Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-08, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Nowa jakość przy porodzie. Finał remontu sal w opolskim centrum ginekologii [ZDJĘCIA]

Nowe sale porodowe w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. Adam Dubiński]]
Nowe sale porodowe w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu [fot. Adam Dubiński]]
Sala porodowa w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przeszła gruntowny remont. To teraz 5 pojedynczych pokoi dla ciężarnych, 2 pomieszczenia przedporodowe oraz 2 sale do cesarskich cięć.
Remont kosztował prawie 6 milionów złotych, pieniądze pochodziły z dotacji rządowych i samorządowych. Tu każdego dnia pracuje 7 położnych, jeden lekarz prowadzący oraz neonatolog i anestezjolog.

- To nowa jakość dla kadry, ale przede wszystkim dla pacjentek - mówi Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

- Przede wszystkim w salach porodowych są węzły sanitarne, tego wcześniej nie było, one były na korytarzu. Pacjentka będąc wspólnie z osobą towarzyszącą w sali porodowej czuje się tak, jakby była w warunkach domowych.

Katarzyna Krygiel, położna koordynująca salą porodową, wskazuje, że szczególnie cieszą ją dwa pomieszczenia do cesarskich cięć. - To jest bezpieczne zaplecze, gdy naturalny porób trzeba jednak rozwiązać z użyciem skalpela. Oddział zyskał sporo nowego sprzętu.

- To stanowisko do resuscytacji noworodka, bardzo praktyczne i najnowocześniejsze i najsprawniejsze łóżka porodowe, jakie znamy na rynku, sprzęty, które będą służyły bezpośrednio pacjentce w łagodzeniu bólu porodowego, czyli nowe aparaty tens.

Dodajmy, że w zeszłym roku na opolskiej ginekologii na świat przyszło prawie 3 tysiące dzieci. W tym - jak przekazała nam dyrektor placówki - będzie ich mniej, w okolicach 2700.
Małgorzata Sobel
Katarzyna Krygiel

Wiadomości z regionu

2023-02-01, godz. 19:10 Będzie skatepark w Strzelcach Opolskich. Pomoże dotacja z urzędu marszałkowskiego Niemal 130 tysięcy złotych dotacji na budowę skateparku pozyskała gmina Strzelce Opolskie z urzędu marszałkowskiego. » więcej 2023-02-01, godz. 19:00 GDDKiA organizuje spotkanie ws. obwodnicy Lędzin. Czy będą spory? Na spotkanie informacyjne w sprawie budowy obwodnicy Lędzin w ciągu drogi krajowej nr 46 zaprasza opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Aut… » więcej 2023-02-01, godz. 18:25 "Mamy duży problem". Poradnia Zdrowia Psychicznego w Prudniku już działa 600 tysięcy złotych kosztowało dostosowanie pomieszczeń Prudnickiego Centrum Medycznego na Poradnię Zdrowia Psychicznego. Jej zadaniem jest leczenie zaburzeń… » więcej 2023-02-01, godz. 17:40 Znowu będzie mocno wiało na Opolszczyźnie Jest ostrzeżenie dla województwa opolskiego przed silnym wiatrem. » więcej 2023-02-01, godz. 17:30 Półtorej godziny relaksu z jogą dla uczniów ZSZ im. Staszica w Opolu Joga, techniki relaksacyjne, automasaż i praca nad oddechem. W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu zorganizowano warsztaty dla uczni… » więcej 2023-02-01, godz. 16:15 Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin chce odwołania Rafała Bartka Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin złożyło petycję o odwołanie Rafała Bartka z funkcji przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego. W uzasadnieniu… » więcej 2023-02-01, godz. 16:00 Opole: chciał szybko zdobyć pieniądze, teraz grozi mu kilka lat w więzieniu Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces 54-letniego Waldemara L., który strasząc nożem miał żądać pieniędzy od przypadkowo spotkanego mężczyzny… » więcej 2023-02-01, godz. 16:00 Głuchołazy: mieszkańcy mają okazję wykazać się obywatelską inwencją Startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Głuchołazy. Jej mieszkańcy sami zdecydują o przeznaczaniu 200 tysięcy złotych. Mogą wskazać konkretne… » więcej 2023-02-01, godz. 14:52 Osobówka uderzyła w ogrodzenie w Chrząstowicach. Jedna osoba została poszkodowana Wypadek na lokalnej drodze w Chrząstowicach w powiecie opolskim. Przed godziną 14:00 kierująca osobowym fiatem uderzyła w ogrodzenie. » więcej 2023-02-01, godz. 12:00 Ukradł piłę elektryczną i telefony. Został zatrzymany Miał ukraść z mieszkania elektryczną piłę łańcuchową i trzy telefony komórkowe. Kilka dni później został namierzony i zatrzymany. Mieszkaniec gminy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »