Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-08, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nowa jakość przy porodzie. Finał remontu sal w opolskim centrum ginekologii [ZDJĘCIA]

Nowe sale porodowe w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. Adam Dubiński]]
Nowe sale porodowe w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. Adam Dubiński]]
Sala porodowa w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przeszła gruntowny remont. To teraz 5 pojedynczych pokoi dla ciężarnych, 2 pomieszczenia przedporodowe oraz 2 sale do cesarskich cięć.
Remont kosztował prawie 6 milionów złotych, pieniądze pochodziły z dotacji rządowych i samorządowych. Tu każdego dnia pracuje 7 położnych, jeden lekarz prowadzący oraz neonatolog i anestezjolog.

- To nowa jakość dla kadry, ale przede wszystkim dla pacjentek - mówi Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

- Przede wszystkim w salach porodowych są węzły sanitarne, tego wcześniej nie było, one były na korytarzu. Pacjentka będąc wspólnie z osobą towarzyszącą w sali porodowej czuje się tak, jakby była w warunkach domowych.

Katarzyna Krygiel, położna koordynująca salą porodową, wskazuje, że szczególnie cieszą ją dwa pomieszczenia do cesarskich cięć. - To jest bezpieczne zaplecze, gdy naturalny porób trzeba jednak rozwiązać z użyciem skalpela. Oddział zyskał sporo nowego sprzętu.

- To stanowisko do resuscytacji noworodka, bardzo praktyczne i najnowocześniejsze i najsprawniejsze łóżka porodowe, jakie znamy na rynku, sprzęty, które będą służyły bezpośrednio pacjentce w łagodzeniu bólu porodowego, czyli nowe aparaty tens.

Dodajmy, że w zeszłym roku na opolskiej ginekologii na świat przyszło prawie 3 tysiące dzieci. W tym - jak przekazała nam dyrektor placówki - będzie ich mniej, w okolicach 2700.
Małgorzata Sobel
Katarzyna Krygiel

Wiadomości z regionu

2024-04-21, godz. 15:05 Miss Tiffani od Lalanki najpiękniejszym czworonogiem pierwszego dnia wystawy psów w Mosznej Miss Tiffani od Lalanki zdobywczynią tytułu Best in Show podczas sobotniej Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Mosznej. Dziś (21.04) drugi dzień zawodów i wybór… » więcej 2024-04-21, godz. 14:08 Masz w domu zwierzęta? Szukaj kwiatów, które są dla nich bezpieczne Kilkaset gatunków kwiatów można znaleźć na Festiwalu Roślin w Toyota Park w Opolu. Monstery, kaktusy, filodendrony czy kalatee - to tylko niektóre z gatunków… » więcej 2024-04-21, godz. 14:06 "Robimy to dla wszystkich". Akcja sprzątania ogrodu w centrum miasta Powstanie ogródka społecznego - taki cel postawili przed sobą przedstawiciele Fundacji HumanDoc, którzy zaprosili mieszkańców do sprzątania terenu znajdującego… » więcej 2024-04-21, godz. 14:04 Frekwencja wyborcza w regionie. KBW podało dane 11,92% - to średnia frekwencja wyborcza zanotowania o godzinie 12:00 w drugiej turze wyborów na terenie województwa opolskiego - podaje Delegatura Krajowego… » więcej 2024-04-21, godz. 14:00 Dogrywka wyborcza w toku. Głosują m.in. mieszkańcy Tarnowa Opolskiego [ZDJĘCIA] Trwa druga tura wyborów samorządowych. W 23 gminach województwa opolskiego wyborcy ponownie wybrali się do urn, aby zagłosować na wójta, burmistrza czy… » więcej 2024-04-21, godz. 13:57 Od poniedziałku kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową ronda w Zimnicach Małych na DK45 Wraz z nowym tygodniem będzie obowiązywać kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z budową ronda w Zimnicach Małych na DK 45. Jak informuje Generalna… » więcej 2024-04-21, godz. 12:38 Spokojna niedziela wyborcza. Policja nie musiała do tej pory interweniować Druga tura wyborów samorządowych na Opolszczyźnie przebiega bardzo spokojnie - informuje opolska policja. Opolscy policjanci od wczesnych godzin porannych czuwają… » więcej 2024-04-21, godz. 11:50 Kierujący próbował uniknąć zderzenia z sarną, doszło do dachowania Mamy utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 414 w Smolarni. Przed 11:00 dachował tam samochód osobowy. » więcej 2024-04-21, godz. 11:02 Nasięźrzał w Stobrawskim Parku Krajobrazowym jest bezpieczny. Zadbali o to pracownicy Przebudowa jednej z dróg na terenie Stobrawskiego Paku Krajobrazowego zagrażała roślinom. Pracownicy jednostki musieli przesadzić ponad 300 nasięźrzałów… » więcej 2024-04-21, godz. 08:40 Ruszyła wyborcza dogrywka. Wszystkie lokale w regionie otwarto o godzinie 07:00 Rozpoczęło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. - Nie ma informacji, by były jakieś zakłócenia - przekazał Radiu Opole Rafał Tkacz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »