Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-08, 21:45 Autor: Witold Wośtak

Gorąca dyskusja na spotkaniu o obwodnicy Lędzin. "Rozmowa o nowym przebiegu drogi zawsze jest trudna"

Spotkanie informacyjne w sprawie obwodnicy Lędzin [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie informacyjne w sprawie obwodnicy Lędzin [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie informacyjne w sprawie obwodnicy Lędzin [fot. Witold Wośtak]
Spotkanie informacyjne w sprawie obwodnicy Lędzin [fot. Witold Wośtak]
Cztery warianty obwodnicy Lędzin proponowane przez GDDKiA [fot. Witold Wośtak]
Cztery warianty obwodnicy Lędzin proponowane przez GDDKiA [fot. Witold Wośtak]
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się popołudniowe spotkanie informacyjne w sprawie planowanej budowy obwodnicy Lędzin obok Opola.
Mieszkańcy mieli wiele zastrzeżeń co do zaproponowanych przez opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czterech wariantów przebiegu drogi. Chodziło między innymi o rzekomo niedużą odległość od zabudowań i kupionych działek - wywiązała się długa dyskusja i spotkanie trwało trzy godziny.

Rafał Pydych, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA, cieszył się z dużego zaangażowania mieszkańców.

- Zdajemy sobie sprawę, że rozmowa o nowym przebiegu drogi zawsze jest trudna. To wymaga pewnych kompromisów, wymaga dialogu, aby doprowadzić do wypracowania rozwiązania optymalnego. Mieszkańcy nie zawiedli, licznie uczestniczyli w tym spotkaniu i przedstawiali merytoryczne wnioski, z którymi zapoznamy się w najbliższych dniach.

Andrzej Wianecki, właściciel gruntów w Lędzinach, zaproponował piąty przebieg rozpoczynający się na wysokości centrum handlowego Turawa Park.

- To wariant likwidujący problem ze wszystkimi skrzyżowaniami, poza jednym z drogą na Niwki. Użytkownicy drogi krajowej 46 włączają się za Dębską Kuźnią w kierunku Ozimka i na wysokości Turawa Park w obwodnicę Opola. Tam można zrobić porządny węzeł komunikacyjny, żeby do centrum handlowego dało się zjechać z dwóch kierunków obwodnicy, a nie tylko z jednej strony.

Do 3 marca Generalna Dyrekcja poczeka na wnioski składane przez mieszkańców, a później zostanie opublikowany raport z odniesieniem do uwag. Według założeń obwodnica o długości 3 kilometrów ma zostać wybudowana do 2029 roku.

Więcej opinii w tej sprawie zaprezentujemy w jutrzejszym (09.02) magazynie Reporterskie tu i teraz.
Rafał Pydych
Andrzej Wianecki

Wiadomości z regionu

2023-03-21, godz. 12:00 Napadli i okradli seniorkę. Teraz mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat [ZDJĘCIA, FILM] Do 10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy napadli na 67-letnią mieszkankę gminy Lasowice Wielkie. » więcej 2023-03-21, godz. 11:40 Blokada założona niesłusznie? Mieszkaniec Opola vs straż miejska [INTERWENCJA] 'Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów' - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-21, godz. 10:40 Rok na budowę i otwarcie w czerwcu. Centrum dla niepełnosprawnych w Krapkowicach 6 miejsc całodobowych i 7 miejsc opieki dziennej będzie mieć Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla niepełnosprawnych w Krapkowicach. » więcej 2023-03-21, godz. 09:30 "Każda partia chciałaby zachować swoją tożsamość i indywidualność". Piotr Sitnik o szerokiej koalicji - Na razie mamy tylko listę wspólnych spraw, nasi przedstawiciele dyskutują z PSL-em o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności zrobić w przypadku przejęcia… » więcej 2023-03-21, godz. 08:00 Głuchołazy: trwają konkursy na dyrektorów trzech podstawówek Konkursy zdecydują, kto będzie zarządzał trzema publicznymi szkołami podstawowymi w gminie Głuchołazy. Decyzje mają zapaść do końca marca. Dotychczasowym… » więcej 2023-03-21, godz. 07:15 Dużo zachorowań na grypę. Nieleczona powoduje groźne powikłania Grypa nie odpuszcza. Widać to między innymi w przychodniach POZ oraz na szpitalnych oddziałach zakaźnych, gdzie od kilku tygodni przybywa pacjentów. Chorują… » więcej 2023-03-20, godz. 21:00 ''Łączymy teorię z praktyką''. Dni otwarte w głubczyckim ''Rolniczaku'' Blisko 400 uczniów będzie w przyszłym roku szkolnym uczęszczać do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach. Jedna z najlepszych placówek… » więcej 2023-03-20, godz. 20:30 Hejt, używki i wygórowane ambicje rodziców. Profilaktyka przez spektakl w Łubnianach Tylko trzy dni potrwają przygotowania do wystawienia spektaklu profilaktycznego 'Sekret'. Dzisiaj (20.03) przeprowadzono casting, podczas którego wyłoniono… » więcej 2023-03-20, godz. 19:55 Opole: powstała nowa koncepcja przebudowy ul. Ozimskiej Nie na środku jezdni, a po obu stronach ulicy. Tak ma wyglądać zazielenienie ulicy Ozimskiej w Opolu. Najpierw ratusz chciał zasadzić drzewa pośrodku drogi… » więcej 2023-03-20, godz. 19:35 Rozebrana linia kolejowa utrudnia rozbudowę kanalizacji w gminie Namysłów Namysłów ma ambitne plany dotyczące rozbudowy kanalizacji. W ciągu najbliższych lat gminna spółka chce doprowadzić sieć do wszystkich miejscowości. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »