Radio Opole » Gospodarka
2022-12-08, 12:51 Autor: Witold Wośtak

Dwa remonty zwiększyły komfort jazdy dla kierowców w gminie Rudniki

Wyremontowana droga powiatowa w Żytniowie [fot. www.facebook.com/Gmina Rudniki]
Wyremontowana droga powiatowa w Żytniowie [fot. www.facebook.com/Gmina Rudniki]
Dwa ważne odcinki dróg oddano do użytku w gminie Rudniki po modernizacji. Po pierwsze chodzi o trasę powiatową w Żytniowie, na której przebudowę mieszkańcy czekali od dawna.
Mowa o najbardziej zniszczonym kilometrze w centrum miejscowości - obok kościoła, szkoły i ośrodka zdrowia. Remont kosztował 2,8 miliona złotych. - Połowę dała dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a za drugą połowę zapłaciło oleskie starostwo i gmina Rudniki - mówi wójt Grzegorz Domański.

- Ona została całkowicie zmodernizowana. Teraz jest nowy chodnik, deszczówka i oczywiście nowa nawierzchnia asfaltowa. Do tego wiele nowych miejsc parkingowych. Myślę, że prace zostały wykonane bardzo dobrze. Mieszkańcy są zadowoleni, przynajmniej ci, z którymi miałem okazję rozmawiać. Powiedzieli, że jakość prac jest bardzo dobra.

Drugi remont dotyczy gminnej drogi dojazdowej do pól za prawie 2 miliony złotych. - Ona jest ważna, bo niemal 2 kilometry łączą Dalachów i Kuźnicę - zaznacza Domański.

- Ona rozwiązuje w bardzo dobry sposób problem komunikacyjny między północną częścią gminy a centrum. Myślę, że wiele osób już korzysta z tej drogi, bo to skrót do Rudnik i alternatywa do drogi krajowej i powiatowej, gdzie ruch jest bardzo duży.

Na ten cel gmina pozyskała niemal pół miliona złotych z urzędu marszałkowskiego.
Grzegorz Domański 1
Grzegorz Domański 2

Gospodarka

2023-02-02, godz. 19:30 Biała: rządowy program pomoże w gminnych inwestycjach Pozyskanie zewnętrznych pieniędzy umożliwi gminie Biała realizację kilku inwestycji. Tegoroczne wydatki majątkowe zaplanowano na poziomie 33 milionów złotych… » więcej 2023-02-02, godz. 16:00 Duże zainteresowanie nowymi mieszkaniami Przy ulicy Kramarskiej w Nysie powstaje 61 nowych mieszkań. Zainteresowanie inwestycją jest duże, a do Urzędu Miejskiego w Nysie wpływają pierwsze wnios… » więcej 2023-02-02, godz. 14:00 Potrzeby ogromne, możliwości ograniczone. Nabór na dokształcanie z rekordowym wynikiem Aż 303 wnioski na ponad 5 milionów 200 tys. złotych wpłynęły do Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu na dokształcanie pracowników czy pracodawców. Tymczasem… » więcej 2023-02-02, godz. 11:30 Dwa przetargi bez rozstrzygnięcia, plany trzeba było okroić. Dobrzeń Wielki szuka budowniczego stołówki Jest ponad 5 milionów do wydania, ale chętnych nie ma. Trzecie podejście do wyłonienia wykonawcy stołówki gminnej rozpoczyna Dobrzeń Wielki. » więcej 2023-02-01, godz. 20:15 Opolscy rolnicy zainteresowani dopłatami bezpośrednimi i ekoschematami, ale wątpliwości nie brakuje Ekoschematy, czyli dodatkowe zobowiązania na rzecz ochrony środowiska i klimatu będą szansą na zwiększenie poziomu dopłat bezpośrednich dla rolników… » więcej 2023-02-01, godz. 17:30 Wiadomo, która sieć marketów będzie w centrum handlowym Ozimska Park Coraz więcej wiadomo o najemcach centrum handlowego Ozimska Park w Opolu. Jednym z głównych najemców będzie niemiecka sieć hipermarketów Kaufland. » więcej 2023-02-01, godz. 15:00 Gmina Kietrz realizuje jedną z największych inwestycji w tym roku Gmina Kietrz stawia na odnawialne źródła energii. W zespole szkół przy ul. Kościuszki i Głowackiego w Kietrzu montowane są pompy ciepła i piece gazowe… » więcej 2023-02-01, godz. 13:00 Niemodlin po konsultacjach. To krok w stronę rewitalizacji Podobszarów zdegradowanych jest 10, ale tych przeznaczonych do pełnej rewitalizacji wyznaczono na razie dwa. Tak przedstawia się wynik konsultacji społecznych… » więcej 2023-02-01, godz. 11:00 Redukcja zatrudnienia w kędzierzyńskiej Petrochemii. Ma to związek z wojną w Ukrainie 89 osób do zwolnienia - zgłoszenie o planowanej redukcji zatrudnienia w kędzierzyńsko-kozielskiej spółce Petrochemia Blachownia dotarło do Wojewódzkiego… » więcej 2023-02-01, godz. 09:20 Ostatni dzień, by wystąpić o dodatek elektryczny. Jego wysokość zależy od zużycia prądu 1 lutego to ostatni dzień na złożenie wniosku o dodatek elektryczny - przypomina Anna Radlak, dyrektor Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu. Co ważne, pieniądze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »