Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-30, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Opole: bez długich kolejek w ostatnim dniu składania wniosków o tańszy prąd

Punkt Obsługi Klienta TAURON w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Punkt Obsługi Klienta TAURON w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Mija dzisiaj (30.11) termin złożenia wniosku o tańszy prąd dla samorządów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów użyteczności publicznej.
Dla tych instytucji i podmiotów cena energii elektrycznej w przyszłym roku ma wynieść 785 złotych za megawatogodzinę. Pojawiły się informacje, że w punktach obsługi dostawców prądu ustawiają się długie kolejki. Sprawdziliśmy, jak dzisiaj sytuacja wygląda w Punkcie Obsługi Klienta TAURON w Opolu przy ulicy Konopnickiej. Co ważne, będzie on czynny dzisiaj do północy.

- Chciałem tylko uzyskać informacje potrzebne do złożenia wniosku, który wyślę przez internet i podpiszę profilem zaufanym. Spędziłem tutaj 10 minut, więc dzisiaj przebiegło bardzo sprawnie, być może tak to wyglądało dla załatwienia mojej sprawy.

- Moim zdaniem, obsługa jest do poprawy. Nie przebiega to sprawnie tak, jak człowiek mógłby oczekiwać. Przede wszystkim więcej osób powinno być na stanowisku pracy. Dziś obsługują cztery osoby - dwie w dziale głównym, a dwie przy informacji. Zazwyczaj trzeba tu spędzić godzinę lub półtorej, żeby cokolwiek załatwić.

- Wcześniej nie miałem czasu, nie ukrywam też, że poniekąd czekałem do ostatniej chwili, ale dzisiaj udało się. Było szybko i sprawnie. Punkt Obsługi Klienta jest dzisiaj tak zorganizowany, że jedna z pań zajmuje się wyłącznie wnioskami i jest bardzo pomocna - szybko informuje, co i jak należy zrobić - także spędziłem tam maksymalnie 10 minut.

Dodajmy, w przypadku gospodarstw domowych maksymalna cena energii elektrycznej wyniesie 693 złote za megawatogodzinę dla zużycia powyżej limitów. Szczegóły można znaleźć w internecie.
Klienci

Wiadomości z regionu

2023-01-28, godz. 21:30 "Żeby młodzi poczuli odpowiedzialność za nasz region". Spotkanie przedstawicieli OKOOP-u Chcą przypomnieć o zdarzeniach, które doprowadziły do tego, że jesteśmy województwem opolskim i przekazać pałeczkę młodemu pokoleniu. 25 lat temu rozpoczęła… » więcej 2023-01-28, godz. 20:17 Niebezpiecznie na opolskich drogach. Uwaga na śliskie nawierzchnie Do dwóch kolizji doszło dzisiaj (28.01) późnym popołudniem na drogach krajowych. » więcej 2023-01-28, godz. 20:00 Gmina Strzelce Opolskie wraz z parafią organizują warsztaty zimowe. Niebawem ruszają zapisy Bezpłatne warsztaty zimowe odbędą się niebawem w Strzelcach Opolskich. Jak co roku gmina wraz z parafią św. Wawrzyńca podczas ferii organizuje zajęcia… » więcej 2023-01-28, godz. 19:30 Uczą się taktyki, strzelania i pierwszej pomocy. Szkolenie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej [ZDJĘCIA] Uczestnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej uczą się żołnierskiego rzemiosła. Na poligonie wojskowym w Opolu… » więcej 2023-01-28, godz. 18:00 Tutaj żyje się dobrze. W gminie Jemielnica przybywa osób powyżej 90 roku życia Czterdziestu czterech mieszkańców gminy Jemielnica widnieje w ewidencji jako osoby, które ukończyły co najmniej 90 lat. Jak mówi wójt Marcin Wycisło to… » więcej 2023-01-28, godz. 17:00 Miłośnicy zimowych biegów nie zawiedli. "Zmrożona połówka" w Turawie przyciągnęła tłumy Chłodna aura była dla nich tylko zachętą do aktywności fizycznej. 350 osób pojawiło się na starcie biegów crossowych organizowanych nad dużym jeziorem… » więcej 2023-01-28, godz. 16:10 Śmiertelny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Droga między Cisową a Łąkami Kozielskimi jest zablokowana Mimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, który z nieustalonych przyczyn uderzył w drzewo na ul. Aleksandra Fredry w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2023-01-28, godz. 16:00 Ferie w Opolu. Oferta MOSiR-u i biblioteki Na sportowo i z ciekawą książką będą mogli spędzić ferie zimowe uczniowie w Opolu. Już można zapoznać się z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2023-01-28, godz. 14:15 Wybuch pieca w Kolonowskiem. W akcji sześć zastępów straży Do wybuchu pieca centralnego ogrzewania doszło dziś (28.01) w domu jednorodzinnym w Kolonowskiem. W budynku przebywała jedna osoba, której nic się nie st… » więcej 2023-01-28, godz. 14:00 Rada Najwyższa Ukrainy nagrodzi posła Witolda Zembaczyńskiego za pomoc w czasie wojny Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński otrzyma medal 'Honor et gloria' od Rady Najwyższej Ukrainy. To wyróżnienie za niesioną pomoc naszym wschodnim sąsiadom… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »