Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-11, 14:39 Autor: Daniel Klimczak

Na Opolszczyźnie zrobiło się biało. Mieszkańcy regionu przyznają, że tęsknili za śniegiem

Zimowe Opole [fot. Marcin Skomudek]
Zimowe Opole [fot. Marcin Skomudek]
Zimowe Opole [fot. Marcin Skomudek]
Zimowe Opole [fot. Marcin Skomudek]
Śnieg w centrum Opola [fot. Daniel Klimczak]
Śnieg w centrum Opola [fot. Daniel Klimczak]
Na Opolszczyznę dotarła zima. Dziś (11.12) od rana termometry wskazują ujemne wartości, a śnieg pada właściwie w całym regionie.
Taki stan może się utrzymywać co najmniej przez kilka dni. Na razie jednak opolanie, z którymi rozmawiał nasz reporter, nie skarżą się na niedogodności.

- Jest idealnie. Śnieżek prószy i pogoda dziś jest super. Cieszę się, że dziś spadł w końcu śnieg. Bardzo go brakowało - mówi pani Alicja. - Śnieg może być, jeżeli jest około minus 2, tak jak dziś, to to nie przeszkadza - dodaje pan Józef. - Pięknie jest ze śniegiem. Zwłaszcza gdy te lampki świecą - dodaje pani Barbara. - Dzięki temu jest taka miła atmosfera, gdy trochę napadało - przyznaje pani Magdalena.

Mieszkańcy Opola wskazują też, że na razie nie spotkały ich większe trudności na drogach.

Przypomnijmy, że za atak zimy odpowiedzialny jest niż Brygida, który dotarł do Polski od południowego-wschodu. Prognozowana suma opadów śniegu w niektórych rejonach Polski może wynieść do 20 cm. Do tego możliwy jest silny wiatr. Po przejściu niżu, do kraju zacznie napływać mroźne arktyczne powietrze.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2023-03-29, godz. 17:30 Miał zaatakować nożem i atrapą miecza. Po dzisiejszej rozprawie zwolniony z aresztu Oskarżony został zwolniony z aresztu po dzisiejszej (29.03) rozprawie, a przed Sądem Okręgowym w Opolu zeznawała pokrzywdzona. Chodzi o sprawę Adama B. z… » więcej 2023-03-29, godz. 16:30 Podopieczni fundacji DOM będą mieli swój własny kąt. "Szansa na to, żeby pozostali w życiu społecznym" Założyciele fundacji DOM świętują złote gody. Przy tej okazji Teresa i Kazimierz Jednorogowie pragną spełnić ostatnie marzenie związane z utworzeniem… » więcej 2023-03-29, godz. 16:15 Mundur ich kręci. Uroczyste ślubowanie klas mundurowych w Sławięcicach Za mundurem... młodzież sznurem. W Zespole Szkół w Sławięcicach odbyło się dziś (29.03) ślubowanie uczniów dwóch pierwszych klas mundurowych. » więcej 2023-03-29, godz. 15:00 Prudnik: zebrano pieniądze i dary dla ukraińskiego miasta partnerskiego Darczyńcy z powiatu prudnickiego wspierają miasto Nadwórna oraz ukraińską armię. Pomoc rzeczowa jest efektem ofiarności zrzeszonych w Cechu Rzemieślników… » więcej 2023-03-29, godz. 14:30 Opolskie ze wsparciem dla ukraińskich strażaków. Pomoc pozwoli na remont sali szkoleniowej w Iwano-Frankiwsku Materiały budowlane i sprzęt otrzymali ukraińscy strażacy od urzędu marszałkowskiego i kilkunastu opolskich firm na adaptację sali edukacyjnej 'Ognik' w… » więcej 2023-03-29, godz. 13:44 Zderzenie dwóch osobówek w Leśnicy. Sprawczyni trzeźwa, drugi kierowca "pod wpływem" Pijany i będący pod wpływem środków odurzających kierowca przez przypadek wpadł w ręce policji. Dziś (29.03) przed godziną 9.00 doszło do kolizji na… » więcej 2023-03-29, godz. 13:20 Opolski wzór, szmaragdowy kolor i duży rozmiar. Ogromna kroszonka stanęła w holu dworca kolejowego w Opolu [ZDJĘC… Ma 2,5 metra wysokości i waży ponad 30 kilogramów. Olbrzymia kroszonka stanęła w holu głównym dworca PKP w Opolu. To kolejny już pomnik niematerialnego… » więcej 2023-03-29, godz. 13:13 Oszuści podszywają się pod ZUS. "Nie klikajmy w podejrzane linki" Oszuści po raz kolejny podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. By wyłudzić dane, używają fałszywych wiadomości. » więcej 2023-03-29, godz. 11:13 Na remont "Wodnej Nuty", czy telebim w hali Azoty - samorząd regionu wsparł sport Kryta pływalnia 'Wodna Nuta', hala widowisko-sportowa 'Azoty' i hala sportowa w Naroku - to właśnie te obiekty otrzymały pieniądze na remont i doposażenie… » więcej 2023-03-29, godz. 06:30 Będą dwa pasy zamiast jednego. GDDKiA rozbuduje DK46 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu przygotowuje się do rozbudowy niespełna 5-kilometrowego fragmentu drogi krajowej nr 46 na odcinku od Dąbrowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »