Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-27, 10:00 Autor: Bogusław Kalisz

Krapkowice: gmina rozpoczęła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach

Węgiel na krapkowickim składowisku fot. gminaKrapkowice
Węgiel na krapkowickim składowisku fot. gminaKrapkowice
Węgiel na krapkowickim składowisku fot. gminaKrapkowice
Węgiel na krapkowickim składowisku fot. gminaKrapkowice
Węgiel na krapkowickim składowisku fot. gminaKrapkowice
Węgiel na krapkowickim składowisku fot. gminaKrapkowice
Do Krapkowic dotarł pierwszy transport węgla, który zostanie rozdysponowany po preferencyjnych cenach. 100 ton surowca trafiło do punktu składowania firmy SAM-BUD-ROL, która w imieniu gminy Krapkowice przejęła zadanie dystrybucji preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Jak informuje burmistrz Andrzej Kasiura w poniedziałek (28.11) planowana jest dostawa węgla typu groszek.
Gmina przypomina, że zakup opału jest możliwy po złożeniu w urzędzie wniosku o zakup preferencyjny. Po pozytywnej weryfikacji złożonych wniosków, osoby uprawnione są telefonicznie informowane o możliwości dokonywania płatności w kasie Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach. Z otrzymanym dokumentem sprzedaży można odbierać zakupiony węgiel lub groszek w punkcie składowania.

Cena sprzedaży węgla dla uprawnionych odbiorców wynosi 2000 zł brutto, w cenie tej zagwarantowany jest bezpłatny dowóz węgla do każdego miejsca zamieszkania w gminie Krapkowice. Samorząd apeluje do mieszkańców, aby składali wnioski najpóźniej do 9 grudnia.

Wiadomości z regionu

2023-02-07, godz. 21:30 Głuchołazy: bez kolejnego dofinansowania budowa pływalni nie wystartuje Również i w tym roku nie ruszy budowa krytego basenu w Głuchołazach. Gmina ma już umowę z ministerstwem sportu na 3,5 mln zł dofinansowania inwestycji przy… » więcej 2023-02-07, godz. 21:15 Powiat głubczycki organizuje powtórkę dla maturzystów Starostwo powiatowe w Głubczycach kolejny rok z rzędu finansuje dodatkowe godziny nauczania dla tegorocznych maturzystów w Zespole Szkół Ogólnokształcących… » więcej 2023-02-07, godz. 19:30 Opole: debata społeczna z udziałem Anny Dymnej o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną [ZDJĘCIA] O potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną i nowych modelach pomocy rozmawiano podczas debaty społecznej w opolskim ratuszu. Rodzice i opiekunowie… » więcej 2023-02-07, godz. 19:00 Druhowie OSP ze Skotnicy jeżdżą do akcji nowszym wozem Strażacy ochotnicy ze Skotnicy mają do dyspozycji zdecydowanie nowszy wóz niż dotychczas. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki STAR MAN z 2006 roku… » więcej 2023-02-07, godz. 18:12 Opole: rodzice nie poddają się w walce o szkołę dla dzieci ze spektrum autyzmu. W sprawę włącza się radny Batko - Taka placówka w Opolu jest bardzo potrzebna - tak do pomysłu stworzenia szkoły dla dzieci ze spektrum autyzmu odniósł się dziś (07.02) podczas konferencji… » więcej 2023-02-07, godz. 18:00 Czy w Opolu powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży? Wszystko na to wskazuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu przygotowuje się do jednej z najważniejszych inwestycji. Chodzi o budowę Centrum Zdrowia Psychicznego… » więcej 2023-02-07, godz. 16:42 Urząd gminy w Izbicku przeszedł gruntowny remont i termomodernizację Ponad 3 miliony złotych kosztował gruntowny remont i termomodernizacja budynku urzędu gminy w Izbicku. Mimo tego, że zakres inwestycji był szeroki, a same… » więcej 2023-02-07, godz. 16:41 Zamiast pracy palacza, aplikacja na smartfon. Ośrodek w Woskowicach Małych ma nowoczesny system ogrzewania Zabytkowy pałac w Woskowicach Małych doczekał się modernizacji ogrzewania i oświetlenia. Za blisko 7 milionów złotych w kompleksie zamontowano 7 pomp ciepła… » więcej 2023-02-07, godz. 16:28 Mieszkanki Opola szykują siatki maskujące do ukraińskich żołnierzy. Pomóc może każdy Potrzeba materiałów i rąk do pracy. Wolontariuszki z Ukrainy ruszyły z akcją tworzenia siatek maskujących dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią… » więcej 2023-02-07, godz. 15:48 Trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Ozimka. Do wyboru pięć projektów 250 tysięcy złotych - taką kwotę mają do wydania mieszkańcy Ozimka w ramach budżetu obywatelskiego. Od kilku dni mogą oni oddawać swoje głosy na pięć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »