Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-24, 21:00 Autor: Witold Wośtak

Oleski szpital uruchomił wyremontowaną instalację tlenową

Zakład Opieki Zdrowotnej w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Zakład Opieki Zdrowotnej w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Zakończył się remont instalacji tlenowej i zbiornika tlenu w oleskim szpitalu powiatowym. Modernizacja rozpoczęła się w sierpniu minionego roku.
Koszt inwestycji przekracza dwa miliony złotych, a lwią część pieniędzy udało się pozyskać z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

- W normalnych warunkach stara instalacja i zbiornik dobrze zaspokajały potrzeby szpitala - mówi Andrzej Prochota, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie.

- Czas pandemii, czyli zwiększonego zapotrzebowania na tlen, pokazał niewydolność tej instalacji w szczytowych momentach poboru tlenu. Wówczas w sposób znaczący musieliśmy wspierać się butlami tlenowymi, które są rozwiązaniem awaryjnym. One nie powinny mieć zastosowania jako stały element funkcjonowania szpitala.

Dyrektor Prochota zwraca uwagę, że to nie była inwestycja łatwa w realizacji.

- Duże przedsięwzięcie, które oczywiście wprowadzało spore zamieszanie wewnątrz szpitala. Prace były prowadzone na czynnym obiekcie, ale poszczególne etapy nie mogły być wykonywane w bezpośredniej obecności pacjentów ze względu na zapylenie, wiercenia i hałas. Ten etap na szczęście mamy już za sobą.

Dzięki dotacji oleski szpital zyskał też nowy aparat USG oraz dwa zestawy endoskopowe.
Andrzej Prochota 1
Andrzej Prochota 2

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej 2023-02-08, godz. 16:15 Auto na parking, papiery do uzupełnienia. Kontrola WITD na przejściu granicznym Zamiast prosto do odbiorcy trafiła na strzeżony parking. Tak zakończył się kurs ciężarówki załadowanej oknami zatrzymanej przez mundurowych Wojewódzkiej… » więcej 2023-02-08, godz. 16:00 "Ja mam SUV-a, więc problem mniejszy, inni jadą slalomem". Ubytki na ulicach Opola znowu obecne [ZDJĘCIA] Wrocławska, 1 Maja, Ozimska czy wiadukt na ulicy Struga w Opolu - to tam między innymi straszą kierowców ubytki w nawierzchni. Po każdym ataku zimy tych dziur… » więcej 2023-02-08, godz. 15:30 Bez kasku i oświetlenia. Kolejny nietrzeźwy motocyklista w rękach policji Bez kasku, ale z promilami. Strzelecka policja zatrzymała w miejscowości Osiek 55-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem w późnych godzinach wieczornych… » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Sytuacja opanowana, można zakładać liczniki. Po pożarze przy Grota Roweckiego w Opolu Instalacja gazowa w bloku przy ul. Grota Roweckiego w Opolu jest szczelna - informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa. » więcej 2023-02-08, godz. 12:39 Zablokowane tory w Kędzierzynie-Koźlu. W nocy wykoleiła się lokomotywa i jeden z wagonów Wstrzymany jest ruch pociągów w Kędzierzynie-Koźlu na trasie zwanej magistralą podsudecką. Wczoraj (07.02) około 23:20 wypadł z torów wagon oraz jedna… » więcej 2023-02-08, godz. 12:10 Jest wyrok ws. matki 15-latki, która śmiertelnie potrąciła kobietę w Kopernikach Sąd Rejonowy w Nysie zdecydował, że matka, która pozwoliła 15-letniej córce prowadzić samochód jest winna śmierci mieszkanki Kopernik. Przypomnijmy, 24… » więcej 2023-02-08, godz. 12:00 Grozi mu do 5 lat więzienia. Pijany motocyklista w Zdzieszowicach Policyjny pościg za pijanym motocyklistą w Zdzieszowicach. Wczoraj wczesnym popołudniem (07.02) policjanci zauważyli kierującego motorowerem, który nie zastosował… » więcej 2023-02-08, godz. 11:00 Namysłów: Tomasz Wiciak zrezygnował z mandatu radnego. Wciąż pozostaje wicestarostą Zmiany w namysłowskiej radzie powiatu. Do grona radnych dołączy wkrótce Bronisława Mela, która zastąpi na tym stanowisku Tomasza Wiciaka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »