Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-15, 19:30 Autor: Witold Wośtak

Popłynęli kajakiem do Szczecina, żeby wesprzeć zbiórkę na rzecz Iwony z Kluczborka

"Kajakiem w szczytnym celu" [fot. www.facebook.com/Kajakiem w szczytnym celu]
"Kajakiem w szczytnym celu" [fot. www.facebook.com/Kajakiem w szczytnym celu]
"Kajakiem w szczytnym celu" [fot. www.facebook.com/Kajakiem w szczytnym celu]
"Kajakiem w szczytnym celu" [fot. www.facebook.com/Kajakiem w szczytnym celu]
770 kilometrów "Kajakiem w szczytnym celu" przepłynęło małżeństwo z powiatu kluczborskiego. Chodziło o nagłośnienie i wsparcie zbiórki pieniędzy dla Iwony Glazer z Kluczborka na zagraniczną operację kręgosłupa wartą 5,5 miliona złotych.
Małżeństwo wypłynęło z powiatu wieluńskiego 30. kwietnia i przez Wartę oraz Odrę dotarło w sobotę do mariny Gocław w Szczecinie. W trakcie wyprawy skontaktowaliśmy się z panią Edytą, kajakarką.

- Bazujemy głównie na doświadczeniu z ubiegłego roku, ale musieliśmy dowiedzieć się nieco więcej o nowej rzece. Tym razem stwierdziliśmy, że to dobry nośnik do zwrócenia uwagi na zbiórkę dotyczącą operacji pani Iwony. Przy okazji zachęcamy gorąco do wsparcia skarbonki na stronie siepomaga.pl pod tytułem "Kilometry dla Iwony - Warta i Odra".

Iwona Glazer przyznaje, że była bardzo zaskoczona inicjatywą.

- To niesamowici ludzie, skoro płyną tak długą drogę kajakiem, zbierając przy okazji pieniądze na moją operację. Operacja to jedyna szansa, żebym mogła normalnie funkcjonować - na przykład wyjście na spacer jest obecnie jedynie moim marzeniem. Mam nadzieję, że uwolnię się od sprzętu medycznego i nie będę wymagać tlenoterapii przez całą dobę.

Małgorzata Mykita, siostra pani Iwony, dodaje, że kajakarka skontaktowała się z nią w sprawie możliwej pomocy.

- Chcieli popłynąć kajakiem, ale zrobić przy okazji coś dobrego, dlatego pomyśleli o Iwonce. Ucieszyłam się bardzo i mogłam poprowadzić panią Edytę, jak to zorganizować ze skarbonką na siepomaga.pl. Na szczęście wszystko udało się poukładać.

Zbiórkę na operację Iwony Glazer można wesprzeć na stronie siepomaga.pl. Do tej pory udało się zgromadzić 1/3 niezbędnej kwoty.

https://www.siepomaga.pl/kilometry-dla-iwony-warta-i-odra
Edyta
Iwona Glazer
Małgorzata Mykita

Wiadomości z regionu

2023-09-29, godz. 21:25 Wybory 2023. "Konfederacja to alternatywa dla złych rządów". Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen w Opolu Liderzy Konfederacji odwiedzili Opole. Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen spotkali się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu ze zwolennikami politycznej… » więcej 2023-09-29, godz. 20:00 Poznajmy naszych południowych sąsiadów. Ruszyły Dni Czeskie w Opolu Na opolskim rynku ruszyły I Dni Czeskie. Wśród atrakcji między innymi projekcie filmowe, quiz wiedzy o naszych sąsiadach, a także prezentacja miast i regionów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Komprachcice mają nową drogę. Zakończono przebudowę DW429 Ponad dwa miliony złotych kosztowała przebudową kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 429 w gminie Komprachcice. Wyremontowano ponad 1,7-kilometrowy odcinek… » więcej 2023-09-29, godz. 17:44 Opolska KAS świętuje. "Dzięki ich pracy państwo może realizować ambitne programy" Około 1700 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych opolskich struktur Krajowej Administracji Skarbowej obchodzi swoje święto. To także czas podsumowania dotychczasowych… » więcej 2023-09-29, godz. 17:10 Golfiści zjadą do Kamienia Śląskiego. Turniej o puchar OIG i memoriał im. Jarosława Kozubskiego Przed nami turniej golfowy o Puchar Opolskiej Izby Gospodarczej. W sobotę (30.09) w Kamieniu Śląskim zmierzyć się ze sobą będą mogli zarówno amatorzy… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Wybuchowe laboratorium zlikwidowane przez CBŚP. Na trop trafili policjanci z Opola [ZDJĘCIA, FILM] Laboratorium materiałów wybuchowych oraz magazyny broni palnej i amunicji zlikwidowali funkcjonariusze w Małopolsce. Znaleźli także milion zł w gotówce… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Shakespeare na pasach. Uliczny teatr o bezpieczeństwie na drogach 'Hamlet' William’a Shakespeare’a na przejściu dla pieszych w mniej niż 15 sekund? W Opolu takie rzeczy są możliwe. Teatr Ekostudio i opolska policja przygotowali… » więcej 2023-09-29, godz. 16:58 NIK o nieprawidłowościach podczas pandemii koronawirusa. MZ: Priorytetem były działania ratujące życie Utworzenie szpitala tymczasowego w Opolu zostało przepłacone, a izolatoria w naszym regionie wykorzystano w sposób nienależyty. To jedne z głównych ustaleń… » więcej 2023-09-29, godz. 15:34 Prudnicki dworzec nagrodzony w konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku" Nowy dworzec autobusowy w Prudniku nagrodzono w ogólnopolskim konkursie 'Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku'. W rywalizacji uczestniczyło 535 projektów. Do… » więcej 2023-09-29, godz. 15:15 EKOpracownia pomoże rozwinąć świadomość ekologiczną uczniom LO2 w Opolu Mikroskopy, menzurki czy interaktywne tablice - to tylko część wyposażenia nowej EKOpracowni Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu. Szkoła przy współpracy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »