Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-02, 19:00 Autor: Joanna Matlak

Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny. To ponownie będzie nocna przeprawa [FILM]

Kolejny wielki transport na opolskich drogach. Śladem maszyny TBM, która wzbudziła wielkie zainteresowanie nie tylko na Opolszczyźnie, ale i w całym kraju, dzisiaj (02.12) wyruszy konwój z kolejnymi częściami TBM-u.
- Trasa będzie tożsama z poprzednim transportem i wyruszy w nocy z 2 na 3 grudnia. Największy element tego transportu waży około 240 ton – mówi Agata Andruszewska, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.

- Elementy tego konwoju są już w porcie, są przeładowywane na platformy, które za chwilę wyruszą w drogę do Babic, ten konwój wyruszy w drogę pokonując 750 km przez kolejne 5 województw - mówi Andruszewska.

Dzisiaj kolumna pojazdów wyjedzie z Portu Famet o godz. 22:00 i poruszać się będzie ul. Berylową i Oświęcimską. Kolejno drogą wojewódzką nr 423 konwój przejedzie przez miejscowości Przywory i Chorula oraz dalej DW424 w kierunku wjazdu na autostradę A4 w okolicach węzła Krapkowice. Dzienny postój zaplanowano na tymczasowej drodze dojazdowej.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że dzisiaj (02.12) od godziny 21:00 do 4:00 rano jutro (03.12) zamknięte będą dla ruchu DW 423 oraz fragment 424 od Metalchemu do Gogolina. Transport ma szerokość 9 metrów, co uniemożliwia wyprzedzanie. Dodatkowo, na czas przejazdu, zdemontowane zostaną znaki drogowe i oświetlenie.

W sobotę również o godz. 22:00 kolumna pojazdów wjedzie na autostradę A4 na wysokości węzła Krapkowice. W tym czasie autostrada zostanie zamknięta pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice w obu kierunkach na godzinę. Na wysokości Góry św. Anny (około godz. 00:30) zaplanowano 45-minutowy postój. Około 3:00 (4.12) konwój z elementami maszyny TBM wjedzie na teren województwa śląskiego.

Trzeci transport, składający się z czterech zestawów, ruszy w styczniu. Będzie to jednak transport znacznie mniejszych części maszyny TBM. Nie będzie jednak powodował dużych utrudnień, transport zostanie podzielony na dwie noce.

Konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS, czyli znaki zmiennej treści czy mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną.

Pierwszy transport maszyny TBM miał miejsce 11 listopada. Podróż rozpoczęła się na drogach Opolszczyzny, dalej przez Śląsk, województwa łódzkie, mazowieckie i lubelskie, a koniec na Podkarpaciu. Trasa liczyła 750 km. Maszyna, która posłuży do wydrążenia tunelu na ekspresówce S19, we wtorek (29.11) dotarła do celu.
Agata Andruszewska
Agata Andruszewska - utrudnienia w piątek
Agata Andruszewska - utrudnienia w sobotę i niedzielę
Agata Andruszewska - demontaż barier na A4
Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny fot. GDDKiA w Opolu
Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny fot. GDDKiA w Opolu
Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny fot. GDDKiA w Opolu
Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny fot. GDDKiA w Opolu
Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny fot. GDDKiA w Opolu
Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny fot. GDDKiA w Opolu

Wiadomości z regionu

2023-02-05, godz. 17:44 Dziecko poparzyło się gorącym napojem. Akcja LPR w Głuchołazach Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w niedzielne przedpołudnie w Głuchołazach. Maszynę skierowano na miejsce, bo potrzebny były szybki… » więcej 2023-02-05, godz. 14:07 "Herody" znowu w Lewinie Brzeskim. Na scenie 11 zespołów [ZDJĘCIA] Po pandemicznej przerwie na deski domu kultury w Lewinie Brzeskim wróciły 'Herody'. To najstarszy przegląd zespołów kolędniczych organizowany w naszym regionie… » więcej 2023-02-05, godz. 12:40 Rodziny zastępcze pilnie potrzebne! Opolskie pilnie potrzebuje rodzinnych domów dziecka. W regionie działają 23 takie placówki a potrzeba ich nawet dwa razy tyle. Tak wynika z wyliczeń Regionalnego… » więcej 2023-02-05, godz. 11:00 Studenci nyskiej uczelni pomogą w Niemodlinie przy rewitalizacji Niemodliński rynek będzie poligonem doświadczalnym dla studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. To owoc porozumienia gminy z szefostwem wydziału… » więcej 2023-02-05, godz. 10:00 Tygrysica w opolskim zoo chętniej na wybiegu Można już bez trudności oglądać tygrysicę amurską Umę w pawilonie dużych kotów opolskiego ogrodu zoologicznego. » więcej 2023-02-05, godz. 09:00 Kaczki, gęsi i łyski dłużej pod ochroną przed myśliwymi Radni wojewódzcy skrócili okres polowań na krzyżówki, cyraneczki, czernice, łyski i gęsi o dwa tygodnie na wybranych terenach obszaru Natura 2000. Na ostatniej… » więcej 2023-02-05, godz. 08:00 Nowe osiedle przy ulicy Wrocławskiej w Opolu? Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego czeka na wyniki naboru na granty z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Między innymi od tego zależy… » więcej 2023-02-05, godz. 07:30 Bez rejestracji i skierowania. 1500 dzieci przebadanych podczas "Krainy Zdrowia Dzieci" Blisko 1500 dzieci i młodzieży zostało przebadanych podczas drugiej edycji akcji 'Kraina Zdrowia Dzieci' w Toyota Park w Opolu. Młodzi pacjenci bez skierowania… » więcej 2023-02-04, godz. 20:00 Lodowisko "Toropol" będzie jak nowe. Rusza remont obiektu Opolskie lodowisko 'Toropol' już niedługo zmieni wygląd. Ma być nie tylko ładniej, ale przede wszystkim energooszczędnie. Na budynku zamontowane zostaną… » więcej 2023-02-04, godz. 19:45 Młode pokolenie dba o tradycje. Mieszkańcy Raszowej wodzili niedźwiedzia ze słomy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy wsi Raszowa w powiecie opolskim dbają o kontynuowanie tradycji związanej z wodzeniem niedźwiedzia. Strój popularnego bera, który odwiedzał dziś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »