Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-29, 14:55 Autor: Witold Wośtak

Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa

Wizualizacja nowej hali dla ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. archiwum szkoły]
Wizualizacja nowej hali dla ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. archiwum szkoły]
Wizualizacja nowej hali dla ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. archiwum szkoły]
Wizualizacja nowej hali dla ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. archiwum szkoły]
Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy w tym tygodniu.
Nowoczesny pawilon dydaktyczny będzie mieć aż 1200 m2 powierzchni użytkowej. Chodzi o kształcenie praktyczne, a hala będzie podzielona na kilka segmentów.

- W jednym z nich znajdą się maszyny sterowane zewnętrznie - satelitarnie, a drugi posłuży agregowaniu (łączeniu) maszyn - mówi Mirosław Krzyształowicz, dyrektor szkoły.

- Będzie to również segment wykorzystywany do przeprowadzania egzaminów zewnętrznych, które organizuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu. W projekcie jest też segment poświęcony obróbce metalu, spawaniu, toczeniu, frezowaniu. Do tego warsztat mechaniczny z trzema stanowiskami napraw, pracownia projektowania i wreszcie pracownia symulatorów.

Pomysł pojawił się cztery lata temu i wtedy wartość inwestycji szacowano na 3,5 - 4 miliony złotych. Dzisiaj realia rynkowe są jednak zupełnie inne. Dyrektor Krzyształowicz mówi o harmonogramie prac.

- Naszym założeniem jest, aby ta hala powstała do końca 2024 roku, natomiast finansowanie jest na tyle optymistyczne, że mamy nadzieję skończyć tę halę zdecydowanie wcześniej. Być może uda się oddać ją do dyspozycji uczniów na wrzesień 2024 roku.

Dla szkoły w Bogdańczowicach organem prowadzącym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które finansuje całą inwestycję.
Mirosław Kryształowicz 1
Mirosław Kryształowicz 2

Wiadomości z regionu

2023-01-28, godz. 20:17 Niebezpiecznie na opolskich drogach. Uwaga na śliskie nawierzchnie Do dwóch kolizji doszło dzisiaj (28.01) późnym popołudniem na drogach krajowych. » więcej 2023-01-28, godz. 20:00 Gmina Strzelce Opolskie wraz z parafią organizują warsztaty zimowe. Niebawem ruszają zapisy Bezpłatne warsztaty zimowe odbędą się niebawem w Strzelcach Opolskich. Jak co roku gmina wraz z parafią św. Wawrzyńca podczas ferii organizuje zajęcia… » więcej 2023-01-28, godz. 19:30 Uczą się taktyki, strzelania i pierwszej pomocy. Szkolenie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej [ZDJĘCIA] Uczestnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej uczą się żołnierskiego rzemiosła. Na poligonie wojskowym w Opolu… » więcej 2023-01-28, godz. 18:00 Tutaj żyje się dobrze. W gminie Jemielnica przybywa osób powyżej 90 roku życia Czterdziestu czterech mieszkańców gminy Jemielnica widnieje w ewidencji jako osoby, które ukończyły co najmniej 90 lat. Jak mówi wójt Marcin Wycisło to… » więcej 2023-01-28, godz. 17:00 Miłośnicy zimowych biegów nie zawiedli. "Zmrożona połówka" w Turawie przyciągnęła tłumy Chłodna aura była dla nich tylko zachętą do aktywności fizycznej. 350 osób pojawiło się na starcie biegów crossowych organizowanych nad dużym jeziorem… » więcej 2023-01-28, godz. 16:10 Śmiertelny wypadek w Kędzierzynie-Koźlu. Droga między Cisową a Łąkami Kozielskimi jest zablokowana Mimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, który z nieustalonych przyczyn uderzył w drzewo na ul. Aleksandra Fredry w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2023-01-28, godz. 16:00 Ferie w Opolu. Oferta MOSiR-u i biblioteki Na sportowo i z ciekawą książką będą mogli spędzić ferie zimowe uczniowie w Opolu. Już można zapoznać się z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2023-01-28, godz. 14:15 Wybuch pieca w Kolonowskiem. W akcji sześć zastępów straży Do wybuchu pieca centralnego ogrzewania doszło dziś (28.01) w domu jednorodzinnym w Kolonowskiem. W budynku przebywała jedna osoba, której nic się nie st… » więcej 2023-01-28, godz. 14:00 Rada Najwyższa Ukrainy nagrodzi posła Witolda Zembaczyńskiego za pomoc w czasie wojny Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński otrzyma medal 'Honor et gloria' od Rady Najwyższej Ukrainy. To wyróżnienie za niesioną pomoc naszym wschodnim sąsiadom… » więcej 2023-01-28, godz. 14:00 Kolejna szansa dla pacjentów zmagających się z powikłaniami po COVID-19 Ponad 300 osób m.in. z problemami oddechowymi będzie mogło skorzystać z pomocy rehabilitantów i fizjoterapeutów w 20 gabinetach w naszym regionie. To w ramach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »