Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-06, 18:20 Autor: Witold Wośtak

Kluczborskie starostwo zdobyło pieniądze na duży remont domu dziecka w Bogacicy

Dom Dziecka w Bogacicy [fot. Witold Wośtak]
Dom Dziecka w Bogacicy [fot. Witold Wośtak]
Dom Dziecka w Bogacicy [fot. Witold Wośtak]
Dom Dziecka w Bogacicy [fot. Witold Wośtak]
Dom dziecka w Bogacicy obok Kluczborka przejdzie kompleksową przebudowę. Według przepisów, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, które utworzono po 2011 roku, może przebywać maksymalnie 14 podopiecznych.
Tak jest w Bogacicy. Remont ma wartość ponad 2 milionów złotych, a kluczborskie starostwo pozyskało na ten cel pieniądze w Polskiego Ładu.

- To duża modernizacja jednego poziomu - mówi Mirosław Birecki, starosta kluczborski. - Planujemy wyburzyć wszystkie ścianki na poziomie i zrekonstruować czy przeorganizować Dom Dziecka w Bogacicy, aby 14 podopiecznych miało bardzo komfortowe warunki.

Iwona Byczyńska, dyrektorka Centrum Administracyjnej Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bogacicy, zaznacza, że chodzi o bardzo duży zakres prac.

- Wymienimy ogrzewanie, rury i kanalizację, więc wszystko będzie nowe. To przypomina scenariusz, który można czasem zobaczyć w telewizji, czyli zdemoluj i wyremontuj. Na ten czas będziemy musieli gdzieś przenieść się z moimi dziećmi, ale to nieważne, bo kiedy wrócimy, zyskamy cudowne i nowe pokoje czy łazienki, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Remont ma potrwać 8 miesięcy i na taki czas podopieczni przeprowadzą się do innego miejsca. Powiat kluczborski ma jeszcze domy dziecka w Bąkowie i Lasowicach Małych.
Mirosław Birecki
Iwona Byczyńska

Wiadomości z regionu

2023-02-01, godz. 08:00 Nowe pomniki przyrody i użytki ekologiczne w gminie Olesno Dwa nowe pomniki przyrody i cztery użytki ekologiczne zyskała gmina Olesno. To efekt inwentaryzacji oraz waloryzacji przyrodniczej w ramach projektu 'Ochrona… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Smog w Prudniku. Właściciele mieszkań w zabytkowych kamienicach nie podłączają się do sieci ciepłowniczej Z trudnościami przebiega podłączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Prudniku. Wprawdzie właścicielem tamtejszego Zakładu Energetyki… » więcej 2023-02-01, godz. 07:30 Góra św. Anny. Za zniszczenie tarasu widokowego odpowiedzą przed sądem Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich trafił akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który wraz z młodszym kolegą zniszczył taras widokowy na Górze św… » więcej 2023-02-01, godz. 06:50 Wietrzna noc w regionie. W ciągu dnia również powieje Za nami wietrzna noc, co potwierdzają działania opolskich strażaków. Do usuwania skutków silnego wiatru byli wzywani sześciokrotnie. » więcej 2023-01-31, godz. 20:15 Teraz jest bardziej eko. Zakończył się remont sali sportowej w Szymiszowie-Osiedlu Milion złotych kosztowała termomodernizacja i remont sali sportowej „Tęcza” w Szymiszowie-Osiedlu. Na co dzień korzystają z niej uczniowie szkoły podstawowej… » więcej 2023-01-31, godz. 20:10 Suszył 7 kilogramów marihuany na strychu, grozi mu do 10 lat za kratami [FILM] Kilka kilogramów marihuany zabezpieczyli kluczborscy policjanci u 32-letniego mieszkańca gminy Wołczyn. » więcej 2023-01-31, godz. 19:00 Fundusze Europejskie podzielone. Najwięcej zyska Aglomeracja Opolska Nie 144 miliony, a blisko 262 miliony euro będą miały do wydania subregiony województwa opolskiego w ramach Funduszy Europejskich. Po raz pierwszy też to… » więcej 2023-01-31, godz. 17:40 ZOL w Głogówku do remontu. Obiekt zyska większą efektywność energetyczną Modernizację przejdzie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Głogówku. Zastrzeżenia związane z zakresem inwestycji miał konserwator zabytków. Obiekt ten zbudowano… » więcej 2023-01-31, godz. 17:20 Deficyt i wydatki zwiększone. Radni sejmiku województwa przyjęli korektę budżetu na 2023 rok Radni sejmiku województwa opolskiego przyjęli korektę budżetu na 2023 rok. Zgodnie z zapowiedziami deficyt w tym roku wzrośnie do niemal 27 milionów złotych… » więcej 2023-01-31, godz. 16:05 Chciał ukraść damską torebkę, po kilkunastu minutach siedział w radiowozie W kilkanaście minut policjanci z Praszki zatrzymali mężczyznę, który napadł na kobietę w centrum Rudnik. Kilka dni temu wieczorem 35-letni mieszkaniec województwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »