Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-03, 17:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny św. Jadwigi w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny św. Jadwigi w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny św. Jadwigi w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny św. Jadwigi w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny św. Jadwigi w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny św. Jadwigi w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale jednym z nich - kluczowym - jest brak specjalistów.
Jak przyznaje dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Opolu Krzysztof Nazimek, od kilku lat mówi się o tym, że brakuje psychiatrów dziecięcych i to jest widoczne. - Problem psychiatrii dziecięcej to przede wszystkim nie pomieszczenia, tylko ludzie - dodaje dyrektor. - Oddział od kilku miesięcy nie narzeka na brak pacjentów. Są dostawki na tym oddziale. Nie jestem lekarzem, więc nie chciałabym się wypowiadać, z czego to wynika. Natomiast od kilku miesięcy obserwujemy zwiększoną ilość dzieci zgłaszających się do szpitala. Taka sytuacja jest nie tylko w województwie opolskim, ale w całym kraju, bo zgłaszają się do nas pacjenci z ościennych województw.

Rodzice, których dzieci potrzebują pomocy psychologa mogą zgłosić się do Centrum Zdrowia Psychicznego dla dorosłych i tam dyżuruje psycholog dziecięcy. Umówić się z nim można pod numerem telefonu - 77 54 14 221.

Ponadto na Opolszczyźnie funkcjonuje 12 Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Zlokalizowane są one w Opolu, Kluczborku, Krapkowicach, Nysie, Zawadzie, Kędzierzynie-Koźlu, Strzelcach Opolskich, Namysłowie, Prudniku, Brzegu oraz w Głubczycach.
Krzysztof Nazimek

Wiadomości z regionu

2023-03-21, godz. 10:40 Rok na budowę i otwarcie w czerwcu. Centrum dla niepełnosprawnych w Krapkowicach 6 miejsc całodobowych i 7 miejsc opieki dziennej będzie mieć Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla niepełnosprawnych w Krapkowicach. » więcej 2023-03-21, godz. 09:30 "Każda partia chciałaby zachować swoją tożsamość i indywidualność". Piotr Sitnik o szerokiej koalicji - Na razie mamy tylko listę wspólnych spraw, nasi przedstawiciele dyskutują z PSL-em o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności zrobić w przypadku przejęcia… » więcej 2023-03-21, godz. 08:00 Głuchołazy: trwają konkursy na dyrektorów trzech podstawówek Konkursy zdecydują, kto będzie zarządzał trzema publicznymi szkołami podstawowymi w gminie Głuchołazy. Decyzje mają zapaść do końca marca. Dotychczasowym… » więcej 2023-03-21, godz. 07:15 Dużo zachorowań na grypę. Nieleczona powoduje groźne powikłania Grypa nie odpuszcza. Widać to między innymi w przychodniach POZ oraz na szpitalnych oddziałach zakaźnych, gdzie od kilku tygodni przybywa pacjentów. Chorują… » więcej 2023-03-20, godz. 21:00 ''Łączymy teorię z praktyką''. Dni otwarte w głubczyckim ''Rolniczaku'' Blisko 400 uczniów będzie w przyszłym roku szkolnym uczęszczać do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach. Jedna z najlepszych placówek… » więcej 2023-03-20, godz. 20:30 Hejt, używki i wygórowane ambicje rodziców. Profilaktyka przez spektakl w Łubnianach Tylko trzy dni potrwają przygotowania do wystawienia spektaklu profilaktycznego 'Sekret'. Dzisiaj (20.03) przeprowadzono casting, podczas którego wyłoniono… » więcej 2023-03-20, godz. 19:55 Opole: powstała nowa koncepcja przebudowy ul. Ozimskiej Nie na środku jezdni, a po obu stronach ulicy. Tak ma wyglądać zazielenienie ulicy Ozimskiej w Opolu. Najpierw ratusz chciał zasadzić drzewa pośrodku drogi… » więcej 2023-03-20, godz. 19:35 Rozebrana linia kolejowa utrudnia rozbudowę kanalizacji w gminie Namysłów Namysłów ma ambitne plany dotyczące rozbudowy kanalizacji. W ciągu najbliższych lat gminna spółka chce doprowadzić sieć do wszystkich miejscowości. » więcej 2023-03-20, godz. 18:40 Średniowieczne mury obronne w Głogówku do rewitalizacji. Zadanie za 5 mln złotych Władze Głogówka wyremontują fragment zabytkowych murów obronnych. Do przetargu na to zadanie stanęło siedem firm. Cztery oferty mieszczą się w budżecie… » więcej 2023-03-20, godz. 18:00 Zawadzkie: chciała zainwestować w kryptowaluty, straciła ponad 20 tys. złotych 43-letnia mieszkanka gminy Zawadzkie chciała zainwestować w kryptowaluty na popularnych stronach internetowych. Z kobietą skontaktował się rzekomy analityk… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »