Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-07, 19:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Krzywe czy zrobione ze sztuką? Kierowcy pytają o nowe rondo przy USK w Opolu

Rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne [fot.M.Matuszkiewicz]
Rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne [fot.M.Matuszkiewicz]
Rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne [fot.M.Matuszkiewicz]
Rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne [fot.M.Matuszkiewicz]
Wykonawcy przy budowie tej inwestycji ewidentnie zakręciło się w głowie. Słuchacze Radia Opole pytają, co miał na myśli projektant tworzący nowe rondo na styku alei Solidarności z Witosa w Opolu. Wczoraj (06.12) zostało oddane kierowcom do użytku, ale jazda po nim równa nie jest. Nawierzchnia wokół wysepki jest mocno pofalowana.
Zapytaliśmy rzecznika opolskiego ratusza Adama Leszczyńskiego, czy to błąd przy budowie, czy być może coś innego. Odpowiedź jest jednak zaskakująca, bo zdaniem urzędników, właśnie tak miało być.

- Dzięki temu, że wygląda ono w taki, a nie inny sposób, możliwe jest gromadzenie w nim wody opadowej. Gdyby nie to, to konieczna byłaby budowa studzienek i kratek na tym rondzie i woda byłaby bezpośrednio odprowadzana do kanalizacji burzowej, co powodowałoby jej bezpowrotne utracenie. Dzięki temu, że kształt jest, jaki jest, woda gromadzona jest na środku tego ronda i później będzie wykorzystywana m.in. do nawadniania roślinności. Można powiedzieć, że jest to pierwsze ekologiczne rondo w Opolu.

Na środku ronda powstał także "mini kopiec", a na nim schody, które prowadzą na jego szczyt. Rzecznik ratusza tłumaczy, że w przyszłości będą potrzebne, aby dostać się do słupa z monitoringiem. Na razie go nie ma.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 18:22 Zaczyna brakować węgla. Osiem gmin składa zapotrzebowanie Osiem opolskich gmin zgłasza, że powoli zaczyna im brakować węgla na składach. Taką informację przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski po spotkaniu… » więcej 2023-02-03, godz. 17:30 Na początek 32 lokale. W Strzelcach Opolskich coraz bliżej budowy bloku w ramach SIM Prawie 200 mieszkań powstanie w Strzelcach Opolskich w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Nowe lokale będą mieścić się w rejonie ul. Kazimierza… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Mija 29 lat od zakończenia produkcji nysek Dawniej można było je spotkać niemal na każdej ulicy. Dziś sprawne auta marki nysa to często prawdziwe perełki. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu zdarze… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej 2023-02-03, godz. 12:30 Wszystkie ręce na pokład. Mieszkańcy Strzelec Opolskich nadal zbierają na operację Michała Prawie 60 tys. zł jest już na koncie zbiórki, którą w listopadzie zarejestrowało Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Pieniądze… » więcej 2023-02-03, godz. 12:17 Trudne warunki jazdy na opolskich drogach. Pługi pracują. Ale czy nie jest ich za mało? Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach. Ślisko jest między innymi na ulicach w stolicy regionu. Kierowcy mają problem, aby podjechać pod wiadukt na Ozimskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »