Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-20, 20:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Słowo stało się ciałem". Szopka w Opolu-Szczepanowicach prawie gotowa [ZDJĘCIA]

Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. Maciej Marciński]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. Maciej Marciński]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. Maciej Marciński]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. Maciej Marciński]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. Maciej Marciński]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. Maciej Marciński]
Opolskie Betlejem jest już prawie gotowe. Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy największej w regionie szopce bożonarodzeniowej, która po raz 24. pojawi się w Opolu-Szczepanowicach. W tym roku będzie możliwość zwiedzania jej w środku, a tegoroczne hasło brzmi: "Słowo stało się ciałem".
- Dzisiaj wieczorem będziemy zakładać resztę oświetlenia i już można powiedzieć, że będziemy na finiszu - mówi Andrzej Toczek, kierownik budowy.

- Będziemy dokładać, gdzie brakuje, żeby nie było za ciemno, a za jasno też nie może być. Poza tym kolejny nasz etap, to już dziś i jutro będziemy przygotowywać figury, które muszą otrzymać lifting. Założymy im nowe szaty, głowy, ręce, później będzie to w piątek wynoszone i zrobimy aranżację poszczególnych scen.

- Przy żłóbku ustawione będą teksty Pisma Świętego i będzie można po nie sięgnąć i poczytać - dodaje Andrzej Toczek.

- Z tyłu tu mamy takie zaplecze szkopki betlejemskiej. Ono będzie wykorzystane podwójnie. Będą sceny, będzie stolarz i kowal, ale ta scena przyda nam się też na kolędowanie. Tutaj zgromadzi się chór i orkiestra parafialna, która w II dzień świat poprowadzi kolędowanie. A na przodzie będą podstawowe figury: święta rodzina, Trzej Królowie oraz pasterze.

Szopkę będzie można zwiedzać od 24 grudnia do 6 stycznia.
Andrzej Toczek 1
Andrzej Toczek 2

Wiadomości z regionu

2023-03-25, godz. 12:30 Wielka radość w Kosorowicach. Uroczyste przywitanie nowego wozu strażackiego Średni samochód pożarniczy właśnie trafił do strażaków z OSP Kosorowice. Uroczyste powitanie odbyło się w piątkowy (24.03) wieczór. » więcej 2023-03-25, godz. 12:00 Rejestrując przyszłych dawców szpiku pomagają w walce z nowotworami krwi Promocja walorów edukacyjnych, ale też rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Takie były cele dni otwartych Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku. Przeprowadzono… » więcej 2023-03-25, godz. 10:45 Ostrzeżenie IMGW. W regionie możliwe burze Burze z silnym wiatrem mogą wystąpić w siedmiu opolskich powiatach od godziny 14:00. » więcej 2023-03-25, godz. 09:30 W Leśnicy powstaje drugie rondo. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu Będzie bezpieczniej w Leśnicy. Samorząd buduje dwa ronda - jedno w rejonie skrzyżowania ulic Zdzieszowickiej, Polnej i Żyrowskiej. Ta inwestycja jest już… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 "Te święta są specyficzne ze względu na drożyznę". Zbiórka żywności ma szczególne znaczenie W ponad 70 opolskich sklepach od wczoraj (24.03) trwa świąteczna zbiórka żywności pod hasłem 'Święta godne, a nie głodne'. - Te święta są specyficzne… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Mimo łagodnej zimy, brzeskie starostwo dopłaci do zimowego utrzymania dróg Mimo łagodnej zimy, brzeskiemu starostwu nie udało się zaoszczędzić na sezonowym utrzymaniu dróg. » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Opolskie mosty pod lupą Najwyższej Izby Kontroli. Są nieprawidłowości Stan mostów w powiatach krapkowickim oraz namysłowskim, w gminie Strzeleczki oraz tych podlegających Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Opolu sprawdzała Najwyższa… » więcej 2023-03-25, godz. 06:30 Wspólnie posprzątajmy lasy. Akcja w Nadleśnictwie Zawadzkie Leśnicy z Nadleśnictwa Zawadzkie, wspólnie z kołami łowieckimi, zapraszają w sobotę (25.03) do wspólnego sprzątania lasów. Akcja obejmie cztery różne… » więcej 2023-03-24, godz. 20:40 Przetwórstwo i nowe gatunki ryb. Rybacka LGD "Opolszczyzna" o planach na najbliższe lata Modernizacja gospodarstw rybackich i wprowadzenie nowych gatunków ryb do produkcji. To plany Rybackiej Lokalnej Grupy Działania 'Opolszczyzna' na najbliższe… » więcej 2023-03-24, godz. 20:40 Drift po Sienkiewicza w Opolu. Policja "zainteresowała się" kierowcą [FILM] W środku dnia driftem przez Sienkiewicza w Opolu. Filmik z nagraniem kierowcy sportowego BMW, które z piskiem opon 'bokiem' pokonuje zakręt w centrum miasta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »