Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-07, 16:28 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Mieszkanki Opola szykują siatki maskujące do ukraińskich żołnierzy. Pomóc może każdy

Tworzenie siatek maskujących [fot. mat. Miejsce X]
Tworzenie siatek maskujących [fot. mat. Miejsce X]
Tworzenie siatek maskujących [fot. mat. Miejsce X]
Tworzenie siatek maskujących [fot. mat. Miejsce X]
Potrzeba materiałów i rąk do pracy. Wolontariuszki z Ukrainy ruszyły z akcją tworzenia siatek maskujących dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą. Takie siatki mają pomóc ratować życie i infrastrukturę. Celem jest stworzenie 100 m2 siatek do końca lutego.
- Wspólnie z dziewczynami z Ukrainy chcemy stworzyć centrum plecenia siatek masujących dla armii ukraińskiej - mówi Aleksandra Czarnecka, właścicielka opolskiej kawiarni Coffeemoment. - Wiemy, że zimowe siatki to jest to, co na froncie jest teraz potrzebne przed potężną ofensywą rosyjską. Potrzebujemy rąk do pomocy, które nam tyle metrów kwadratowych i zakupionej siatki, pomogą zrobić. To jest wyplatanie materiału na bazie siatki takiej na woliery, siatki sportowej lub sieci rybackiej.

Jak podkreśla Aleksandra Czarnecka, warto przejrzeć co mamy w szafach, bo ścinki krawieckie przydadzą się w każdej ilości. - Jakiekolwiek ścinki krawieckie w kolorach od białego poprzez wszystkie kolory naturalne ziemi, oliwkowe, moro, khaki, piaskowe. To jest to, co właśnie na te siatki maskujące stosujemy. Każdą ścinkę jesteśmy w stanie tam wpleść. Syntetyczne, lekkie, wodoodporne materiały po różnych rzeczach również przyjmiemy - dodaje.

Materiały można przynosić do kawiarni Coffemoment. Obecnie plecenie odbywa się w Miejscu X przy ul. Sienkiewicza 20, ale na dniach akcja ma przenieść się do Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu, gdzie wolontariusze w różnych porach dnia będę mogli zgłaszać się i pomagać w wyplataniu siatek.
Aleksandra Czarnecka cz.1
Aleksandra Czarnecka cz.2

Wiadomości z regionu

2023-03-22, godz. 12:30 Kolejne dwie gminy utrzymają 8 linii autobusowych dzięki dotacjom 590 tysięcy złotych przekazał dziś (22.03) wojewoda Sławomir Kłosowski włodarzom dwóch opolskich gmin w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowyc… » więcej 2023-03-22, godz. 12:18 5 osób trafiło do szpitala po eksplozji w Brzegu. Wśród nich są policjanci 5 osób przebywa w szpitalu po wybuchu gazu, do którego doszło dziś (22.03) rano w budynku przy ulicy Żeromskiego w Brzegu. Wśród poszkodowanych jest 2 … » więcej 2023-03-22, godz. 11:45 Marzą o skwerku lub placu zabaw, a tereny w centrum od lat zarastają chaszczami [INTERWENCJA] Zamiast służyć mieszkańcom Śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-22, godz. 10:04 Wybuch w budynku wielorodzinnym w Brzegu. Nieoficjalnie: to mogło być celowe działanie 5 osób ucierpiało w pożarze budynku wielorodzinnego w Brzegu przy ulicy Żeromskiego. » więcej 2023-03-22, godz. 09:45 "Trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie". Po kontroli opolskich taksówkarzy - Potwierdziliśmy kilka nieprawidłowości w dokumentacji, ale trudno powiedzieć, że nie jest bezpiecznie - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Anna… » więcej 2023-03-22, godz. 08:56 Utrudnienia na opolskim odcinku A4 oraz na krajowej "45" Na 223 kilometrze autostrady doszło do kolizji ciężarówki z samochodem osobowym. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia. » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 Chcą montować gaz, ale muszą czekać na ocieplenie. Trwa przebudowa szkoły w Malni Prace nabrały tempa. Mowa o przebudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni, do której gmina Gogolin przymierzała się od wielu lat. Wylano już fundamenty… » więcej 2023-03-22, godz. 08:00 W Głogówku i Strzeleczkach konsultują przebieg obwodnic z mieszkańcami Konsultacje społeczne są kluczowe dla wyznaczenia planowanego przebiegu obwodnic Głogówka i Strzeleczek. Wczoraj (21.03) marszałek Andrzej Buła podpisał… » więcej 2023-03-22, godz. 07:45 Budżet obywatelski. 13 inicjatyw walczy o głosy mieszkańców Gogolina Czytniki e-booków, lodówka społeczna, kurs samoobrony dla kobiet czy organizacja zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży. To tylko niektóre z 13 inicjatyw… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 Odtworzyli dawne mury obronne miasta. Nietypowa akcja z okazji urodzin Ujazdu Jak dawniej wyglądały mury obronne Ujazdu? W mieście zorganizowano dzisiaj (21.03) specjalną akcję, która polegała na ustawieniu się ramię w ramię blisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »