Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-23, 12:15 Autor: Jakub Biel

Sztafety na start. Sportowa rywalizacja w charytatywnym celu na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków

7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
7. PKO Bieg Charytatywny [fot. Jakub Biel]
Stadion im. Opolskich Olimpijczyków kolejny raz zapełnił się biegaczami. Tym razem były to drużyny sztafetowe, które wzięły udział w 7. PKO Biegu Charytatywnym. Uczestnicy dzięki swojemu zaangażowaniu mogli również pomóc, bo sponsor wydarzenia przekaże pieniądze na stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży.
- Pięcioosobowe drużyny biegają dziś w sztafecie i każdy z nich musi przebiec za jednym razem minimum 400 metrów – mówi Janusz Trzepizur, koordynator sportowy wydarzenia.

- Biegają przez godzinę i w strefie zmian mogą wymienić pałeczkę po jednym czy po dwóch okrążeniach. Cały czas liczą się kilometry. Ta ilość przebiegniętych kilometrów ma cel charytatywny, ponieważ każdy kilometr zostanie przeliczony na złotówki i środki zebrane w dwunastu lokalizacjach, będą przeznaczone na stypendia dla młodych sportowców.

Biegaczy na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków dopingowali mistrzowie lekkoatletyczni Iga Baumgart-Witan i Marcin Jędrusiński.

- Jest mi bardzo miło, że zostałam zaproszona, bo nie przypuszczałam, że będę mogła tym, że szybko biegam też komuś pomóc. Tutaj wszyscy dzielnie walczą i jednocześnie jest ten duch rywalizacji, ale też chęć pomocy, więc dwa w jednym.

- Ja na tej imprezie jestem obecny od 6 lat. Pięć edycji pomagałem im przy organizacji. Idea jest świetna, to promowanie przede wszystkim zdrowego trybu życia, ruchu. A do tego szczytny cel. To połączenie jest ekstremalnie super.

600 tys. złotych sponsor wydarzenia przekazał na badania psychologiczne i kontakt z psychologiem dla młodych ludzi.

- Dziękujemy, że tylu biegaczy jest z nami – powiedział Radosław Dolibski, przedstawiciel sponsora imprezy. - Wspaniali ludzie i rywalizacja sportowa super. Jest głośno, są kibice, głośno dopingują swoje drużyny, także przemiła atmosfera. Cieszymy się, że możemy być organizatorami takiego biegu. Cieszymy się, że możemy przeznaczyć te zdobyte środki na szczytny cel.

Najważniejsi byli jednak biegacze, którzy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji.

- Jesteśmy po to, żeby się dobrze bawić, żeby pokazać naszym dzieciom, które pływają na kajakach, że rodzice też czynnie potrafią uprawiać sport i nie wymiękają.

- Jest dobrze, bardzo dobrze. Zostało nas czterech już. Było z 6 kółek, nie liczę już.

- Ciężko, ale fajnie. Jak najszybciej. Pracuję na drużynę. Byłem na kilku tego typu imprezach tutaj, dzisiaj organizacja jest naprawdę fajna.

Podobne biegi odbywają się równocześnie w Łomży, Ostródzie, Pile, Białymstoku czy Krośnie. W sumie jest to 12 lokalizacji na mapie Polski.
Janusz Trzepizur
Iga Baumgart-Witan i Marcin Jędrusiński
Radosław Dolibski
Uczestnicy biegu

Wiadomości z regionu

2024-02-26, godz. 21:00 Gmina Olesno ruszyła z naborem do przedszkoli. Pierwsza rekrutacja do 8 marca Ruszyła rekrutacja do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w gminie Olesno. » więcej 2024-02-26, godz. 19:30 Głuchołazy: gmina uzgadnia z koleją legalne przejście przez tory na „300 schodków” Przechodzenie przez tory na „300 schodków” w Głuchołazach ma być zalegalizowane. Obecnie zabraniają tego znaki ustawione przez PKP. Służba Ochrony Kolei… » więcej 2024-02-26, godz. 19:00 Dwa powody do radości. Strażacy z Cisowej cieszą się nową remizą i nowym samochodem Z nowej remizy cieszą się strażacy z Cisowej (powiat kędzierzyńsko-kozielski). Właśnie trwają ostatnie odbiory, więc niebawem druhowie będą mogli oficjalnie… » więcej 2024-02-26, godz. 17:09 Fundusz stypendialny i nowa pracownia dzięki darowiźnie absolwenta szkoły w Kluczborku Absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku przekazał swojej dawnej szkole pół miliona złotych na fundusz stypendialny i utworzenie pracowni… » więcej 2024-02-26, godz. 16:13 Nie żyje 67-latek. Wpadł pod koła ciągnika, którym kierował Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Starym Paczkowie, gdzie 67-letni kierowca ciągnika rolniczego najpierw wypadł z prowadzonego przez siebie traktora… » więcej 2024-02-26, godz. 16:03 Ciężarówka zerwała linię telefoniczną w Lasowicach Wielkich. Kierowca odjechał Cztery zastępy straży pożarnej zadysponowano tuż przed 12:00 do Lasowic Wielkich po zerwaniu linii telefonicznej nad drogą przez przejeżdżający samochód… » więcej 2024-02-26, godz. 15:19 Opolska Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego. Jej kandydaci na prezydenckich listach Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w nadchodzących wyborach, a kandydaci reprezentujący to ugrupowanie polityczne wystartują z list komitetu urzędującego… » więcej 2024-02-26, godz. 15:14 Awantura domowa z użyciem noża. Dwie osoby trafiły do szpitala Dwie osoby ucierpiały w zdarzeniu w Zwanowicach w powiecie brzeskim. Miało tam dojść do awantury domowej z użyciem nożna, w której uczestniczyli kobieta… » więcej 2024-02-26, godz. 15:00 Konfederaci i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem do wyborów Bezpartyjni Samorządowcy i Konfederacja łączą siły przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Ugrupowania przedstawiły dziś wspólnych kandydatów na radnych… » więcej 2024-02-26, godz. 14:18 Ponad 40 zarzutów oszustwa. Ruszył proces Janusza T. i Joanny M. Kilkaset tysięcy złotych - to straty kilkudziesięciu osób, które mógł oszukać Janusz T. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »