Radio Opole » Gospodarka
2023-01-30, 14:15 Autor: Witold Wośtak

Oleski szpital ma dalsze plany inwestycyjne, ale kluczowe będą dotacje

Zakład Opieki Zdrowotnej w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Zakład Opieki Zdrowotnej w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Ambitne plany inwestycyjne na ten rok ma Zakład Opieki Zdrowotnej w Oleśnie. Chodzi o modernizację laboratorium oraz apteki szpitalnej z systemem dystrybucji leków dla pacjentów lecznicy.
Kolejną kwestią jest dalsza wymiana systemu informatycznego, choć jak mówi dyrektor Andrzej Prochota, ten temat nigdy nie zakończy się.

- Wszystkie szpitale pracują obecnie na prowizoriach budżetowych, które zostały przedłużone aneksami o trzy lub sześć miesięcy - zaznacza Prochota.

- Wobec powyższego trudno jest realizować twarde plany. Na pewno gwoździem programu jest odpowiedź na pytanie, czy i kiedy zostaną uruchomione pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Większość planów inwestycyjnych, nie tylko w szpitalach, bazuje na dotacjach. Realnie to są jedyne pieniądze mogące w najbliższej przyszłości zasilić system.

Zdaniem dyrektora, koszt tych inwestycji będzie opiewać na co najmniej kilka milionów złotych.

- Nie sądzę, aby znalazł się aktualnie wykonawca, który z ręką na sercu byłby w stanie określić wartość realizacji. Być może na teraz dałoby się to zrobić, ale znamy przecież sytuacje rozpoczęcia inwestycji, gdzie w trakcie realizacji wykonawcy zgłaszają chęć renegocjacji umów.

Przypomnijmy, niedawno w oleskim szpitalu zakończył się remont instalacji tlenowej wraz ze zbiornikiem na tlen. To kosztowało ponad dwa miliony złotych.
Andrzej Prochota 1
Andrzej Prochota 2

Gospodarka

2023-03-26, godz. 08:30 Trwają prace nad dobrym skomunikowaniem drogi S11 z Olesnem Nad optymalnym połączeniem budowanej drogi ekspresowej S11 z Olesnem pracuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu i Urząd Miejski w Oleśnie. » więcej 2023-03-25, godz. 18:00 Pierwsze "trzynastki" na kontach emerytów jeszcze przed świętami Tę informację potwierdziła prezes ZUS-u Gertruda Uścińska. Aby otrzymać to świadczenie nie trzeba składać żadnego wniosku. » więcej 2023-03-25, godz. 15:00 Cztery lata w kolejce po mieszkanie? Lista chętnych w Strzelcach Opolskich ciągle długa Nawet i cztery lata trzeba czekać na mieszkanie komunalne w Strzelcach Opolskich. Lokatorzy często składają też wnioski o zamianę na inne lokum. » więcej 2023-03-25, godz. 12:00 Wiemy, kto dokończy budowę polderu Żelazna Budimex S.A. dokończy budowę polderu Żelazna. Tak wynika z zestawienia opublikowanego przez Wody Polskie w Gliwicach. Do przetargu stanęły trzy firmy, ale… » więcej 2023-03-25, godz. 08:00 Cztery projekty przeszły dalej. Startuje wyścig po pieniądze na zabytki Cztery obiekty wytypowało Opole do startu po pieniądze z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. » więcej 2023-03-24, godz. 13:48 Usterki usunięte, most na Bolko w Opolu już w pełni drożny Zakończył się wyczekiwany remont przeprawy łączącej wyspę Bolko z Pasieką w Opolu. Konstrukcja, która była zrewitalizowana kilka lat temu miała liczne… » więcej 2023-03-24, godz. 10:13 Tomasz Ognisty o podziale gruntów po Top Farms oraz kondycji polskiego rolnictwa - Obietnica, a jej realizacja - to są dwie różne rzeczy - tak o zapowiedziach ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka mówił dziś (24.03) w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-03-24, godz. 07:30 W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim przybyło 85 nowych firm Biznes w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim ma się całkiem nieźle. Choć spodziewano się negatywnych skutków recesji gospodarczej i zamykania firm, tak się… » więcej 2023-03-23, godz. 17:15 Opole: WSB pogłębi współpracę z KAS o projekty badawcze i dane analityczne Były już staże, praktyki i wspólne konferencje naukowe, teraz czas na projekty badawcze. Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zacieśnia współpracę z Krajową… » więcej 2023-03-23, godz. 13:00 Deklaracja ministra Kowalczyka. 5 tysięcy hektarów firmy Top Farms ma w tym roku trafić do rolników Od spotkania z rolnikami w kombinacie rolnym w Kietrzu rozpoczęła się dzisiejsza wizyta Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa i rozwoju wsi na Opolszczyźnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »