:09 Polał ofiarę benzyną i upuścił na nią zapalonego papierosa. 25 lat więzienia za zabójstwo 25 lat pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po 20 latach. Sąd Okręgowy w Opolu skazał 31-letniego Pawła R. za zabójstwo znajomego… » więcej 2023-12-11, godz. 15:00 Mogą zabrać na pokład 120 pasażerów. Przegubowe "elektryki" na ulicach Opola Pierwsze przegubowe autobusy elektryczne opolskiego MZK wyruszyły dzisiaj (11.12) na ulice Opola. Pojawiły się na liniach 5, 9 i 13. Nowe pojazdy mogą przewieźć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »