Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-09-18, 17:10 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Coraz więcej pacjentów w przychodniach. Rozpoczął się sezon na przeziębienia

Przychodnia miejska - zdjęcie ilustracyjne [fot.M.Matuszkiewicz]
Przychodnia miejska - zdjęcie ilustracyjne [fot.M.Matuszkiewicz]
Grypa [fot. Envato]
Grypa [fot. Envato]
Sezon zachorowań na grypę, przeziębienia i inne infekcje nabiera rozpędu. W opolskich przychodniach POZ, mimo pięknej pogody, już widać kolejki i coraz trudniej o znalezienie wolnego terminu do lekarza. Największy wzrost zachorowań jest wśród dzieci.
- Cały czas mamy limit pacjentów wypełniony. Ciągle mamy nowe dzieci, które chorują - mówi Joanna Suchy, pediatra w 116. Szpitalu Wojskowym w Opolu. - W tym roku jest to wszystko bardzo szybko zauważone. Praktycznie obserwujemy to już od końca wakacji, a teraz kiedy zaczęła się szkoła, przedszkola, to nasiliło się to. Począwszy od nieżytów żołądkowo-jelitowych, po infekcje dolnych i górnych dróg oddechowych. Wszystko co tak naprawdę może być w pediatrii w pierwszej kolejności.

Jeśli chodzi o dorosłych, to jak mówi Marzena Gawryś-Ptak, lekarz POZ ze 116. Szpitala Wojskowego w Opolu, na ten moment nie widać wzrostu zachorowań, ale prawdopodobnie za tydzień on się już pojawi. - Zaczyna się zazwyczaj od dzieci, później rodzice, dziadkowie przychodzą również zainfekowani. To jest właśnie ten moment i widzimy wzrost zainteresowania szczepieniami przeciwko grypie i myślę, że to jak najbardziej. Plus prowadzenie zdrowego stylu życia, czyli spacery, odpowiednia dieta i włączenie już witaminy D3 i myślę, że taki kierunek jako profilaktyka.

Ponadto lekarze przypominają, aby często myć ręce, unikać tłumów i zasłaniać podczas kichania czy kaszlu twarz.
Joanna Suchy
Marzena Gawryś-Ptak

Wiadomości z regionu

2023-09-27, godz. 18:12 "Cześć i chwała bohaterom". 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego [ZDJĘCIA] Dziś (27.09) mijają 84 lata od powołania Polskiego Państwa Podziemnego, największej organizacji konspiracyjnej posiadającej swoje struktury na wzór pa… » więcej 2023-09-27, godz. 17:46 Wybory 2023. Losowanie kolejności bloków wyborczych, które będą nadawane w Radiu Opole Kolejność emisji spotów wyborczych i tych dotyczących referendum na antenie Radia Opole - rozlosowana. » więcej 2023-09-27, godz. 17:42 Dofinasowanie dla terenów popegeerowskich zrealizowało oczekiwania uczniów wiejskiej szkoły W Racławicach Śląskich oddano do użytku zmodernizowany kompleks sportowy szkoły podstawowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Na ten cel gmina Głogówek… » więcej 2023-09-27, godz. 16:30 Namysłów: policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Namysłowa. Zatrzymano 37-letniego mężczyznę, grozi mu do 3 lat więzienia. » więcej 2023-09-27, godz. 16:20 Wybory 2023. Zabytki sakralne i świeckie na Opolszczyźnie z dofinansowaniem do remontów Ponad 53 mln zł przyznano samorządom z Opolszczyzny w drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie to pozwoli zrealizować kilkadziesiąt… » więcej 2023-09-27, godz. 16:15 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-27, godz. 15:48 Wybory 2023. Remont zabytkowego ogrodzenia w Byczynie. Inwestycję wsparła poseł Violetta Porowska Będzie remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie. Gmina zdobyła na ten cel niemal pół miliona złotych dotacji z Rządowego Programu Odbudowy… » więcej 2023-09-27, godz. 14:52 "To się nie może wydarzyć". Racibórz nie chce wracać do województwa opolskiego Przedstawiciele władz samorządowych Raciborza, zarówno na poziomie gminy, jak i powiatu, są przeciwni powrotowi do województwa opolskiego. Ich zdaniem, to… » więcej 2023-09-27, godz. 13:45 "Szóstka" w Lotto w Krapkowicach, szczęśliwa zdrapka w Strzelcach Opolskich 'Szóstka' w Lotto padła w kolekturze w Krapkowicach, natomiast mieszkaniec Strzelec Opolskich w zdrapce wygrał milion złotych. » więcej 2023-09-27, godz. 13:30 Równość, różnorodność i rozwój. Spotkanie przedsiębiorców i młodzieży w Sławięcicach O równości, różnorodności i rozwoju w biznesie, a także codziennym życiu. W Sławięcicach trwa konferencja, w której udział biorą przedsiębiorcy, samorządowcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »