Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-26, 09:45 Autor: Witold Wośtak

Kluczborskie domy dziecka i ośrodek rehabilitacji do remontu za 5,5 miliona

Domy dziecka w powiecie kluczborskim [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Domy dziecka w powiecie kluczborskim [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Domy dziecka w powiecie kluczborskim [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Domy dziecka w powiecie kluczborskim [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
5,5 miliona złotych będzie kosztować remont dwóch domów dziecka i Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji w Kluczborku. Starostwo podpisało umowę z wykonawcą po rozstrzygnięciu przetargu, a inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku.
Podstawowym celem jest poprawa komfortu dla dzieci, choć na czas remontu trzeba będzie znaleźć im inne miejsce do mieszkania.

- Nie zrobimy wszystkiego na raz - trzeba działać etapami - mówi starosta Mirosław Birecki.
- W Bogacicy zostanie między innymi całkowicie przebudowane piętro. W praktyce powstanie więc nowy dom dziecka z nowymi pokojami. Wszystko zostanie najpierw zerwane i na nowo zainstalowane, a mam na myśli instalacje. Co do domu dziecka w Bąkowie, przewidziany jest remont tarasu, a także poprawa warunków ogólnych przez remont sanitariatów czy toalet.

W Powiatowym Ośrodku Rehabilitacji mieści się poradnia psychologiczno-pedagogiczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i rehabilitacja szpitala. Starosta zapowiada bardzo poważny remont.

- On polega na wymianie dachu, z którym od wielu lat są kłopoty między innymi poprzez nieproszonych gości w postaci kun. One przez lata skutecznie utrudniały funkcjonowanie tej jednostki, więc zobaczymy, jak przebiegnie remont i czy owe kuny nie będą przeszkadzać podczas prac.

Dodajmy, kluczborskie starostwo pozyskało na tę inwestycję 4 miliony 700 tysięcy złotych dotacji z Polskiego Ładu, a 835 tysięcy to wkład własny samorządu.
Mirosław Birecki 1
Mirosław Birecki 2

Wiadomości z regionu

2023-06-04, godz. 20:15 Mniejszość niemiecka podtrzymuje ludowe tradycje. Dziś ponownie prezentuje je na Górze św. Anny 25 zespołów ludowych wzięło udział w Festiwalu zespołów artystycznych Mniejszości Niemieckiej na Górze św. Anny. » więcej 2023-06-04, godz. 19:45 Finał 7. Festiwalu Książki w Opolu. "To szansa na odkrycie nowych książek" Dobiega końca święto czytelnictwa. Miasteczko literackie było tłumnie odwiedzane przez opolan. » więcej 2023-06-04, godz. 18:00 Pobiegli z żonkilem w słusznej sprawie Promocja zdrowego trybu życia i pomoc ciężko chorym dzieciom. Takie cele przyświecały uczestnikom Charytatywnego biegu z żonkilem, który odbył się na… » więcej 2023-06-04, godz. 16:39 Piknik rodzinny nad Jeziorem Nyskim z opolskim ARiMR-em Pokazy specjalistycznego ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, lekcje dotyczące bezpieczeństwa nad wodą przeprowadzone… » więcej 2023-06-04, godz. 15:53 Janusz Kowalski mówił o "marszu hejterów" Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski skrytykował polityków opozycji, którzy dziś biorą udział w warszawskim marszu, zorganizowanym przez Donalda Tu… » więcej 2023-06-04, godz. 14:51 Zakończono poszukiwania zaginionego wędkarza Policja i straż pożarna poszukują w Kędzierzynie-Koźlu zaginionego wędkarza. Mężczyzna pozostawił przy brzegu samochód, namiot i sprzęt wędkarski. » więcej 2023-06-04, godz. 13:43 W Opolu uczczono rocznicę wyborów kontraktowych. Nie zabrakło też antyrządowych haseł Obchody związane z 34. rocznicą wyborów kontraktowych odbywają się także w naszym regionie. Kilkaset osób zebrało się w południe na opolskim Placu Wolności… » więcej 2023-06-04, godz. 09:00 Szeroki przekrój muzyczny na zbliżających się Dniach Kluczborka. Obowiązują bilety Zespół Dżem i Krzysztof Kiljański to największe gwiazdy zbliżających się Dni Kluczborka. Święto miasta zaplanowano na 9-10 czerwca. » więcej 2023-06-04, godz. 08:15 Sygnały myśliwskie można było usłyszeć w Opolu. "Tak pokazujemy miłość do przyrody" Blisko 60 solistów i 10 zespołów zaprezentowało się w Opolu podczas XVII Konkursu Sygnalistów Myśliwskich o statuetkę opolskiej Karolinki. » więcej 2023-06-04, godz. 07:15 Prószków: 8 miesięcy remontu z przedszkolakami za ścianą, ale wszystko udało się Zakończył się długo oczekiwany remont Publicznego Przedszkola w Prószkowie. Co ważne, inwestycję realizowano bez zamknięcia, więc rodzice nie musieli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »