Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-25, 17:25 Autor: Daniel Klimczak

Tomasz Trzaska nadal będzie radnym powiatu brzeskiego. Większość radnych nie poparła wygaszenia jego mandatu

Tomasz Trzaska [fot. Daniel Klimczak]
Tomasz Trzaska [fot. Daniel Klimczak]
Ambulans [fot. Adam Dubiński]
Ambulans [fot. Adam Dubiński]
Janusz Jakubów [fot. Daniel Klimczak]
Janusz Jakubów [fot. Daniel Klimczak]
Radni powiatu brzeskiego nie wygasili mandatu swojemu koledze. Na sesji odrzucili (25.03) projekt uchwały dotyczącej Tomasza Trzaski.
Usunięcia z funkcji radnego domagało się 3 radnych między innymi Janusz Jakubów, który wskazywał, że Tomasz Trzaska miał złamać ustawę o samorządzie powiatowym.
Radny Trzaska jest współwłaścicielem warsztatu w którym naprawiano karetki należące do brzeskiego szpitala.

- Konflikt polega na tym, że on po prostu serwisuje samochody należące do Brzeskiego Centrum Medycznego i robi to za bardzo wysoką kwotę. No a wcześniej, rok wcześniej, pan radny wystąpił do zarządu powiatu o podwyżkę dla dyrektora BCM-u. Fakty przemawiają za tym, że to może być po prostu odwdzięczenie się za tę usługę - powiedział.

Inaczej na sprawę patrzy kierownik brzeskiego pogotowia Mariusz Baran, który wskazuje, że o wyborze warsztatów wykonujących naprawy karetek decydował czas oczekiwania na usługę. Ponadto dyrektor szpitala nie wpływał na te decyzje.

- Ja podejmowałem takie decyzje i to są decyzje związane z naprawami, które nie podlegały opiece gwarancyjnej. Wybieraliśmy różne warsztaty, w różnych lokalizacjach, w zależności od potrzeb. Proszę nie zapominać, że działaliśmy w okresie zagrożenia epidemiologicznego, wiele warsztatów było nieczynnych, a dla mnie najważniejsze jest, aby te karetki wyjeżdżały - mówił.

Radny Tomasz Trzaska przekonuje, że nie złamał prawa, bo nie zarządza spółką, a jedynie posiada w niej 30 procent udziałów. Jak dodaje, cała sprawa jest prywatną zemstą za wcześniejsze głosowanie w sprawie zmian w prezydium rady.

- Było wykonanych 6 napraw. Żaden warsztat nie chciał się podjąć naprawy na cito tej karetki. Kwota była 22 047 złotych, w tym robocizna bodajże 4 200 złotych netto. W miesiącu lutym pan radny Jakubów został odwołany z funkcji przewodniczącego rady. Ja i 7 innych radnych złożyliśmy taki wniosek. To jest prywatna zemsta i nagonka na moją osobę - dodaje.

Janusz Jakubów zaprzecza, by chodziło o zemstę. Jak przekonuje, to jedynie walka o praworządność.

Dodajmy, że sprawa najprawdopodobniej będzie miała swój dalszy ciąg, bo o wątpliwościach został poinformowany także nadzór wojewody.
Janusz Jakubów
Mariusz Baran
Tomasz Trzaska

Wiadomości z regionu

2023-06-07, godz. 21:10 Nad wodą trzeźwość, ostrożność i pilnowanie dzieci - apeluje policja O zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą przypomina opolska policja u progu długiego weekendu. » więcej 2023-06-07, godz. 21:00 Trwają przygotowania do Bożego Ciała. O świcie mieszkańcy ułożą tradycyjne kwietne dywany Mieszkańcy Zalesia Śląskiego, Olszowej, Zimnej Wódki i Klucza szykują się do Bożego Ciała. To właśnie te cztery wioski w powiecie strzeleckim słyną… » więcej 2023-06-07, godz. 19:30 Lista potrzeb jest długa. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Niwnicy W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która… » więcej 2023-06-07, godz. 19:06 Bezpłatne leczenie bezpłodności na Opolszczyźnie. Ruszył program UMWO Rusza bezpłatny program leczenia bezpłodności w regionie 'Szansa na rodzicielstwo'. Przez dwa lata skorzystać z niego będzie mogło 260 par z Opolszczyzny… » więcej 2023-06-07, godz. 19:00 Trzecia droga i rozmowy o Polsce marzeń. Akcja Polski 2050 w Opolu Działacze opolskich struktur Polski 2050 Szymona Hołowni pytali mieszkańców Opola, o jakiej Polsce marzą i proponowali tzw. trzecią drogę w nadchodzących… » więcej 2023-06-07, godz. 19:00 Strzeleccy policjanci dostali nowoczesny alkomat 22 tys. zł kosztował nowoczesny alkomat, który trafił do strzeleckich policjantów. Zapłaciły za niego gminy powiatu strzeleckiego i starostwo, a 2 tys… » więcej 2023-06-07, godz. 17:27 Niespokojny początek długiego weekendu. Mamy poważny wypadek na DK40 [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy, są utrudnienia w ruchu na DK 40 między Pokrzywnicą a Twardawą. To trasa Kędzierzyn-Koźle - Głogówek. » więcej 2023-06-07, godz. 16:49 PSL pyta o sytuację w KOWR. W tle kwestia przetargu na grunty i zwolnienia Dlaczego nikt nie informuje o unieważnieniu przetargu na dzierżawę gruntów po firmie Top Farms? Między innymi takie pytanie do przedstawicieli Krajowego Ośrodka… » więcej 2023-06-07, godz. 16:45 "Obudziliśmy świadomość bycia obywatelem". Happening w 25. rocznicę obrony województwa [ZDJĘCIA] Mija 25 lat od 'łańcucha nadziei' w obronie województwa. Przypomnijmy, w marcu 1998 roku według rządowego projektu Opolszczyzna miała zniknąć z administracyjnej… » więcej 2023-06-07, godz. 15:44 Opole: zsypy w blokach na os. Armii Krajowej do likwidacji. Rusza kolejny etap Program nie będzie finansowany z funduszu remontowego, a z dotacji miejskich - przekonuje Arkadiusz Kowara, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu. Chodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »