Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-07, 18:10 Autor: Witold Wośtak

Będzie mieszkanie chronione w Bąkowie. Ułatwi start w dorosłe życie

Adaptacja na mieszkanie chronione w Bąkowie [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Adaptacja na mieszkanie chronione w Bąkowie [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Trwa remont niewielkiego budynku w Bąkowie obok Kluczborka na potrzeby chronionego mieszkania treningowego.
To będzie miejsce dla dwóch osób opuszczających dom dziecka lub rodzinę zastępczą po osiągnięciu pełnoletniości. Przebudowa zakończy się w grudniu, a w pierwszych miesiącach przyszłego roku trzeba zająć się wyposażeniem, bo mieszkanie ma być wykończone pod klucz.

- Chodzi o bardzo kompaktowy domek, ale myślę, że projekt jest bardzo ciekawy i tam dwie osoby będą mogły spokojnie rozpocząć samodzielne życie. Zapotrzebowanie na takie miejsce oczywiście jest. Często zdarza się, że po osiągnięciu pełnoletniości te osoby nie mogą pozostać w domu dziecka. Muszą rozpocząć dorosłe życie i dlatego bardzo ważne jest pomaganie im w pierwszym etapie - mówi Mirosław Birecki, starosta kluczborski.

Remont jest wart około 230 tysięcy złotych, a to część projektu "Bliżej siebie 2", realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku.

Tamtejsze starostwo nadzoruje trzy domy dziecka: w Bąkowie, Bogacicy i Lasowicach Małych.
Mirosław Birecki

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Najpierw zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej 2023-02-03, godz. 12:30 Wszystkie ręce na pokład. Mieszkańcy Strzelec Opolskich nadal zbierają na operację Michała Prawie 60 tys. zł jest już na koncie zbiórki, którą w listopadzie zarejestrowało Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Pieniądze… » więcej 2023-02-03, godz. 12:17 Trudne warunki jazdy na opolskich drogach. Pługi pracują. Ale czy nie jest ich za mało? Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach. Ślisko jest między innymi na ulicach w stolicy regionu. Kierowcy mają problem, aby podjechać pod wiadukt na Ozimskiej… » więcej 2023-02-03, godz. 11:15 Potrzebne wsparcie finansowe. Więcej petentów OPS-u w Białej Przybywa osób starających się o wsparcie finansowe z Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Powodem jest wzrost cen towarów, opłat i usług. W swoim budżecie… » więcej 2023-02-03, godz. 10:47 Karina Bedrunka odchodzi z urzędu marszałkowskiego. Zmiana nie ma związku z anonimem 1 marca Karina Bedrunka, szefująca wydziałowi funduszy unijnych w samorządzie województwa odchodzi z pracy. W urzędzie przepracowała 25 lat. Teraz, jak przekazał… » więcej 2023-02-03, godz. 10:45 Atak zimy w regionie. Ślisko na drogach. Zakłócenia w kursowaniu autobusów MZK Zgodnie z zapowiedziami od rano w regionie pada śnieg. Już występują utrudnienia na drogach, także w kursowaniu autobusów MZK w Opolu. » więcej 2023-02-03, godz. 10:00 "Jeszcze dzisiaj wyślę pismo do ministra edukacji". Rafał Bartek gościem Radia Opole - Trzymamy za słowo pana ministra, na razie już dwa tygodnie po spotkaniu nic się nie dzieje - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole przewodniczący TSKN… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »