Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-09, 17:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Coraz więcej autobusów odjeżdża z Centrum Przesiadkowego Opole Główne [ZDJĘCIA]

Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Adam Dubiński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Adam Dubiński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Adam Dubiński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Adam Dubiński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Maciej Marciński]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Maciej Marciński]
Kolejni przewoźnicy komunikacji pozamiejskiej korzystają z nowo otwartego Centrum Przesiadkowego Opole Główne. Na poziomie zero uruchomiono osiem stanowisk dla podróżnych. Przejazdy na razie odbywają się w granicach województwa i są realizowane przez PKS Nysa, ABX2BUS. Dziś (09.12) do tego grona dołączyło Opolskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (OPKS).
- Wszystko jest jasno i przejrzyście napisane przy przystankach. Jadę do Nysy, dawno w Opolu nie byłam i bardzo mi się to centrum przesiadkowe podoba. Tu są ekrany, w środku też łatwo wszystko sprawdzić, można się też ogrzać. To jest na pewno lepsza opcja niż autobusy, które odjeżdżały z ul. Duboisa. Mnie się podoba - mówią pasażerowie.

O wrażenia zapytaliśmy też kierowców autobusów. - Pierwszy raz tu wjeżdżałem dziś. Na razie jest ok, zobaczymy za tydzień, jak będzie już więcej przewoźników, bo teraz jeszcze nie ma wszystkich. Ja jeżdżę na trasie Prudnik, Głuchołazy - mówi kierowca OPKS.

- Przyjechałam z Niemodlina. Mamy czas odjazdu i czekamy. Wszystko jest dobrze - dodaje kobieta kierująca autobusem.

- Na dniach także KLA LUZ będzie tutaj wozić swoich pasażerów - mówi Ewelina Laxy z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu. - Czyli ten przewoźnik, który realizuje dużą część przewozów na terenie naszego regionu. A od poniedziałku (12.12) także cała reszta przewoźników, łącznie jest ich 9, w tym również przewoźnicy międzynarodowi. Od tego dnia zlikwidowane będą stanowiska tymczasowe, które znajdują się jeszcze na ulicach Duboisa i Armii Krajowej.

Dodajmy, że od poniedziałku 12 grudnia na płycie Centrum Przesiadkowego Opole Główne będą zatrzymywać się m.in. autobusy PKS ze Strzelec Opolskich. Natomiast do niedzieli (11.12) kierowcy mogą bezpłatnie korzystać z tamtejszego parkingu.
Pasażerowie
Kierowcy
Ewelina Laxy

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Najpierw zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej 2023-02-03, godz. 12:30 Wszystkie ręce na pokład. Mieszkańcy Strzelec Opolskich nadal zbierają na operację Michała Prawie 60 tys. zł jest już na koncie zbiórki, którą w listopadzie zarejestrowało Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Pieniądze… » więcej 2023-02-03, godz. 12:17 Trudne warunki jazdy na opolskich drogach. Pługi pracują. Ale czy nie jest ich za mało? Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach. Ślisko jest między innymi na ulicach w stolicy regionu. Kierowcy mają problem, aby podjechać pod wiadukt na Ozimskiej… » więcej 2023-02-03, godz. 11:15 Potrzebne wsparcie finansowe. Więcej petentów OPS-u w Białej Przybywa osób starających się o wsparcie finansowe z Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Powodem jest wzrost cen towarów, opłat i usług. W swoim budżecie… » więcej 2023-02-03, godz. 10:47 Karina Bedrunka odchodzi z urzędu marszałkowskiego. Zmiana nie ma związku z anonimem 1 marca Karina Bedrunka, szefująca wydziałowi funduszy unijnych w samorządzie województwa odchodzi z pracy. W urzędzie przepracowała 25 lat. Teraz, jak przekazał… » więcej 2023-02-03, godz. 10:45 Atak zimy w regionie. Ślisko na drogach. Zakłócenia w kursowaniu autobusów MZK Zgodnie z zapowiedziami od rano w regionie pada śnieg. Już występują utrudnienia na drogach, także w kursowaniu autobusów MZK w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »