Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-08, 18:15 Autor: Daniel Klimczak

Pierwsze choinki już stoją w domach. W tym roku przykładamy większą wagę do ich ceny

Na Opolszczyźnie rozpoczął się już sezon na choinki [fot. Daniel Klimczak]
Na Opolszczyźnie rozpoczął się już sezon na choinki [fot. Daniel Klimczak]
Na Opolszczyźnie rozpoczął się już sezon na choinki [fot. Daniel Klimczak]
Na Opolszczyźnie rozpoczął się już sezon na choinki [fot. Daniel Klimczak]
Na Opolszczyźnie rozpoczął się już sezon na choinki [fot. Daniel Klimczak]
Na Opolszczyźnie rozpoczął się już sezon na choinki [fot. Daniel Klimczak]
Na ulicach Opolszczyzny widać coraz więcej punktów sprzedaży choinek. Choć do świąt zostały jeszcze ponad 2 tygodnie, sprzedawcy nie narzekają na nudę.
Pierwsze punkty rozpoczęły działalność jeszcze pod koniec listopada. Tak było między innymi w Namysłowie czy Brzegu. Ich pracownicy przyznają, że w tym roku kupujący zwracają większą niż dotychczas uwagę na ceny choinek.

- To ma duży wpływ, bo ludzie jednak chcą przeznaczyć na te święta trochę mniej pieniędzy. - W tym roku trzeba wydać na choinkę o 23, 30 złotych więcej niż w poprzednim. - Jodły kaukaskie mamy od 80 do 150 złotych. U nas nie ma dużych różnic w cenie między ubiegłym rokiem a obecnym sezonem - wskazują.

Ci, którzy już teraz zdecydowali się na zakup tłumaczą, że dzięki temu mogą wybrać ładniejsze choinki niż osoby, które będą z tym zwlekać.

- Chciałem coś wybrać, aby już mieć szybciej tę choinkę udekorowaną, żeby już ten klimat świąt poczuć. W sklepach już od listopada mamy święta. Teraz jest większy wybór, niż przed samymi świętami, bo wtedy już będą przebrane. Teraz jeszcze jest z czego wybierać - zwraca uwagę pan Krzysztof.

Pachnące drzewko można też zdobyć za darmo. W tym celu wystarczy jedynie oddać krew. Rzecznik Nadleśnictwa Opole Jacek Boczar zapowiada, że taka okazja nadarzy się już w przyszłym tygodniu.

- Wszyscy chętni krwiodawcy, którzy oddadzą krew 14 grudnia w RCKiK, dostaną prezent od Lasów Państwowych. Będzie to świąteczne, bożonarodzeniowe drzewko - zachęca.

Dodajmy, że będzie to kolejna odsłona akcji "Choinka dla Życia". Podobne działania Lasy Państwowe prowadzą wspólnie z centrami krwiodawstwa w całym kraju.
Sprzedawcy choinek
Kupujący
Jacek Boczar

Wiadomości z regionu

2023-02-05, godz. 14:07 "Herody" znowu w Lewinie Brzeskim. Na scenie 11 zespołów [ZDJĘCIA] Po pandemicznej przerwie na deski domu kultury w Lewinie Brzeskim wróciły 'Herody'. To najstarszy przegląd zespołów kolędniczych organizowany w naszym regionie… » więcej 2023-02-05, godz. 12:40 Rodziny zastępcze pilnie potrzebne! Opolskie pilnie potrzebuje rodzinnych domów dziecka. W regionie działają 23 takie placówki a potrzeba ich nawet dwa razy tyle. Tak wynika z wyliczeń Regionalnego… » więcej 2023-02-05, godz. 11:00 Studenci nyskiej uczelni pomogą w Niemodlinie przy rewitalizacji Niemodliński rynek będzie poligonem doświadczalnym dla studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. To owoc porozumienia gminy z szefostwem wydziału… » więcej 2023-02-05, godz. 10:00 Tygrysica w opolskim zoo chętniej na wybiegu Można już bez trudności oglądać tygrysicę amurską Umę w pawilonie dużych kotów opolskiego ogrodu zoologicznego. » więcej 2023-02-05, godz. 09:00 Kaczki, gęsi i łyski dłużej pod ochroną przed myśliwymi Radni wojewódzcy skrócili okres polowań na krzyżówki, cyraneczki, czernice, łyski i gęsi o dwa tygodnie na wybranych terenach obszaru Natura 2000. Na ostatniej… » więcej 2023-02-05, godz. 08:00 Nowe osiedle przy ulicy Wrocławskiej w Opolu? Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego czeka na wyniki naboru na granty z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Między innymi od tego zależy… » więcej 2023-02-05, godz. 07:30 Bez rejestracji i skierowania. 1500 dzieci przebadanych podczas "Krainy Zdrowia Dzieci" Blisko 1500 dzieci i młodzieży zostało przebadanych podczas drugiej edycji akcji 'Kraina Zdrowia Dzieci' w Toyota Park w Opolu. Młodzi pacjenci bez skierowania… » więcej 2023-02-04, godz. 20:00 Lodowisko "Toropol" będzie jak nowe. Rusza remont obiektu Opolskie lodowisko 'Toropol' już niedługo zmieni wygląd. Ma być nie tylko ładniej, ale przede wszystkim energooszczędnie. Na budynku zamontowane zostaną… » więcej 2023-02-04, godz. 19:45 Młode pokolenie dba o tradycje. Mieszkańcy Raszowej wodzili niedźwiedzia ze słomy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy wsi Raszowa w powiecie opolskim dbają o kontynuowanie tradycji związanej z wodzeniem niedźwiedzia. Strój popularnego bera, który odwiedzał dziś… » więcej 2023-02-04, godz. 18:00 Anna Dymna w Opolu. Fundacja L'Arche zaprasza na debatę społeczną Fundacja L'Arche z Opola chce rozmawiać o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym celu organizacja zaprasza na debatę społeczną do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »