Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-03, 11:00 Autor: Witold Wośtak

500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla

Hałda węgla [fot. Maciej Marciński]
Hałda węgla [fot. Maciej Marciński]
Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę "czarnego złota".
Do urzędu gminy w Radłowie wpłynęło około 300 wniosków, a samorząd ma umowę z jedną firmą należącą do sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla. - Cena za tonę to 1850 złotych - mówi wójt Włodzimierz Kierat.

- Słyszę, że do niektórych samorządów ten węgiel już dociera. Jeżeli tylko pojawi się u nas, zrobię wszystko, aby go dostarczyć jak najszybciej do naszych mieszkańców. Mamy przecież grudzień, a za chwilę mogą przyjść silne mrozy. Moim zdaniem, mamy dopięte wszystkie sprawy organizacyjno-dystrybucyjne, tylko czekamy na dostawy.

Gmina Dobrodzień ma umowę z Polską Grupą Górniczą, dystrybucją zajmą się dwa składy, a za tonę trzeba zapłacić również 1850 złotych. - Na razie mamy zapewnioną zbyt małą ilość węgla, bo na 500 wniosków potrzeba minimum 750 ton opału - zwraca uwagę burmistrz Andrzej Jasiński.

- Wstępnie mamy zakontraktowane i taką mamy informację z PGG, że otrzymamy 518 ton węgla, co od razu daje zbyt małą ilość. Do mieszkańców, którzy złożyli wnioski jako pierwsi, wysłaliśmy informację, że można wpłacać u nas w kasie lub robić przelewy. Gdy tylko fizycznie będzie węgiel, damy mieszkańcom sygnał, że tu lub w drugim miejscu można go odebrać.

Burmistrz Jasiński szacuje, że łącznie w gminie Dobrodzień może wpłynąć 600 wniosków, co oznaczałoby potrzebę dostarczenia 900 ton węgla.
Włodzimierz Kierat
Andrzej Jasiński

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 21:45 Gorąca dyskusja na spotkaniu o obwodnicy Lędzin. "Rozmowa o nowym przebiegu drogi zawsze jest trudna" Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się popołudniowe spotkanie informacyjne w sprawie planowanej budowy obwodnicy Lędzin obok Opola. » więcej 2023-02-08, godz. 20:30 Zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki. Dzieci ze spektrum autyzmu przybywa Wzrasta liczba wydawanych orzeczeń, które mówią o spektrum autyzmu. Jak podkreślają eksperci wpływ na to mają zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki… » więcej 2023-02-08, godz. 20:05 Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" Radio Opole docenione. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski podsumował wydarzenia, projekty i inicjatywy patriotyczne zrealizowane w ubiegłym roku przez… » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Namysłów wybuduje kompleks sportowy. Będzie na nim miejsce dla piłkarzy i nie tylko Namysłów przymierza się do kolejnej inwestycji w sport. Tym razem tamtejszy magistrat chce zbudować kompleks boisk przy ulicy Braterskiej. » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Opaski dla seniorów. Komprachcice chcą rozszerzyć system teleopieki Komprachcicki 'Korpus Wsparcia Seniorów' będzie rozszerzony. Kolejnych kilkadziesiąt opasek bezpieczeństwa chce rozdać w tym roku wśród osób starszych… » więcej 2023-02-08, godz. 19:00 Pod Brzegiem zatruły się dwa bieliki. Nie wiadomo, czy to celowe działanie W ostatnich dniach pod Brzegiem odnaleziono dwa chore bieliki. Ptaki się zatruły. Na razie nie można stwierdzić, że było czyjeś celowe działanie. » więcej 2023-02-08, godz. 18:30 Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich od lat pielęgnuje tradycję skubania pierza Skubać pierze każdy może. Udowodniają to panie ze Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich, które zaangażowane są w pielęgnowanie tej tradycji. » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 W środku bez problemu, na zewnątrz przeszkadza zima. Remont SOSW w Kluczborku Na etapie prac wykończeniowych jest remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. » więcej 2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »