Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-06, 16:59 Autor: Witold Wośtak

Rudniki będą mieć posterunek policji. Mundurowi wrócą tam po kilkudziesięciu latach

Porozumienie o otwarciu posterunku policji w Rudnikach [fot. www.facebook.com/Gmina Rudniki]
Porozumienie o otwarciu posterunku policji w Rudnikach [fot. www.facebook.com/Gmina Rudniki]
Po kilkudziesięciu latach posterunek policji powróci do Rudnik w powiecie oleskim. Wczoraj (05.12) wójt podpisał stosowne porozumienie z komendantem wojewódzkim i komendantem powiatowym policji.
Gmina zobowiązała się do przystosowania części budynku przy ulicy Wieluńskiej 4, a więc w centrum Rudnik. - Z mojej wiedzy wynika, że posterunek będzie działać co najmniej w trybie dwuzmianowym - mówi wójt Grzegorz Domański.

- Jest trójstronna deklaracja współpracy, można powiedzieć. My przekażemy policji pomieszczenia i właśnie od tego czasu przygotowania pokoi dla posterunku zależy tak naprawdę jego powstanie i uruchomienie. Chcemy przekazać naprawdę dobrze dostosowane pomieszczenia.

Młodszy aspirant Marek Kotara z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie, dodaje, że otwarcie posterunku jest planowane na drugą połowę przyszłego roku.

- Jednostka obejmie zasięgiem działania Rudniki i 21 przynależnych sołectw. Docelowo w nowym posterunku służbę ma pełnić 8 funkcjonariuszy. Ich obecność wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w gminie, która jest położona na styku trzech województw: śląskiego, łódzkiego i opolskiego.

Zapytaliśmy też mieszkańców, co sądzą o tej inicjatywie.

- Ja jestem "za" tym, dlatego że może będzie bezpieczniej w otoczeniu i spadnie liczba przestępstw.

- Znając policjantów, będą musieli wykazać się i będą gonić mieszkańców. Żeby tylko to nie przełożyło się na nadmierne karanie, ale na utrzymanie porządku.

- Myślę, że to dobry pomysł. Śpi się spokojniej, jeśli człowiek wie, że ktoś go broni.

List intencyjny wiąże się między innymi z faktem, że przez Rudniki przebiegają dwie ruchliwe drogi krajowe - 42 i 43 - co wiąże się z notorycznym łamaniem przepisów przez kierowców.
Grzegorz Domański
Marek Kotara
Mieszkańcy
Posłuchaj materiału z magazynu Reporterskie tu i teraz

Wiadomości z regionu

2023-01-27, godz. 08:45 Choinki zamiast wyrzucić można podarować - kozom jako przysmak Koniec stycznia to ostatnie dni, kiedy w naszych domach stoją świąteczne drzewka. Okazuje się, że mogą być one jeszcze wykorzystane. » więcej 2023-01-27, godz. 07:45 Zmarł dziennikarz Adam Barański. Przed laty był związany z Radiem Opole Zmarł Adam Barański, dziennikarz Radia Wrocław, przed laty pracował w Radiu Opole. Miał 44 lata. » więcej 2023-01-27, godz. 07:30 Opole: z budżetu miasta wykreślono pomysł budowy szkoły dla dzieci z autyzmem Ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci ze spektrum autyzmu w Opolu nie będzie. Przynajmniej nie w tym roku. Podczas czwartkowej (26.01) sesji zabezpieczona… » więcej 2023-01-27, godz. 07:26 CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Ukryte było w gminie Turawa Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zlikwidowali duże laboratorium narkotyków syntetycznych… » więcej 2023-01-27, godz. 06:40 Każdy może przygotować "Paczkę dla Ukrainy". Akcję koordynuje Caritas Caritas Diecezji Opolskiej przekazała do Ukrainy już ponad 5400 paczek o łącznej wadze 82 ton przygotowanych przez parafie, instytucje i firmy. Opolska Caritas… » więcej 2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »