Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-13, 07:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Sprawdź autokar, jedź bezpiecznie. Policja i WITD ruszają z feryjnymi kontrolami

Kontrola autobusu © (fot. KPP w Nysie)
Kontrola autobusu © (fot. KPP w Nysie)
Kontrola autobusu [fot. policja]
Kontrola autobusu [fot. policja]
Do sprawdzenia autokaru wiozącego najmłodszych na zimowy wypoczynek namawiają policjanci oraz mundurowi inspekcji transportu drogowego. Te dwie służby wraz z rozpoczynającymi się feriami ruszają do kontroli ze zdwojoną siłą. We wszystkich powiatach wyznaczone zostały punkty, gdzie takie kontrole będą prowadzone.
By przebiegło to sprawnie, warto "zamówić" kontrolę już dziś. Inspekcja transportu czeka na telefony, można też zgłosić się do nich przez stronę internetową.

- Sprawdzą uprawnienia kierowcy do prowadzenia, przede wszystkim sprawdzą jego zdolność do prowadzenia, czyli to, czy jest wypoczęty, sprawdzą czas pracy, co jest ważnym elementem dla zachowania bezpieczeństwa - mówi Krzysztof Chmiel, Opolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

W ubiegłym roku kontrole prowadzone na trasach województwa przez inspekcję w czterech przypadkach zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego autokaru.

Opolscy policjanci w czasie ferii sprawdzają około 200 autokarów, niedociągnięć nie brakowało.

- W większości są to drobne usterki techniczne, też może to być brak badań technicznych. Ale były też takie przypadki, gdzie autokar był podstawiany, bo były takie wycieki płynów eksploatacyjnych. W takim przypadku policjanci nie mogą dopuścić takiego pojazdu do dalszej jazdy - mówi podkom. Tomasz Kukułka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

W ubiegłym roku w czasie ferii w regionie doszło do 30 wypadków drogowych, w których rannych zostało 28 osób, 4 zginęły.

Listę punktów i numery telefonów policji, gdzie można zgłaszać prośbę o kontrolę autokaru zamieszczamy poniżej.
Krzysztof Chmiel
Tomasz Kukułka
PUNKTY KONTROLI AUTOBUSOW ferie 2023

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »