Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-09, 17:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Coraz więcej autobusów odjeżdża z Centrum Przesiadkowego Opole Główne [ZDJĘCIA]

Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Adam Dubiński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Adam Dubiński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Adam Dubiński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Adam Dubiński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Maciej Marciński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Maciej Marciński]
Kolejni przewoźnicy komunikacji pozamiejskiej korzystają z nowo otwartego Centrum Przesiadkowego Opole Główne. Na poziomie zero uruchomiono osiem stanowisk dla podróżnych. Przejazdy na razie odbywają się w granicach województwa i są realizowane przez PKS Nysa, ABX2BUS. Dziś (09.12) do tego grona dołączyło Opolskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (OPKS).
- Wszystko jest jasno i przejrzyście napisane przy przystankach. Jadę do Nysy, dawno w Opolu nie byłam i bardzo mi się to centrum przesiadkowe podoba. Tu są ekrany, w środku też łatwo wszystko sprawdzić, można się też ogrzać. To jest na pewno lepsza opcja niż autobusy, które odjeżdżały z ul. Duboisa. Mnie się podoba - mówią pasażerowie.

O wrażenia zapytaliśmy też kierowców autobusów. - Pierwszy raz tu wjeżdżałem dziś. Na razie jest ok, zobaczymy za tydzień, jak będzie już więcej przewoźników, bo teraz jeszcze nie ma wszystkich. Ja jeżdżę na trasie Prudnik, Głuchołazy - mówi kierowca OPKS.

- Przyjechałam z Niemodlina. Mamy czas odjazdu i czekamy. Wszystko jest dobrze - dodaje kobieta kierująca autobusem.

- Na dniach także KLA LUZ będzie tutaj wozić swoich pasażerów - mówi Ewelina Laxy z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu. - Czyli ten przewoźnik, który realizuje dużą część przewozów na terenie naszego regionu. A od poniedziałku (12.12) także cała reszta przewoźników, łącznie jest ich 9, w tym również przewoźnicy międzynarodowi. Od tego dnia zlikwidowane będą stanowiska tymczasowe, które znajdują się jeszcze na ulicach Duboisa i Armii Krajowej.

Dodajmy, że od poniedziałku 12 grudnia na płycie Centrum Przesiadkowego Opole Główne będą zatrzymywać się m.in. autobusy PKS ze Strzelec Opolskich. Natomiast do niedzieli (11.12) kierowcy mogą bezpłatnie korzystać z tamtejszego parkingu.
Pasażerowie
Kierowcy
Ewelina Laxy

Wiadomości z regionu

2023-01-28, godz. 21:30 "Żeby młodzi poczuli odpowiedzialność za nasz region". Spotkanie przedstawicieli OKOOP-u Chcą przypomnieć o zdarzeniach, które doprowadziły do tego, że jesteśmy województwem opolskim i przekazać pałeczkę młodemu pokoleniu. 25 lat temu rozpoczęła… » więcej 2023-01-28, godz. 20:17 Niebezpiecznie na opolskich drogach. Uwaga na śliskie nawierzchnie Do dwóch kolizji doszło dzisiaj (28.01) późnym popołudniem na drogach krajowych. » więcej 2023-01-28, godz. 20:00 Gmina Strzelce Opolskie wraz z parafią organizują warsztaty zimowe. Niebawem ruszają zapisy Bezpłatne warsztaty zimowe odbędą się niebawem w Strzelcach Opolskich. Jak co roku gmina wraz z parafią św. Wawrzyńca podczas ferii organizuje zajęcia… » więcej 2023-01-28, godz. 19:30 Uczą się taktyki, strzelania i pierwszej pomocy. Szkolenie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej [ZDJĘCIA] Uczestnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej uczą się żołnierskiego rzemiosła. Na poligonie wojskowym w Opolu… » więcej 2023-01-28, godz. 18:00 Tutaj żyje się dobrze. W gminie Jemielnica przybywa osób powyżej 90 roku życia Czterdziestu czterech mieszkańców gminy Jemielnica widnieje w ewidencji jako osoby, które ukończyły co najmniej 90 lat. Jak mówi wójt Marcin Wycisło to… » więcej 2023-01-28, godz. 17:00 Miłośnicy zimowych biegów nie zawiedli. "Zmrożona połówka" w Turawie przyciągnęła tłumy Chłodna aura była dla nich tylko zachętą do aktywności fizycznej. 350 osób pojawiło się na starcie biegów crossowych organizowanych nad dużym jeziorem… » więcej 2023-01-28, godz. 16:10 Śmiertelny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Droga między Cisową a Łąkami Kozielskimi jest zablokowana Mimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, który z nieustalonych przyczyn uderzył w drzewo na ul. Aleksandra Fredry w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2023-01-28, godz. 16:00 Ferie w Opolu. Oferta MOSiR-u i biblioteki Na sportowo i z ciekawą książką będą mogli spędzić ferie zimowe uczniowie w Opolu. Już można zapoznać się z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2023-01-28, godz. 14:15 Wybuch pieca w Kolonowskiem. W akcji sześć zastępów straży Do wybuchu pieca centralnego ogrzewania doszło dziś (28.01) w domu jednorodzinnym w Kolonowskiem. W budynku przebywała jedna osoba, której nic się nie st… » więcej 2023-01-28, godz. 14:00 Rada Najwyższa Ukrainy nagrodzi posła Witolda Zembaczyńskiego za pomoc w czasie wojny Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński otrzyma medal 'Honor et gloria' od Rady Najwyższej Ukrainy. To wyróżnienie za niesioną pomoc naszym wschodnim sąsiadom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »