Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-27, 13:00 Autor: Daniel Klimczak

Zamek Górny w Opolu świętuje swoje urodziny. Na odwiedzających czekają atrakcje

Zamek Górny w Opolu świętuje 4. urodziny [fot. Daniel Klimczak]
Zamek Górny w Opolu świętuje 4. urodziny [fot. Daniel Klimczak]
Zamek Górny w Opolu świętuje 4. urodziny [fot. Daniel Klimczak]
Zamek Górny w Opolu świętuje 4. urodziny [fot. Daniel Klimczak]
Zamek Górny w Opolu zaprasza do wspólnego świętowania swoich urodzin. 4 lata temu atrakcja po raz pierwszy po rewitalizacji została udostępniona zwiedzającym.
To wyjątkowy dzień, dlatego dzisiejsza (27.11) wizyta w zamku będzie się nieco różnić od wejść w pozostałe dni. Jak mówi przewodnik turystyczny Zuzanna Ciszewska, warto skorzystać z tej okazji.

- Przygotowaliśmy atrakcje dla naszych zwiedzających. Można otrzymać bon do kawiarni, można sobie zrobić z nami zdjęcie, no i oczywiście zwiedzić z przewodnikiem ten zabytek. Nasze zwiedzanie zawsze zaczynamy od makiety, która przedstawia średniowieczne miasto Opole. Potem przechodzimy sobie do lochów i kończymy zwiedzanie w wieży bramnej - wyjaśnia.

Zamkowe drzwi zostały otwarte o 10:00. Na miejscu od samego początku nie brakowało tych, którzy chcą lepiej poznać historię tej części Opola.

- Przeczytaliśmy w internecie o tym wydarzeniu i stwierdziliśmy, że się wybierzemy z dziećmi. - Od młodości chcemy zaszczepiać w nich miłość do historii. - Koleżanka obchodzi urodziny i chcemy z nią świętować w fajnym miejscu, czyli w tym zamku - mówią zwiedzający.

Zamek Górny odwiedza średnio około 10 tysięcy turystów rocznie. Opolski MOSiR, który nim zarządza chwali się jednak, że ciągle obserwowany jest wzrost liczby osób zainteresowanych zwiedzaniem obiektu.

Dodajmy, że atrakcja będzie dziś czynna do godziny 16:00.
Zuzanna Ciszewska
Zwiedzający

Wiadomości z regionu

2023-01-27, godz. 08:45 Choinki zamiast wyrzucić można podarować - kozom jako przysmak Koniec stycznia to ostatnie dni, kiedy w naszych domach stoją świąteczne drzewka. Okazuje się, że mogą być one jeszcze wykorzystane. » więcej 2023-01-27, godz. 07:45 Zmarł dziennikarz Adam Barański. Przed laty był związany z Radiem Opole Zmarł Adam Barański, dziennikarz Radia Wrocław, przed laty pracował w Radiu Opole. Miał 44 lata. » więcej 2023-01-27, godz. 07:30 Opole: z budżetu miasta wykreślono pomysł budowy szkoły dla dzieci z autyzmem Ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci ze spektrum autyzmu w Opolu nie będzie. Przynajmniej nie w tym roku. Podczas czwartkowej (26.01) sesji zabezpieczona… » więcej 2023-01-27, godz. 07:26 CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Ukryte było w gminie Turawa Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zlikwidowali duże laboratorium narkotyków syntetycznych… » więcej 2023-01-27, godz. 06:40 Każdy może przygotować "Paczkę dla Ukrainy". Akcję koordynuje Caritas Caritas Diecezji Opolskiej przekazała do Ukrainy już ponad 5400 paczek o łącznej wadze 82 ton przygotowanych przez parafie, instytucje i firmy. Opolska Caritas… » więcej 2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »