Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-05, 17:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Wieczorem tradycyjne kolędowanie i opłatek ludzi sportu w Opolu-Szczepanowicach

Opłatek Ludzi Sportu Opolszczyzny. Archiwum [fot. Mariusz Chałupnik]
Opłatek Ludzi Sportu Opolszczyzny. Archiwum [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolscy sportowcy znów podzielą się opłatkiem i będą modlić o zdrowie i pomyślność w nowym roku. Popołudniowe spotkanie w Opolu-Szczepanowicach rozpocznie msza o godzinie 18:00. Po niej zaplanowano wspólne kolędowanie zawodników, działaczy sportowych i kibiców.
- Wracamy do korzeni. Te coroczne spotkania zapoczątkował ks. prałat Zygmunt Lubieniecki - mówi ks. Jerzy Kostorz, kapelan ludzi sportu i Opolszczyzny.

- Po mszy świętej podzielimy się opłatkiem już w stajence na placu plebanijnym, czyli w tzw. szczepanowickim Betlejem, a potem jeszcze możliwość spotkania i porozmawiania w salce. To jest ważne wydarzenie, tutaj akcent kładziemy przede wszystkim na modlitwę w intencji ludzi sportu, aby ten nowy rok był jeszcze lepszy o te sukcesy sportowe. Byśmy jeszcze bardziej mogli radować się wydarzeniami sportowymi na Opolszczyźnie.

Spotkanie opłatkowe opolskiego środowiska sportowego odbędzie się po raz 30.
ks. Jerzy Kostorz

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 12:00 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej 2023-06-05, godz. 10:15 Zbigniew Kubalańca: podobnie myślący ludzie wspólnie chcieli pokazać rządowi "czerwoną kartkę" - Bez względu na to, czy było milion, pół miliona, czy trzysta tysięcy był to największy marsz po 1989 roku - ocenił w Porannej Rozmowie Radia Opole wiceprzewodniczący… » więcej 2023-06-05, godz. 09:15 Lekarze zakaźnicy wskazują na rosnącą liczbę "podejrzanych" pogryzień [INTERWENCJA] Nie ma dnia, by nie było pacjenta z podejrzanym pogryzieniem - alarmuje wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Wiesława Błudzin. Rośnie liczba osób… » więcej 2023-06-05, godz. 08:25 Gang handlarzy narkotyków rozbity. To pseudokibice śląskiego klubu sportowego [ZDJĘCIA, FILM] Gang pseudokibiców handlujących narkotykami rozbili mundurowi opolskiego CBŚP. Akcję przeprowadzili w naszym województwie oraz na Śląsku, przy współpracy… » więcej 2023-06-05, godz. 06:05 Znamy hasło i liderów listy wyborczej Mniejszości Niemieckiej w wyborach do Sejmu Opolskie Region Dialogu - z takim hasłem do zbliżających się wyborów parlamentarnych pójdzie Mniejszość Niemiecka. Poznaliśmy także osoby, które zajmą… » więcej 2023-06-04, godz. 19:45 Finał 7. Festiwalu Książki w Opolu. "To szansa na odkrycie nowych książek" Dobiega końca święto czytelnictwa. Miasteczko literackie było tłumnie odwiedzane przez opolan. » więcej 2023-06-04, godz. 18:00 Pobiegli z żonkilem w słusznej sprawie Promocja zdrowego trybu życia i pomoc ciężko chorym dzieciom. Takie cele przyświecały uczestnikom Charytatywnego biegu z żonkilem, który odbył się na… » więcej 2023-06-04, godz. 16:39 Piknik rodzinny nad Jeziorem Nyskim z opolskim ARiMR-em Pokazy specjalistycznego ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, lekcje dotyczące bezpieczeństwa nad wodą przeprowadzone… » więcej 2023-06-04, godz. 15:53 Janusz Kowalski mówił o "marszu hejterów" Janusz Kowalski, poseł Suwerennej Polski skrytykował polityków opozycji, którzy dziś biorą udział w warszawskim marszu, zorganizowanym przez Donalda Tu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »